Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikiyatrik hastalığınızın iş hayatına etkisi nasıl?

Çok kötü benim için çalışamıyorum bipolar bozukluğu hastalığım yüzünden sıkıntı yaşıyorum

Ben ilaçları düzenli kullanıp, bir buçuk yıl evden çıkmadım. İlk 6 ay zor geçti. Bu süreç hastalık hakkında bilgi edindim. İlaç dozlarım zamanla düştü. İlaçlarla olabilecek en iyi hale geldin dedi doktor. @ugur10,

Son düzenleme:
@xdedahii, Doktora giderek mimlendin sayılır bence engelli raporunu al en azından ekpss engelli iş ilanlarına başvurursun bi kere doktora gitmekle bütün tanılar gözüküyor inşallah engelli raporunu a tipik psikozdan alırsın işe girerken şizofren tanısı gibi göze batmaz en azından

İnşallah doktor neden öyle yapmış anlamadım gidip soracağım @tb2nhf,

@tb2nhf, ben söylemediğim sürece anlamazlardı imkansız hatta sana bu raporu nasıl vermişler diye sorgularlar

Remisyona girdim herhalde o yüzden hiçbir belirti kalmadı. Daha çok gencim. 35 bu yaşta bu tanı ile iş bulmak kolay olmayacak

Gerçi raporu iş yeri hekimi istiyor. İş yeri hekimi anlıyordur.

Düşünsenize doktor tanıyı değiştirmiş şizofreni yapmış. İş görüşmesinde bu nasıl söylenir ki olacak işte olmaz.

ben hastalığımı söylemeden kimse bilemez ama bu durumda bana ters ben söylüyorum. Diyorum ki rahatsızlandım. Halisilasyon görüyordum vs vs kimse tınlamıyor öyle olunca ama şizofreniyim deyince insanlar dört gözünü açıyor.

Bence toplumda yanlış etiketleme var. Doktor tanıyı neden böyle yaptı. Bilmiyorum. Sağlamım diyen insanı getirin yanıma onda bile benden çok sorun vardır.

Hem hastalık kişiye göre değişiyor diyorlar hemde insanların etiketlenmesi için şizofreni tanısını koyuyorlar.

Söyledim engelli raporu falan almayacağım. İşe girip çalışacağım. Eski hayatıma devam etmek istiyorum dedim.

hiç çalışamadım kuaför olacaktım onuda yapamadım

@Ahmet T,
hayatınızı nasıl idame ettiriyorsunuz peki hiç çalışamama durumunda merak ettim ben de zar zor çalışıyorum

Vasim kalktığı için iş görüşmelerine başladım. Daha az tecrübe isteyen yerlerede başvuruyorum. Ancak sen bu iş için fazla tecrübelisin bu maaşa çalışacak mısın ? Diyorlar

Evet diyorum ikna olmuyorlar,

Rahatsızlandığı için işten ayrıldığımı söylüyorum .
Tecrübeli işe başvursan dert başvurmasan dert.

Tecrübeme göre işlere başvurduğumda o zamanda hastalığımı sorun ediyorlar

Üst Alt