Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikiyatri hastaları boy/kilo durumunuz nedir?

@republix, bende genelde o şekilde oluyordum hastalandığimda konuşasim gelmiyordu normalde konuşmayı espri yapmayı gülmeyi güldürmeyi seven hatta bayılan biriydim her geçen gün geriye gidiyo bu konularda pratik yapmadıkça. 2gundur disardaydim kendime hedef koymuştum hergun akşam çarşıya incem diye 3. Gün tembellikten cikasim gelmiyo oda geçince dışarda napacam hiç bişi yok arkadaşım dahi yok yeni sehirdeyim diye diyorum mücadele etmek zorundayız yoksa gidişaat hep atakla sonuclaniyo günlerimizi güzel yaşamamız şart hastalığa cekiyo yoksa başkada bişi bilmiyorum. Annemde engelli ordan geliyor ona bakıyorum hasta bakıcı olarak engelliyken harcligim cikiyo en azından ama ne zamana kadar böyle gider bilmiyorum mücadeleye devam etmeliyiz.

@faruksinan,
İlk hastaneye yattığımda öyle demişlerdi sonra paranoid şizofreni bipolar psikoz ama ilk bana bakan prof olana hastalıgim ne demiştim sizoaffektif demişti ama şüphe ile bakıyordu askerde muafiyette psikoz dediler bende öyle arada bisiyim herkes farklı bişi diyo zaten hepsi birbiri ile alakaliymiş okadarda zayıf değilim göbeğim falan var az bişi😅

@Breh81,

Aynı şekilde şu an bir şekilde ben de çalıştığım yerde idare ediyorum ama bir gün bu işten çıkarsam başka yerde tutunmam çok zor gözümün yaşına bakmazlar bizlere devlet emekli etmeli böyle hastalığı olanları kesinlikle ama nerede

@republix,

Biz o günleri bu ülkede görmeyiz böyle bı sistem varken calismana sevindim. İşini seviyorsan rehabilete edersin kendini en güzel yanı bu geliyor bana

@perseküsyon,

Psikiyatri ilaçları kilo yapmaz..sadece iştah açan bazı formları var...dolayısı ile yiyorsunuz ve kilo alıyorsunuz..ilaç kilo aldırmaz.

@Breh81,

Telefonlara falan bakmıyorum ama genel olarak bilgisayar işlerini yapıyorum diyelim aile işi olduğundan yoksa başka yerde olsam o telefonu eşşek gibi açtırırlar bana zorlarlar her şeyi yapmam için o yüzden şu an için iyi ama ilerisi düşündürücü

@republix,
Bence senin için iyi fırsat telefonda olsa bak alışıyorsun zaman gectikce ilk baslarda zor geliyor ben ailemin restorantinda çalısırken bakiyodum genelde her işi yapardım. Ne iş yapiyordunuz çalisirsan stres yapmadan herşey düzelir senin için stres kısmını çözmeye calis bence ne iş yapıyorsunuz?

@faruksinan, Nerede okudunuz bilmiyorum ama şizofren türü rahatsızlıklarda kilo çok ciddi bir sorun kullanılan ilaçların çoğu iştah açıyor birde düşünce bozukluğu ve can sıkıntısı olunca yemeğe veriyor hastalar buda kaçınılmaz olarak kilo olarak geri dönüyor.
Ama bu her hastada böyle değil çöp gibi olup hiç bir şey yiyeneyen hastalarda gördüm.
Bipolarda ise adı üstünde duygu durum bozukluğu bir günleri bir günlerini tutmadığı için onları bir kalıba sokmak zor.

Ruh hali berbat bipolar bozukluğu yaşıyorum gerçekten çok zor Allah kimseye yaşatmasın

@Tomris_Hatunn,

Doktor depakin yazarken iştah açar demişti ve haklı da çıktı. 20 kiloya yakın aldım 82'ye dayandık.

Önceki mesajında kilo verdiğini yazmışsın, burada kilo verdiğini yazan az sayıda kişilerden birisin. Depakin kullandığın için soruyorum nasıl başardın?

20.00'da ilacı içtikten sonra gece mutlaka açlık hissi uyandırıyor ve mümkün değil bir şey yemeden uyutmuyor.

Ayrıca bir yolunu yordamını bilen varsa mutlaka tavsiyelerini beklerim.

Fazlasıyla iştah açıyor ve kuruyemiş, sebze ve meyve ile geçiştiremiyorum :)

kişiden kişiye değişen bir şey ilacin yan etkileri ben de saç dokulmesi görüldü bu da yaygın bir yan etki . İlaç kullandım ama spor yapan birisiyim yanına ek ilaç verdiklerinde bazıları iştah açıyor doğru . Mesela seregual mg ne kadar yüksekse iştahın açılıyor . Depakini ben günlük 1000 mg kullaniyorum . 1.63 boyunda ve 58 kiloyum (kışın 67 idim düzenli hoca gözetiminde kilo verdim hedefim 55 idi ama bazı aksilikler yaşandı

@Tomris_Hatunn,

Benim iştahı da depakin yükseltti hem de öyle böyle değil yani. 2 tane antiepileptik kullandım sorun olmadı depakin sağlam sarstı.

Gün içerisinde bir şekilde o kaloriyi yaktığımı düşünüyorum ancak akşam açlığına hiçbir şey yapamıyorum.

Örneğin akşam 22.00'de bir şey yememiz gerekse kötünün iyisi ne tüketebiliriz?

@GeorgeOrwell,

Saat sekize kadar normal yemeğinizi yerseniz ve ilacınızı uyumaya doğru alırsanız ki uyumak için ilaç aliyorsaniz uykunuz gelir uyursunuz benim uyku saatim 22.30-23.00! sonraki saate kalırsam doğal olarak karnım açılıyor mide dört saatte bir birşey ister bence diyetisyene gidin ..kan sekeriniz de oynuyor olabilir

Üst Alt