Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Osteosarkom hastası olan kim var?

GuLGuZeLi1

Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
1996 yilinda osteosarkom tanisiyla hastaneye yatirildim. Ozamanlar bilmezdim ne anlama geldigini .

Aranizda Osteosarkomu taniyanlar varmi ? yada osteosarkomlular varmi ? ... :)

osteosarkom

bende osteosarkom hastasıyım

HIH SONUNDA birtane daha orteosarkom hastasii cikti .
Aritk sadece bende oldugunu düsünüyordum :)

bende osteosarkomluyum sağ bacak diz üstünden ampute:(

aranızda bu hastalıgı kemoterapi sonrasında tekrar yasayan var mı veya başka bi yerine sıcrayan??

benimde akciğerime sıcradı radyoterapi aldım şuanda stabil özellikte olduğunu söylüyo doktor. insallah tekrarlamaz. 1 yyılda 3mm sadece büyüdü.

inş. bu arada sanada geçmiş olsun. ameiyat sırasında protez kemik mi kullanıldı yoksa ampute mi oldu

arkadaşlar mrb. bende osteosarkomluydum..2003 kemoterapi tedavim bitti şu anda ise üniversiteliyim.bu sorunu burda olanlar bunu yaşayanlar bilir ve birbirimizle iletişim halinde olalım çünkü ben ne zaman bu hastalığa yakalanan birisini görsem üzülüyorum..veya bu hastalıkdan birinin kurtulduğunu görünce de çok seviniyorum...görüşmek dileğiyle...tüm kader arkadaşlarıma geçmiş olsun :)))))

Öncelikle herkeze merhaba.Listeye +1 ekleyin :)) bende osteosarkomluyum.Tedavim 2001 de bitti.Bitiş o bitiş şeytan kulağına kurşun.Ama ne çektiğimizi kimseler bilemez tabi :(

galia en eskiniz benim 1996 yılında teşhis kemotoropi ve ameliyat sağ tibia.şimdi 4 yıllık öğretmenim tekrar bir sorun yaşamadım...

selam arkadaşlar:) Bende kondrosarkom hastasıyım...sağ humerus protezlisiym omuzumdan dirseğime kadar olan kemiğimi aldılar hareketlerim ksıtlı ama yetınmeyi örendik:)
bu hastalıkta güçlü olmak gerekıyor ve sabır...
Galiba en yeni benım 2008 haziranda emlyat oldum:):)

bende sağ tibia osteosarkom(2004)ve sağ ayak diz üstü ampute(2009)

ben ameliyat filan olmadım ama olacakmışım :(hastalığımı öğrenelı tam üç ay oldu.kemoterapi alıyorum:(hastalığı geçirenler bana ulaşırsanız sevinirim:)ççççççooooooooooooooooookkkkkkkkkk çaresizim:eek::confused:

merhaba..ben de 8 ay önce sol diz altında-tibia osteoarkom nedeniyle opere oldum.içten protez takıldı fakat 8 ayda protezde sorun çktığı için yeniden ameliyat oldum.henüz tam kullanmıyordum bacağımı...böyle olması proteze olan güvenimi sarstı.kimisi 5-10 yıl kullanıyor bir şey olmuyor ama kimisi 1-2 yılda bir ameliyat oluyor..bu durumda dizüstü amputasyona gitmek ve takma bacak kullanmak daha mı rahat diye düşünmeye başladım..bu konuda tecrübesi olan var mıacaba..

Arkadaslar BU kadar az kısı olmamız sevındırıcı en azından bu hastalıktan muzdarıp kısıler az sayıda en azından oyle umut edıyorum...Ayrıcada herkese Çook GEÇMİŞ OLSUN..
Sevgiler..
(Güçlü olmaktan asla vazgeçme,Değilsen bile iste,çaba göster savaş,Etrafına gülücükler saç,Saç'ki seni engelli olarak gören aciz beyinler güçlülüğün karşısında sana hayranlık duysunlar;Lakin öyle acımasızki bu hayat Bir yumruk daha yersen yerden bırdaha kalkamayabileceğini'de unutma!)

arkadaşlar bende osteosarkom hastasıyım sol iliak tamamiyle tutulmuş yani kalça kemiği kötü durumda 16 cm iyi bir cerrah arıyorum ama kalça konusunda deneyimli harzem özger biraz tuzluda onun dışında :)

Osteosarkom

Listeye benide ekleyin ;) 2000 yılından beri osteosarkomluyum. 3 ü protez 4 ü uzatma ameliyatı olmak üzere 7 ameliyat oldum. 8. ameliyatta Allah ne zaman izin verirse ;) Uzayabilen protezle ilgili sorularınız olursa seve seve cevaplayabilirim. Kendinize iyi bakın protezlere zarar vermeyin :p

slm

Bende yıllar yıllar önce taa 1993 te osteosarkom tedavisi görmüş bir kardeşinizim, sağolsun Harzem bey sayesinde vede erken teşhisle bacağımı kurtardım. Tabii hasar kaldı ama sonuçta hayatımı ve bacağımı bir şekilde kurtardım. Çok şeyler yaşadım sizde takdir edersiniz başınıza gelmiş çekmişsiniz bu illeti Allah bir daha yaşatmasın kimseye derim.
Harzem bey beni buldugunda çapanın onkoloji servisinde tedavi görüp bacağımın kesilmesini sonrada bekliyordum. Gerçi buna beklemek denemezdi lakin hastalığımın ciddiyetini bilmiyordum. Bir insanın bacağındaki ağrıyan bir şişlik ne kadar tehlikeli olabilirdi. Bunu her şey bittiğinde bana söylediler. Yoksa panikten hapı yutmuştum :)

benim de böyle bir sorunum vardı 2003 den beri farkettiğim kemik büyümesi iyi huylu olduğu için bir kaç ameliyat oldum ama tekrar tekrar büyüme yapdı enson osteosarkoma çevirmiş yavaş ilerliyormuş içden sol diz bölgesine kemik yerine protez talıldı 6 ay oldu aksayarak yürüyorum şimdilik bilekden aşağısına hissetmiyorum ameliyat sonrası his kaybı yaşayan var mı geri gelir mi bu arada ben ankara ibni sinada oldum son ameliyatı dr yusuf yıldız

Benim ameliyat esnasında sinirlerimede temas ettikleri için evet duyu kaybı yaşadım. Mesela ayağımı oynatamıyordum parmaklarımı kıpırdatamıyordum ve dokunuldugunda pek hissedemiyordum. Enfeksiyon kapmasaydı sonradan düzelirdi belki ama enfeksiyon kaptı ve ameliyatlar sonrası öylece kaldı.

osteosarkomluyum.....Diz kapağıma protez takıldı.5,6 ay rahat ediyorum.Sonrasında problem yaşıyorum.Donup kalıyor bacağım.Dizimi bükemiyorum.Aynı sıkıntılaRImı yaşıyoruz.Buna çözüm bulan oldu mu?Ya da önerebileceğiniz iyi bir doktor var mı?Bir de sgk oynar diz eklem protezinin ne kadarını karşılıyor?

Bende osteosarkom hastasıyım agustos 2010 da cıktı sağ dizde kemoterapi ameliyat kemoterapi evrelerinden gectim şimdi fizik tedaviye gidiyorum dizimi 90 derece kadar bükebiliyorum hee ameliyatımı levent eralp yaptı. herkese çookk geçmiş olsun..

Umarım msjım gelmiştir "ben cigdem" cvp yazdım ama gitti mi anlamadım...

bende osteosarkom hastasıydım.2000 yılında teşhis , kemoterapiler , 2001 de sol bacak kalça ile arasına protez için , 2002 de uyum sağlamayan protezi değiştirmk için ameliyat oldum. sene 2011.. şuan için hastalığa dair hiçbirşşey yok Allah ıma bin şükür. ama ortopedik sorunlar her zaman var. mesela ters bir harekette protez çıkıyor. ufak bi operasyonla takıyorlar. 2011 den buyana 3 defa çıktı. çözümü yok dediler. dikkat edeceksin dediler.

bu hastalığa yakalanan ve yeni öğrenen arkadaşlara tavsiyem canınızı sıkmayın. stresten uzak durun. güçlü olun. ben öyle yaptım. iyileştim ,bankaya girdim. çalışlıyorum. 3 ay öncede evlendim. hayattan kopmak yok. güçlü olup üstesinden gelmeye bakın.

saygılar.

mrb arkadaşlar hepinize geçmiş olsun. benim kardeşim osteosarkom.6 kür kemoterapi gördü,ilk 3 kürden sonra ampüte oldu sağ tibiada çıkmıştı tümör. kemoterapiye cevap vermemiş. bize bunu 6 kürden sonra söylediler. şu an durumu ağır vucüdunu sarmış ciğere de sıçramış. ağrıları çok fena oluyor. şimdi radyoterapi görüyor fakat ne kadar fayda etcek bilmiyoruz. bunları sizinle paylaşarak üzmek niyetinde değilim kendimizi çok çaresiz hissediyoruz.
umarım başka çocuklar olmasın..

ay-ça;
Allah yardımcınız olsun. umarım en kısa zamanda atlatır . :( sabırlı olun.

adali;
şanlısın. bende aynen senin gibi olayın ciddiyetini bilmiyordum. iyileştikten sonra bu kadar ciddi bi durum olduğunu anladım. bana kimse hiç birşey hissettirmedi. Allah hepsinden razı olsun. eğer başlarda bu kadar ciddi bişey olduğunu bilseydim stresten göçerdim heralde.

hastalığımıda "kim 500 milyar ister " yarışmasında çıkan bir soruda öğrendim. ilginç :)

merhaba arkdaşlar banada 2009 dae çok sol femur ostreosakrom teşisi konuldu sonra ameliyat oldum ve şimdi çok şükür hastalığımla ilgili bişi kalmad fakat 1 kaç şey duydum kemotrerapi sonrasında kısırlık riski varmış die duydum sizlerde de böyle 1 şey duydunuzmu yada öyle 1 sıkıntı yaşayan varmı ??

Ben Serkan Sivritepe,
Herkeze geçmiş olsun diyerek başlıyorum şifaya ihtiyacı olana da allah yardımcımız olsun diyorum...
Bende bu hastalıkla başbaşayım şuanda bilen tedavi süreci ne yapıldı nasıl atlattı bunun hakkında bilgi verebilcek biri var ise yardımcı olun anlıyorum ki durum ciddi ne yapayım...

Üst Alt