Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özel hastaneden ehliyet raporu alınabiliyor mu?

@testertr,

Kısıt derken sürücü olamaz kısıtı mı? Şimdi benim engelim ortopedik, 2 yıl önce sürücü olamaz kararı çıkmıştı yaşadığım yerde özel hastane ile görüştüm ortopedi doktorunun görüşü ile sürücü olur raporu verebileceklerini söylediler. Şimdi oradan raporu alsam devlet hastanesinin koyduğu sürücü olamaz kısıtı kalkmayacak mı?

@Agah Payaslı,

Ya da tam tersi olabilir sağlam bir gelir kaynağı olur devlete cezalar ile. Uzata uzata bir hal oldular zaten. :)

@Faruk33 yok hocam bende ki kısıt 3 yıl süre ile resmi araç, ambulans ve ticari araç kullanamaz.

Yeni rapor olumlu olursa gidip nüfus müdürlüğünden onaylatinca sizin durum düzelir gibi. Kesin olur diyemem tabi

Bu yeni ehliyet konuları biraz muallakta. O nedenle kesin birşey söylemek zor.

Hükümetin yerinde olsam ehliyetlerin değiştirilmesi için vatandaşlardan isteyenlerin rapor almadan 15.000 lira verip hemen değiştirme seçeneği ile isteyenlerin ise rapor alma ile uğraşıp normal fiyattan ehliyetlerini değiştirme seçeneği getirirdim.

Böylece rapor ile uğraşmak istemeyenler 15.000 lirayı verip hiç uğraşmadan hemen gidip 1 fotoğraf ile ehliyetlerini değiştirmeleri kolaylık olurdu.

Böylece hem devlete büyük bir gelir olur ve hem de insanlar, hastaneler ve doktorlar gereksiz yere meşgul edilmezler.

(Zaten sonuçta eski ehliyetleri kaç defadır uzatıyorlardı. Uzatacaklarına bunu uygulasalar daha mantıklı devlet için).

(Bunu twiterdan Mehmet Şimşek'e geçen ay 2 kez önerdim ama tabii sakalımız olmadığı için takan olmadı). :)))

Bizim şu engelliler Dernekleri bunun için öneride bulunsalar belki bu kabul edilir. Böylece biz de rahatlıkla ehliyetleri değiştirirdik.

@neron+,
Merhaba, hayırlı olsun.
Raporu süreli olarak mı verdiler? Psikiyatri den raporu olanlara genelde 2-3 yılda bir kontrol şartlı olarak vermişler sanırım.
Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

@Alman,
Pandemi döneminde başlayan uzatma işlemi hala sebepsiz gibi gözüken uzatmalarla devam ediyor. Mantıklı açıklama gibi geldi bana...Dedim ya bir tv kanalında duydum.
İşin içişleri bakanlığına yansıyan kısmı biraz sıkıntılı...

@daylah,

merhaba hocam. aşağıda açıklamalar kısmında "Raporda kişinin daha kısa sürelerde kontrol muayenesi öngörülmemişse bu rapor düzenlendiği tarihten itibaren 2 yıl geçerlidir" yazıyor.

bende herhangi bir kontrl muayenesi belirtilmedi.
bu arada ben psikiyatırdan 2 -3 yılda kontrol olacagını bilsem devletten alırdım. 3 ayda 6 ayda bir kontrol var diye biliyorum

Arkadaşlar bugün yeni ehliyetim geldi.Çok şükür bu sıkıntıyıda giderdim. şimdi eylül ortasındaki araç muayenesi kaldı onu da geçersek 2 yıl rahatım. darısı sizlere inşallah

Üst Alt