Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ortez-protez soygununa son ver...

Kaytekin38

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Yıllardır uzun yürüme cihazı kullanıyorum. Son yıllara kadar rahatlıkla aldığım uzun yürüme cihazını en son 2017'de cebimden 2100 TL çıkarak yaptırmıştım.4 yıl dayanan cihazımın AYNISINI yaptırmak istediğimde medikalci fiyatların arttığını SGK'nın ise 1200 TL sini karşıladığını, 9500 TL nin ise benim ödemem gerektiğini söyledi. 4 yılda %400 artış, biz engellilere revamı! Hiç mi Allah korkusu yok yetkililerde!
Bu Ortez-Protez soygunu ve talanına dur densin istiyoruz, sorumluluğa davet ediyoruz. Muhalefet partilerini, Engelli STK ve medyayı göreve davet ediyoruz.

Kaytekin38

Bence buna son vermesi gereken her şeyin tek yetkilisi ve sorumlusu olan Saray'dır. SUT'da yer alan fiyatları güncelleme sorumluluğu Hükümettedir.
2017'de Euro kaç TL idi, şimdi kaç TL? 2017'de SGK bunun kaç Euro'sunu ödüyordu şimdi kaç Euro'sunu ödüyor?

Dahası, hangi Avrupa ülkesinde vatandaşın ortez-protez vb. tıbbi ihtiyacı için cebinden ödeme yapması bekleniyor? Ben yanıt vereyim: HİÇ.

Yani ortada bir medikal firma soygunu yok, olan şey, sosyal devletin tabutuna son çivinin de uzun zaman önce çakılmış olmasındadır. Veleddalin, amin.

Aynen kardesim bu ülkede tüm yalan talan ve yanliş gidenlerin sebebi ulkeyi yönetenler ve onlara oy verip alkis tutan vicdansiz ve utanmazlardir. Ortez özel, keyif, lüks tuketim degil zorunlu saglık ihtiyacidir ve karsılanması sosyal devletin asli görevidir. Bu gorevi yapmaması ve sorumluluguda engelli dernekleri ve medya tarafından siyasilerin kafasına sokulması lazım

Ek olarak düzgün de yapmıyorlar, en son yaptırdığım yerden hiç memnun kalmadım bir sürü sorun yaşadım, verdiğim paraya mı yanayım, kullanamadığıma mı…

referansı ve memnuniyeti çok olan firma ile çalışmak en sağlıklı olanı lakin yapılacak ortez ve rahatsızlıklar farklılık gösterdiği için sorunlar ve memnuniyet farklı olabiliyor. bu sorunun teknik boyutu yalnız son yıllarda fiyatlarda ki fahiş artış, ekonomik sorunların yığıldığı dönemde daha çok can yakıyor bence. iyi günler.

Üst Alt