Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ortopedik kısmı işaretlememiş rapor ile ÖTV'siz araç alabilir miyim?

wzeyss

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Yaklaşık 15-20 gün önce raporum elime geçti. İki ayak bileğimde artrodez ameliyatım var ve önceden geçirdiğim lösemi hastalığımla beraber %68 oran aldım. Araştırmalarım sonucunda ÖTV muafiyeti hakkında bir kaç yazı ve videoya baktım. Raporda eğer otomatik araç kullanabilir ibaresi varsa engel yüzdesi kaç olursa olsun ÖTV muafiyetinden yararlanıldığından bahsediliyor. Benim raporumda 'Elden gaz fren tertibatlı, otomatik vites araç kullanabilir.' ibaresi yer alıyor. Fakat raporumda tikli olması gereken seçeneklerden 'süreğen(kronik)' kısım tikli sadece ortopedik tikli değil. Bir bilgisi olan veya bu durumda olup araç alımında neler yapabileceğim hakkında bir bilgisi olan varsa ve yardımcı olabilirse çok sevinirim.

ilk önce ehliyetiniz varmı ehliyetiniz yok ise araç alamazsınız ehi almanız şart eğer ehliyetiniz varsa il sağlık müdürlüğüne kurula gireceksiniz ve onlar raporunuza uygun bir kod işleyerek yeni ehliyet verilecek ve bu ehliyetteki kod raporunuzdaki özel tertibat yada sadece otomatık vites kullanmanıza tanımlanacak sonra galeriye giderek rapor ve ehliyet ile müracaat edeceksiniz araç alırsınız

@wzeyss,

raporunuz yanlış malasef. Bu yanlışlığın ortaya çıkmasının sebebide sizsiniz. Konu ile ilgili gerekli araştırmaları yapmamış olmanız.

Şimdi tekrar devlet hastanesinin heyet kısmına gideceksiniz. Diyeceksiniz ki ben ötv indirimli araç almak için rapor almak istiyorum. Onlar sizi vezneye gönderirler oraya rapor ücretini yatıracaksın şu an ne kadar bilmiyorum.

Heyetin istesiği bölümleri tek tek yeniden dolaşarak muayene olacaksınız. Raporun açıklama kısmına "sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir" açıklaması yazılması gerekiyor.

Bu rapordan sonrada il sağlık müdürlüğündeki komisyona gireceksiniz

Üst Alt