Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikolojik hastaların sürekli uğraş bulması gerektiği doğru mu?

faruksinan

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
96
Psikolojik hastaların sürekli bir şeylerle uğraşması bu tip hastalara iyi mi geliyor boş kalınca daha mı kötü oluyorlar yoksa boş kalmak daha mı iyi geliyor, ne düşünüyorsunuz?

@faruksinan psikolojik hastalıkları bilmiyorum. Sürekli boş kalmak hangi engel grubunda olursa olsun. İnsana kendini iyi hissettirmez. Hobi veya iş olarak insan birşey yapmalı. Üretmeli hatta ürettiklerini satarsa çok daha iyi olur. Kendine güvenir kendini iyi hisseder. Kendi ile ilgili düşünceleri degişir. Tabi bazen boş kalıp dinlenmek kendine zaman ayırmalı insan. (siz hastalıkla ilgili sordunuz biraz konu dışında oldu)

bence ise şöyle psikolojiklerin sürekli uğraş bulması gerekli ancak bu uğraş hastalıklarını artırmayacak hafif bir uğraş olmalı misal ODTÜ, Boğaziçi'nde bir bölüm okumamalılar ya da çok ağır zihinsel faaliyet gerektiren ya da aşırı stresli bir işte çalışmamalılar

Son düzenleme:
Büfe gibi bakkal gibi kendi işin olacak oturacaksın kasada bütün gün müşteri bekleyeceksin mis gibi zaman geçer.

valla boş boş oturup mal gibi durunca açıkçası ben kendimi iyi hissetmiyorum yani uğraş bulma meselesi doğru
evdeyken mesela vaktimi müzik film dizi sigara kahve ile geçiriyorum
boş durunca olmadık olumsuz düşüncelere dalıyorum sonuç iyi olmuyor

@Micro123, Aynı şeyler bendede oluyor. zamanımı bisilerle geçirmem gerekiyor yoksa ilk başta mental sonra psikolojik diye çöküntüler gelmeye başlıyor. İlk hastaneye yattığımda hemşire bana acilen hobi bulman lazım onunla zaman gecirmen gerek üzerine keyif alırsan hobinden senin için herşey çok iyi olur demişti o kadar hakliymiş ki ozamanlar ne demek istediğini pek anlamamıştım.

@Breh81
15 yıl önceleri lise zamanlarımda bilgisayar oyunu oynardım derinlere dalmazdım
şimdi de aynı oynuyorum son zamanlarda ilaç gibi geliyor valla

Arkadaşlar iş bulmayı çok öneren var ancak ne keyif alıyorum nede bir disiplinli iş yapacak akıl kalıyor ilaçlardan bende yani anlıyacağınız altı yılldır boşum kimsede bana iş yaptıramaz öyle psikoloğun git iş yap demesiyle olmuyor psikiyatrinin merhametiyle ilaç yazması lazım xeplion adamı yorgun yapıyor isteksizlik aşırı iş yapmak itici geliyor

Az önce anneme sen ne güzel sakin yumuşaksın çok iyi bi insansın dedim
bana diyor sen sertsin sinirleniyorsun hemen öyle olma
keşke yumuşayabilsem rahat sakin olabilsem

xeplion adamı yorgun
Evet öyle kaçlık zeplion kullanıyorsunuz, doz düştükçe ağırlık yorgunlukta azalıyor.

Bu iğne kilo ve atak durumuna göre dozaj ayarlanıyor.

Xepliondan hapa geçecektim. 50 lik ideal oldu geçmedim. Hergün hap yutma derdinden daha iyi

@Micro123,
Lise başlarında bende oynardım sonradan bıktım geçen sene tekrar bı deneyim dedi 1ay sonra bıraktım zaman geciriyon ama bı yere kadar bencr gerçek hayatta birşeyler yapabiliyosan yapabilmek daha iyi oyundan illaki bı gün kopuluyo ondan sonra realde boşluga düşüyorsun kısacası iyi gelmedi bana

ben biraz eskilerdenim ben gençken street fighter, mortal kombat filan oynardık kısaca oyunlarda iki boyutta kaldım ben üç boyutluya geçemedim

ne kullanıyorsanız kullanın ama bırakmayın sakın eğer yaramıyorsa doktora danışıp değiştirir ya da dozu ayarlarsınız sedatifler olmadan bizlerin işi çok zor bana da yan etki olarak uyku yapıyor ama vurup kafayı mis gibi uyuyorum devlet boşuna emekli etmedi bizleri erkenden değil mi

@xdedahii,

Bende de isteksizlik var aşırı uyku mesela dışarı pek çıkamam bir ara bu yan etkileri yendim ama döndü yine cinsel isteksizlik TE var doğru dedin yine bı sonraki iğneye doz düşmesini isteyecem oda kendi doktorun olmazsa düşmüyorlar bakalım nasıl olacak senin iyi şuan ben cinsel isteksizliği saymıyorum o hayatı değil ama isteksizlik ten kaynaklı iş yapmamak gibi baş edilemez hayatidir

arkadaşlar hayat eşiniz olmadıktan sonra karşı cinse isteğiniz maksimum olsa nolacak duvarlara mı tırmanacaksınız :)

@faruksinan, hiç ilgi yok şöyle birini görür beğenirsin ya tamamen bitti. Benim yaş 36 oldu. Daha hiç evlenmedim. Hastalanmadan önce tam evlilik düşünüyordum. Şimdi her iki istekte kalmadı. Şöyle böyle derken hastalık 3 yılımı aldı.

@xdedahii,
daha gençsin ben o yaştayken güzel birini görünce bir hoş olurdum ama artık bende de kalmadı hiç istek

@faruksinan, ilaçtan bizimki ilaçları bırakınca normale dönüyoruz. Ama bırakma ihtimalimiz yok. Bir defa bıraktım bütün hayatım alt üst oldu.

Mecbur bu iş içinde tedavi isteyeceğim. Eğer evlilik düşünürsem. Belki ömür boyu bu defteri kapatabilirim.

Karşı tarafında düşünmek lazım böyle biriyle evlilik ister mi ? Çok zor

karşı taraf normalse istemez muhtemelen hem onun da hayatını mahvedersin

Çocuk yok çoluk yok yaşlansak yüzümüze bakan olmaz uzun yaşamam umarım.

bazı evlilerin de çocuğu olmuyor tamamen kısır oluyorlar onlar napsın ama erken ölmeyi istemek de şirk olmuyor mu

Son düzenleme:
Kısır olandan çok olmayan var hem eşi olur çocuk olmasa bile bizde o da yok.

bazen aileme isyan ediyorum dedemin hasta olduğunu bile bile neden beni yaptınız diyorum bilmiyorduk diyorlar ama ben inanmıyorum

Üst Alt