Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikiyatrik hastalar, remisyon süreniz ne kadar sürüyor?

xdedahii

Üye
Konular
21
Reaksiyonlar
124
İlaçlar sayesinde atağım geçti ve iyileştim.

Sanki hiç hastalanmamış gibi oldum.

Bu duruma remisyon dönemi deniyor.

Şimdi ben tekrar hastalanana kadar bekleyecek miyim?
Ya da bir daha hastalanacak mıyım?

İlaç yan etkisini geçersek (halsizlik-iktidarsızlık)

hiç birşeyim kalmadı.

Tekrar atak geçireceğim diye beklemekteyim Şuan sizlerde bu süre ne kadar ?

öncelikle ben ilaçlarla düzelmiyorum . ben 5 yılda bir atak geçiriyorum hastalığım alevleniyor o da ilacın etkisini kaybetmesinden oluyor ilaç değiştirmek zorunda kalıyorum.

İlaçları bırakıp başlamak akıl karı değil. Ben 2012 Temmuz dan bu yana ilaçları hiç bırakmadım vede bırakma teşebbüsüde olmadı. O zamandan bu zamana kadar bazen fire versemde %90 ve üstü ile çalışabilme başarısı gösterdimdi.

ŞİMDİLİK TEK ÇAREMİZ VAR O DA İLAÇLAR.

Şizofreni ve Otizm ile.
(27 yaşında başlamışım şimdi 39 yaşımda)

6 yıldır aynı doktorda tedavim görülmekte. Artık atak geçirmiyorum, hiç hasta değilmişim gibi. Asla ilaçları 1 gün bile eksiltmiyorum.

Uzun süredir sanrı yaşamıyordum ama 20 gündür yine başladı. Sanrı ve anksiyete var. Doktor ilaç dozunu iki kere artırdı ama çare olmadı. Son görüşmemizde başka ilaca geçeriz işe yaramazsa demişti. Ağustostan beri de aralıklarda depresyona giriyorum. Depresyon 1-2 aydır yoktu ama birkaç gündür o da başladı gibi.

Çok uzun sürmüyor bende normal dönem. Depresyon, sanrı (belirdi mi ilaçtan kaynaklı hafif geçiyor, ilk defa şimdi ilaca rağmen artış gösterdi), anksiyete, bunlardan biri illaki oluyor. Dalgalanmalar çok.

ben de merak ettim ilacı kullandığı halde atak geçirme durumu oluyor mu acaba

Ne zaman remisyondayım ne zaman depresyondayım anlayamıyorum ki hep sıkıntı hep stres .

Bendeki sanrı şu an şüphecilik. İşin içine sosyal anksiyete de giriyor. Özgüven eksikliği kaynaklı biraz, ben öyle düşünüyorum. "Benim hakkımda mı konuşuyorlar acaba, şu gülen kişi bana mı güldü" gibisinden. Bana öyle geliyor, sonuçta hastayım diye düşünsem de kendimi ikna edemiyorum.

Benim şimdi hiçbir sıkıntım kalmadı. Enson xeplion 50 lilik vuruldum.

Ne şüphecilik ne üstüne alınma bunlar oluyordu.

Eski sağlıklı halime geri döndüm.

İlaç dozu azalınca bilişsel yetekeneklerimde düzeldi.

Yaşın(35) verdiğin ağırlık ve hantallığında çıkarsak hiç sıkıntım kalmadı.

Anladığım kadarıyla ilaçları kullanıp atak geçirmemeyi umacağız.

Tek sıkıntı eskisi gibi heyacanım kalmadı.
Sadece yaşıyorum. Herşeye daha olduğun bakıyorum.

Ben hep mutsuzum yemişim remisyonunu !

Benim hakkımda mı konuşuyorlar acaba, şu gülen kişi bana mı güldü
Bu ilacınızın dozu az geldiğinden, belirtiler tekrar ortaya çıkmış. Bunlar bende de vardı.

Hastanede şu şekilde tedavi uygulandı.
İlk hafta 150 xepliyon ardından bir hafta arayla 100 xeplion (sonra 3 ay) ayda bir 150 xeplion

Ardından kademeli olarak 100 75 50 olarak 10 ayda düştü. Böyle hiç sıkıntım kalmadım. Hastalık alevlenmesi ve belirtiler 0 landı.

Demem o ki şimdiye belirtilerin geçmiş olmalıydı.

Sayın adminler tecrübelisiniz bana yardımcı olabilir misiniz? @OturanBoğa @OğuzHan112

Bir yıl önce ağır atak geçirip annemin verdiği tedavi olmam isteği üzerine annem vasim olarak atandı.

Şimdi yüzde 90 oranında iyileştim. Bu duruma remisyon diyorlar sanırım.

-Vasi mi kaldırmak istiyorum. Süreç nasıl işliyor tam olarak bilmiyorum. Vasi kaldırmak zor mu ?

-Tekrar çalışma hayatına dönmek istiyorum. Eski raporum benim için sorun olur mu ? Vesayet olarak nüfus kayıt örneğinde görünüyor.

-Eski doktorum istifa ettiği için düzgün hasta dosyası tuttu mu bilmiyorum. Engelli raporu almadım. İş hayatında zorluk yaşamayım diye

İşim bilişim olduğu için çok zorlanmıyorum. Başka bir meslek olsa yapamazdım.

Şimdi tekrar hayatıma devam etmek istiyorum ve önümde engel olarak vasi duruyor.

Hasta olduğumu açıklamak çok zor oluyor. Siz olsanız bu durumu nasıl açıklardınız herkes hastalığı ilk duyduğunda yanlış anlıyor.

Ben hasta iken sadece fotoğraf çekip saçma konuşmalar yapıyordum. Birde halüsinasyon görüp duyuyordum.

Yarın bir iş görüşmem var. Vasi hemen kalkmadığı için açıklamam gerekiyor. Bu durumu anlatırken çok zorlanıyorum. Açıklamadan da olmuyor. Sizce ne yapmalıyım.

Bu süreç çok uzadı. 1.5 yıl oldu. Vasi kaldırmak hemen olmuyor ve çalışıp bir şekilde gelir elde etmem gerekiyor hayatımı kazanmam gerekiyor.

Bana fikirlerinizle yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden cevap veren arkadaşlar için teşekkür ederim.

Arkadaşım önce siz bu işyerine görüşmeye engelli olarakmi yoksa normalmi başvuru yapacaksınız o önemi.eger engelli olarak başvuru yapacaksanız tabiki raporunuzu ister.ve raporunuzda bakar durumunuza bakar.ama normal düz işçi olarak başvuru yapacaksanız bir problem yok

Vasi kaldırmak için vasinle beraber mahkemeye ordan hastaneye sevk. Uygun görülürse vasin kaldırılır.. @xdedahii,

Bildiğim kadar öyle..mahkme sonra hastaneye sevk. Heyet raporuyla vasi kalkıyor.

Ben böyle biliyorum. @xdedahii,

@OğuzHan112, teşekkür ederim hastalığımı ve vasi durumumu nasıl anlatmalıyım sizce

Eski işim(sözleşmeli personel) ve cv gayet başarılıydı. İnsanlar doğal olarak soruyor.

Açıklama yaparken çok zorlanıyorum.
O kadar iyi iyiyleştim ki kimse inanamıyor hastalığıma söyleyince yanlış anlayıp başka şeyler düşünüyorlar

@OğuzHan112, annem dilekçeyi vereceğiz. 10 unda randevu aldım doktordan sonrasında gidip dilekçeyi vereceğiz.

Üst Alt