Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Patlayan havalı minder için yapıştırıcı önerisi olanlar buraya yazsın

goksugokk

Ben artık Star ve Roho minder tamiri için McNETT Yapıştırıcı Aquashure Çok Amaçlı öneriyorum. Neopren minderlerde çok çok başarılı.
Yapıştırıcı pahalı maalesef. Her kullanımdan sonra buzluğa koymanızı öneririm. Böylece uzun yıllar dayanır. Aksi halde 3-4 ayda kuruyup çöp olur.

Çok ince sürmek lazım.
Yama yapılacaksa mutlaka pres uygulanmalı. 24 saat.
Hücre değiştirme ustalık işi. Kalıba yerleştirmek, iyi pres yapmak lazım.

goksugokk

Sıradan tamir:

incecik zımpara çek,
alkolle sil
incecik yapıştırıcı sür

Yama:

Yamaya da mindere de innnnnnncecik zımpara çek,
alkolle sil
her iki yüzeye de innnnnnnncecik yapıştırıcı sür. Yamayı patlak yere yapıştır. SOnra ne yap et üzerine bir ağırlık koy. 24 saat bekle.

Çok teşekkür ederim ilginize hemen sipariş verdim McNETT yapıştırıcıyı.

Yapıştırıcı geldiği gibi deneyeceğim. Yamada nasıl bir materyal kullanmamı önerirsin?
Çok fazla sordum biliyorum ama eğer yama işe yaramazsa hücre iptalini nasıl yapabilirim bilgin var mı?

O delik kısmı az bişi zımpara at ve yapıştırıcı çok yaymadan sür 24 saat beklet

memurr

Bilemedim işte buna yamamı gerekiyor yoksa dediğin işlem yeterli mi , pahalı bi minder tekrar alacak gücümde yok berbat etmek istemiyorum

Benimde aynı minderimde iğne kadar delik vardı Bülent abimin dediği zımpara ve o silikon yapıştırıcıyı uyguladım minder çok yeni ise aldığın yeri ara istersen

memurr

Yok yeni değil 4 yıl oldu , zımpara tırtıklımı olacak düz zımpra mı hocam?

Swain

Sür geç kardeşim, Osman'In dediği gibi. En ince zımpara ile çooooook çok zarifçe zımparalamalısın.

Siyah renkli Dayson Extra Profosyonel PU sealant ve silikon tabancası alarak tüm neopren malzeme olan havalı minderlerinizi ve havalı yataklarınızı tamir edebilirsiniz. Delik büyükse o hücreyi dibinden kopartıp turuncu kartonu da içinden kopartıp hava deliklerini pu sealant ile doldurun. Daysonun skn kullanma tarihi geçmemişse 24 saatte tam donar. Aynı yerden bir daha kaçırmaz. Hücre yırtıksa dikiş iğnesi ve dikiş ipliği ile karşılıklı yırtık kanatları birbirine yarım santimetre aralıklarla ilmdk atarak ipi germeden dikkatlice dikip üzerini dayson pu sealant ( Pu mastik ) ile kaplayın. Dikerken başka hücreleri sakın delmeyin. 20 yıldır bu yöntemle binlerce roho minder ve roho yatak tamir ettim. Hiç bir minder ve yatak çöpe gitmedi.
Minik deliklerde deliğe birazcık dayson pu mastik sürüp kurumasını bekleyin. Eliniz veya dokunduğunuz yerler dayson ile kirlenirse bir peçeteye Kolonya ya da alkol sürüp kolayca temizleyebilirsiniz.
Sübap koptuysa sübap parçasının mindere giten kısmına borunun içine kaçırmadan bolca pu mastik sıkıp sübapı minder hücresinin koptuğu deliğe itin ve dıştan etrafına da pu mastik sürüp 24 saat bekletin. Taş gibi olacaktır.
Oturma bögesindeki delikleri tamir ederken elinize eldiven takıp dayson pu mastiği pwrmağınıza mir miktar alıp delik olan bölgeye bir samtinetre çapında ve bir milimetre kadar kalınlıkta sıürmeniz ve 24 saat donmasını beklemeniz yeterlidir.
Bıson da,iyidir fakat 48 saatte donar ve bir kaç kat katman katman kaplamak gerekir. Üstelik aşırı pahalı ve elinize değdiğinde iğrenç bir vıcık vıcık his veriyor. Temas,ettiği yüzeylerden temizlemesi de çok zor. ve son kullanma tarihi geçince işe yaramaz. Ayrıca kapağı iyi kapanmazsa,özelliğini kaybeder.

Arkadaşlar merhaba. Havalı minderin sibobu bozuldu nereden temin edebiliriz yada tamiri mümkün mü. bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi. Teşekkürler.

Üst Alt