Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Otel dışında kalınacak yerler hakkında bilgisi olan var mı?

Mononoke

Üye
Konular
21
Reaksiyonlar
32
Arkadaşlar merhaba. Hayatımda neredeyse hiç tatil yapmadım desem yeridir. Bu yüzden tatille ilgili pek bir bilgim yok :) Oteller pahalı malumunuz. Öğretmenevi, pansiyon vs hakkında deneyimleriniz neler? Kamu çalışanları için en uygun kalınacak yerler nereler?

Pansiyon, düşük yıldızlı oteller, öğretmenevi hiç biri bulamazsam günlük kiralık evler oluyor oralarda kalıyorum. Bana sıcak su ve yatak olsun başka bir şey aramam. Kahvaltı, yemek işini dışarıda hallediyorum. Polisevi, orduevleri hakkında bilgim yok.

5 yıldızlı otelde kalsam bile sabah çıkar akşam dönerim. Dışarıda gezerim genelde.

@MAGİSTER HİSTORİA Apart / yarım pansiyon tarzı oteller daha ekonomik olur. Ama gittiğin bölgeye göre değişir. Uygun fiyatlı arıyorsan Balıkesir / Ayvalık taraflarını tavsiye edebilirim...

Son düzenleme:
@Alman,
Günlük kiralık evler kızlar için sıkıntılı olabilir. Öğretmenevi daha iyi gibi geliyor bana ama oralarda yer bulmak zormuş sanırım..

@perseküsyon,
teşekkür ederim.

Günlük eve kalmadan kalacak yer buluyorum. En son seçenek günlük ev. Bir tek safranbolu da her yer dolu diye mecburiytten kalmıştım. Genelde öğretmenevi ve düşük yıldızlı otellerde kalıyorum. Benim izin kullandığım zamanlar eylülün 2. haftasından ekime kadar olduğu için yer konusunda sıkıntı yaşamıyorum. Okullar açılıyor yollar boşalıyor. Sezon kapanmış oluyor oteller kalacak yerler daha sakin oluyor. Hem de havalar serinlemiş oluyor.

Kardeşim kolay gelsin

Kamunun çok yerde misafirhaneleri var. Şayet devlet memuru isen buralardan yararlanma imkânın var. Öte yandan kamu misafirhaneleri boş oldukları zaman kamu çalışanı olmayanları da misafir edebiliyorlar.

Eğe kamu misafirhanelerini düşünüyorsan internetten bir listesini çıkart ve tek tek aramaya başla. Ancak Marmaris, Fethiye vs gibi tatil yörelerinde yazın yer bulmak mesele. Ama ümidini, kaybetme hiç ummadık yerde bir boşluk bulabilirsin belki. Benim oğlum subay, kurs için Genel Kurmaya Ankara’ya gittiğinde ordu evlerinde yer bulamadı, Diyanetin misafirhanesinde yer bulabildi. Oda arkadaşı da özel harekat polisi imiş, o da kurs için Ankara’ya gelmiş.

Biz tatile çıkarken hiçbir yere rezervasyon yaptırmadan çıkardık ve mutlaka boş pansiyon bulurduk. En kalabalık yerde bile mutlaka boş bir pansiyon veya başını sokacak bir oda bulursun. Ama fiyatlar her yerde ateş pahası o da başka bir dert.

Arkadaşın dediği gibi okullar açıldıktan sonra hem fiyatlar düşer, hem ortalık sakinleşir, hem de yer bulmak daha kolay olur.

İşin rast gitsin.

Kiralik villalar var mesela çok rahat her şey ayağının altinda

Son düzenleme:
engeline de göre değişit gideceğin yer.ben yer seçerken hastaneye yakın olsun otelse içinde doktor bulunan olsun ddüz ayak olsun vs vs vs bakıp gidiyorum.tek kişi gidecekler için kamuda paylaşımlı odalar çok uyguna oluyormuş ama popüler tatil illerinde yine torpille aylar öncesinden memur olmayanlara bile tahsis ediliyormuş çok şikayet okumuştum instada .ben memur değilim .geçen sene gittiğimiz aynı yer yanyana oteller düşünün aynı gün için aynı temmuz ayı tam 3 katı tuttu. marmaris sinek avlıyor , palamutbükü brikaç restoran müdavim dışında sinek avlıyor sokak çarşısı bile 5-6 dükan açmış o kadar ..araştırırsan gecelik yarım pansyion temiz düzgün 2000 tl ye bulabilirsin.apartlar çok daha ucuza 1+1 yerler var burda 4 kişi kalabilir mutfağı var kendin pişir.ailenle gideceksen apart daha mantıklı.ben iyi değildim denizden çok uzağa olan yerler seçemedim hastayım yürüyemiyorum saat 5 ten sonra güneş hafifleyince çıktım odadan ...bodrumu eleyin .sırf adı bodrum diye herşey 10 katı.izmir de apart bakın hem güzel hem de muğladan daha ucuz.airbnb de gökçeadada günlüğü oda kahvaltı çok çok ucuza yerler varmış çünkü müşteri yok herkes 1/4 fiyatına yunanistana gidiyor.vizeniz varsa sağlık açısından da sorununuz yoksa google translate ile anlaşırısnız dil bilmeye bile gerek yok

Üst Alt