Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Patlayan havalı minder için yapıştırıcı önerisi olanlar buraya yazsın

Arkadaşlar ben ayakkabı tamirciliği yaptım.
Kauçuk esaslı bir yapıştırıcı da Derby yapıştırma ilacıdır.
Bu yapıştırıcı market ve köy dükkanlarında ve ayakkabı tamircilerinde bulunur özellikle köylerde yaşayan
arkadaşlar için önemlidir diye düşünüyorum.
Bu yapıştırıcının kuruma süresi 24 saattir.

Ahmet abi, bahsettiğin yapıştırıcı çok keskin bir sıvı değil mi? Bu minderler o kadar hassas ki, keskin bir yapıştırıcı anında eritiyor ve geri döndürülmesi imkansız şekilde zedeliyor hücreleri.

derby'i bilirim zarar vereceğini sanmıyorum. bisiklet teker iç lastiğini tamirde kullanırlar.

Bülent Bey.
Benim tamircilikte kullandığım Derby yapıştırıcıyı kavaftan 5 litrelik tenekede aldırırdım.Tenekedeki
bu yapıştırıcı daha ince ve daha yoğun daha kuvvetli olurdu.
Sözünü ettiğim yapıştırıcı Yanlış hatırlamıyosam Derby 76 diye yazar kutusunun üstünde bu
numaralı yapıştırıcı biraz daha kalındır. Tabi denemeden kesin bişey diyemem.
Ama kauçuk esaslı olduğu için kuruduğunda esnek olacaktır.
Minder tamirinde bence kauçuk esaslı yapıştırıcılar iyi olur.Kuruduğunda sertleşen yapıştırıcılar
iyi olmayacaktır.Tabideneyen arkadaşlar daha iyi bilirler.
Ben minder kullanamıyorum. şimdilik şişme Oturma Simidi ile idare etmeye çalışmaktayım.

Yama olarak ne kullanabiliriz. köşe yerden yırtıldı gene.

Arkadaşlar müthişsiniz, Kafayı yemek üzereydim :) ne yapsam tutmuyordu, en az 5 kere yamadım ama olmadı, bu liquid rubber repair kit işe yarar gibi duruyor, oturanboga nın dediği gibi "yapıştırıcının sertleşmemesi" gerekir

Arkadaşlar müthişsiniz 330$ lık roho havalı minderimi çöpe atmaktan kurtardınız beni. "Bison rubber repair" yapıştırıcıyı sizin tavsiyeniz üzerine ben de aldım, patlak hücrenin tam köşesinde olduğu için hiçbir yama işe yaramadı ( en az 5 kere denedim) sonra bu yapıştırıcıyı gece yatmadan önce sürdüm ve sabah kalktıktan sonra (yaklaşık 12 saat) minderi şişirdim, 1 gün geçti hala bi sıkıntı yok, sanırım işe yaradı :) sizlere yüzlerce kez teşekkürler, sanırım oturanboğa referans olmuş bu ürüne, size ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum oturanboğa, Allah razı olsun. (Uyarı: yapıştırıcıyı patlak bölgenin hafifçe dışına taşacak kadar sürmeniz yeterli )

Ben de tam 5 dakika önce azıcık tutup çektim sibop elimde kaldı! Halen 'nasıl olur bu?!' diye şaşkın şaşkın mindere bakmaktayım. Yerine takmak gerek tabii (çıktığı yer de haliyle delik). Önerdiğiniz yapıştırıcı işe yarar mı bunda da?

(Birkaç saat sonra ek: Yarıyormuş galiba, kauçuk yapıştırıcıyı sibopta da kullanan olmuş).

Son düzenleme:
Evet, minder kauçuk yapıştırıcıyla tamir oldu. Teşekkürler!

arkadaşlar ne güzel herkes patlayan minderini tamir etmiş:)
benim minderim de patlak bi yerde hava kaçırıyor AMA NERDE?
işte sorun burda! hava kaçıran minderin patlak yerini bulamadım,
arkadaşlar ve bülent bey (oturanboğa) fikirlerinizi rica etsem,nasıl bulacam hava kaçıran deliği?
1 haftadır uğraşıyorum bakıyorum ama bulamadım

evet su dolu bi kapa koydum köpükle denedim bulamadım bulamadım!
bakalım eğer servis kabul ederse son çare servis yarın beni arayacaklarmış.

İyi günler roho havalı binderimin köşesinde biraz çatlak oluşmuş nasıl yapabilirim ve hangi malzeme kullanabilirim bilgi alabilirsem sevinirim.

Enes75, 'servis' dediğin neresi acaba? Benim de bir tamirciye vermem gerekecek görünüyor. Yapıştırıcı bir süre idare etti de, şimdi köşedeki delik çok büyüdü, çapı 5 cm. gibi artık; yaparsa ancak tamirci yapar. İstanbul'da roho tamir eden bir yer bilen var mı?

(minder 4 ayrı bölüm; diğer 3 bölüm şişik hala, şimdilik öyle idare ediyorum)

cekirdek

Böyle geniş bir delik oluştuğunda tamiri mümkün olmaz. İki seçenek var:
1- O hücreyi tamamen kapatmak
2- O hücreyi kesip yerine başka/sağlam bir hücre yapıştırmak.
3- roho'dan kurtulup star minder almak! :)

abi bu kaucuk yapıştırıcıdan aldım kullanma talimatı yok sadece yapıştırıcıyı sürecez o kadarmı?

Son düzenleme:
@yusufk

Merhaba. Kauçuk yapıştırıcıyı yapıştırılacak iki yüzeye de sürmen gerekir. Yapıştırıcıyı çok bol sürme sağlam olmaz.
normal sür.Kesinlikle 20 dakika kadar yapıştırmadan kurumasını beklemelisin. Kuruduktan sonra birbirine yapıştırdığın
şekilde kalmalıdır.Eğer düzgün olmadı diye ayırıp tekrar yapıştırman gerekirse yeniden yapıştırıcı sürmelisin aksi halde tutmaz.
Yapıştırdıktan sonra yazın 24 saat kuruma süresi vardır. kışın ise tavsiyem iki gün kurumasını beklemelisin. kuruma
süresi dolduğunda kullanabilirsin. Kolay gelsin. Eğer kendine güvenemiyorsan ayakkabı tamircisine götürüp
yapıştırta bilirsin.bu yapıştırıcıyı en çok kullananlar onlardır.

Not. Bu yazdıklarım derby kauçuk yapıştırıcı için geçerlidir.
Teşekkürler.

Ahmet Akkuş teşekkürler abi bison kauçuk almıştım direk patlağın üzerine sürdüm bıraktım halen ses yok hava kaçırmıyor :)

Minder

Mrb benim minderi m patladı ne yapmalıyım

Bilgi sahibi olan lütfen bana ulaşın numaram budur 05453804692

OturanBoğa Merhablar, minerim patladı önce kendimiz minerin içinden çıkan yapıştırıcı ile yamadik tutmadı sonra servise gönderdim yamanin üzerine silikon sikip donerdiler yine olmadı şimdi tavsiyeniz uzerine bıson kauçuk yapıştırıcı aldım zimparaladim diğer yapışkanları temizledim alkol ile sildim kuruttum bıson kauçuk yapıştırıcıyı sürdüm ve bıraktım üzerine yama yapacakmiyiz hiçbir bilgi vermemissiniz endişeleniyorum??

AYAK Sadece sürüyorsun ve kurumasını bekliyorsun. Kuruma süresi olarak 48 saat öneriliyor.

Rvp silikon yapıştırıcı al kullan ben sürekli kullanıyorum şu anda minderimde 10 a yakın delik var hepsinide rvp ile yapıştırdım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dayson Pu mastik sealant ve sıvı silikon tabancası alın. Siyah renkli plastik için olan modeli olmalı. Bir de metal için olan pu mastik var ki , onu almayın. Aldığınızda alt kısmı konserveler gibi kapalı olacak. Kulp olan kısımj yukarıya kaldırın. Kulpunu tutup kapağı kopartın. içinde bir miktar nem tutucu minik minik sarımsı boncuk var . Onları çöpe atın. Çocuklar bulup minik boncukları yutarsa mideyi delebilir.
Eksik hücrenin hava delikleri var. Dört tane delik olmalı. Deliklerdeki kahverengi kartonu bir kargaburun ile delik içinden üç dört milimetre kadar geriden kopartın. O karton alt neopren tabakaya yapışıktır . Yapışık kısımı kibarca kartondan ayırıp kartonu karga burunu araya sokarak çekip kopartırsanız deliklere pu mastiğin konik ince ucunu sokup tabancaya yavaş yavaş basarken bir yandan pu mastiğin konik ucunu geri çekerek delikleri pu mastik ile doldurmalısınız. İçeriye çok sıkmayın yan hücrenin hava kanalları tıkanmasın. Pu mastik 12 saatte donar. Sist marka kullanmayın . Tam verim alamadım.
Yırtık hücre varsa yırtık kısmı dikiş iğnesi ve dikiş ipliğiyle iki üç yerinden birbirine öpüştürüp üzerine pu mastiği üç mm kalınlıkta ve deliklerden yarım cm dışarıya kadar pu mastikle kaplayıp 12 saat beklemek yeterli. Bir daha aynı yerden patlamaz.
Minik delikler için bir miktar deliğin üzetine sıkıp bir bıçakla 3 mm kalınlığında o bölgeyi kaplayıp kurumaya bırakın Pu mastik kauçuk malzeme. Donduğunda çok kalın olmamışsa esnek olur. Vücudunuzu rahatsız etmez. Allerji yapmaz. Hem daha ucuz hem daha basit ve uzun ömürlü. Elinize veya yüzeylere değerse kolonya veya saf alkol ile silin. Çıkar. Elbiseye değmesin. Kumaşa işliyor. Çıkmaz.
İşiniz bitince pu mastiğin konik ucuna saç vidası vidalayın Hava almadığından üç ay kadar donmadan tabancada durabilir.

Sadece neopren minderleri tutuyor. Roho ve star markalarında verim alınabilir. Uzak doğu menşeli minderlerde faydası yok.

roho minderde 5mm civarında delik var önerdiğiniz Bison Liquid Rubber Sıvı Kauçuk Yapıştırıcı işe yarar mı? Eğer işe yaramazsa hücre değiştirme işlemi hakkında bilgi verebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkürler

Üst Alt