Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikolojik hastaların sürekli uğraş bulması gerektiği doğru mu?

@faruksinan, onları suçlama o nesil özellikle çocuksuz yapamaz biz bile evlensek çocuk isterdik belki ben bir tane yapardım evlensem.

onlara da desen nerden bilecektik hasta olacağını diyorlar zira piyango bana vurmuş anlaşılan onca torun var bir ben hastayım :(

Umutsuz olmayalım bence hayatta herşey güzel yaşamak her daim güzel bir hayat arkadaşı olursa o daha da güzel

@xdedahii,
Vallahi benimde sürekli aklımdan bu geçiyor yanlız yaşlanmak istemiyorum nasıl olur bilmiyorum dengim birini bulmam gerektiğinin farkindayim uyumlu ve dengeli birini bulursam onunla ölüme bile giderim o kadar gözü kararttim bu konuda yoksa gelecekte kedilerle köpeklerle oynar dururum.

Bende psikolojik sıkıntı yaşıyorum bazen bunalıyorum ama elimde değil tabi

@faruksinan,
Abi benim annem %80 şizofreni sen dusun başima nasıl bı olayın yansıdığını ve 2 kardeşiz yaparken bugünleri hiç dusunmemişler hayatım zor geciyo ama şuda var objektif bakınca hiç var olmamak en kotu şekilde var olmaktan iyi değil, hayata entegre olabilcegimiz konular işler aileler vs bulmamız şart yoksa yaşarken acı çekerek öleceğiz

@Breh81, post: 2722346,

Geçmiş olsun senin işin benden zor zira benim anne baba filan normal Allah'tan ailede tek bende var hastalık

@faruksinan,
Ben bı ara paraya kıydım scotish fold cins kedi aldım 1 ay baktım balkondan atlamış kaçmış yoksa kedi bana duygularımı daha iyi hissettiriyor severken rehabilite oluyordum resmen evden cikmiyordum zaten beraber takiliyordur uzatmalı tasma almıştım sokakta gezdiririm ilerdi diye hayallerim suya düştü 😅

aslında köpek dolaştırmak insanlarla tanışmak için mantıklı bizim burda çok köpek dolaştıranlar var

@faruksinan,
Çok zor dönemler yaşıyorum aslında normal değil herkezin kaldiricagi şeyler değil ama bı sure sonra alışıyorsun amaç her zaman bır alternatifin olduğunu bilip bır yolda devam etmek ama hastalanınca mücadele ruhumu kaybettim hiç bişi yapasim gelmiyor nedense 2 gün 3 gün yapıyorum sonra gene aynı dişlerimi zor fircaliyorum düşün.

@faruksinan,
Lisede 2 tane köpek baktım çok arkadaşım yoktu benim az vardı hayvanlarada özel ilgi duyuyorum çocukluktan beri ozamanlar mücadele ediyordum şunu yapıyım derken arkasında duruyor ve o konuda birşeyler yapıp ilerliyorum şimdilerde ise hayati tek başıma devam ettirmek zor geliyo gibi geliyo ama kedi köpek bence gerçekten genelde iyi geliyo ugraş ve sevgi bir arada olunca keyif aliyosun

Şimdi değil yaşlılık asıl sorun bizim için o yüzden kronik hastalara otenazi hakkı verilmeli ama imkansız tabii bu !

Son düzenleme:
O yüzden sanırım hemşire bana hobi bulman lazım acil dedi zamanımızı daha iyi kaliteli geçirmemiz adına

Benim hastalığım şu şekilde seyrediyor. Atak geliyor. Dünyayı farklı algılıyorum. Seslere ve görüntülere karşı duyarlılık aşırı duygulanma tepki verme gibi. Atak bitince ( ilaç kullanınca) hiç belirti kalmıyor. Sağlıklıyım diyen insandan daha sağlıklı oluyorum

atak halinde aldığınız bir ilaç var mı bir de atakların sıklığı nedir özel değilse tabii ki

atak olmasın diye sürekli xeplion kullanıyorum. Ataklar (ilaç kullanmıyordum) 3-4 yılda bir oluyor.

ya 3-4 yılda bir olsa nolacak olmuyor demek o buna mı kafayı takıyorsun ilahi kardeş :)

Son düzenleme:
Benim hastalık seyrim bu şekilde ama atak olunca 6 aydan önce kendime gelmiyorum. Bu son atakta 1 yılda geldim kendime

Bende ne zaman ilaclari bıraksam ortalama 2 senede bir düşünce bozukluğu ile dünyam değişiveriyo o kadar saçma seylere inanıyorum ki mizah olan şey mesela bana gerçekmiş gibi gelebilir o an

@xdedahii,
Allah'tan saldırganlık falan olmuyor yoksa işler sıkıntı olurdu bazıları çok agresif oluyo sende bu sorunları yasamiyorsundur umarım

Yok öyle sorunlar yaşamıyorum@Breh81,
Kendi dünyama dalıyorum. Değişik inançlar oluyordu🙃😩 ses ve görüntüye karşı duyarlı olduğum için

Sadece atak geçirirken bu böyle değil falan diyenlere kızıyordum.

Ben aynı olacak o kadardaki sarhoş karakteri gibi oluyorum

@xdedahii,
Valla sevindim ozaman sosyalleşmen kolay olucagini düşünüyorum tembellik konusunda üşenme konusunda ne yapıyorsun varmı böyle şeyler

Euro 2024 maçları var trt'de
Hobi arıyorsanız tam vakit geçirmelik
Daha da heyecan arıyorsaniz iddaa oynayın üstüne :D

@Breh81, olmaz olur mu ? İşim bilişim olduğu için çok zorlanmıyorum ama normal şartlarda bir işte çalışıyor olsam kesinlikle işe devam edemezdim. Bir işi yapmak çok zor geliyor

@xdedahii,
Atlatmak için bı taktik bişi yokmu genelde banada tembellik üşengeçlik gibi geliyoda ondan değil bu daha değişik bişi evrildi resmen anlatamiyomda ilaç içmedigim zamanlarda aynı bazen şımarma diyorum oda değil anlatılacak gibi bişi değil gibi geliyo kelimelere sığmıyor sanki

@Breh81, maalesef çok dinlenip enerjik olduğumda istek geldiğinde kendimi dışarı atıyorum

@xdedahii, hayır daha önce kan tahlili yaptığımda herşey güzel gözüküyordu bide endokrine mi gitmek gerekiyor oraya sıra almak da baya bı sıkıntılıymiş

@Micro123,
Avrupa kupası maçlarına katılıyorum, yanında çekirdek ile güzel gidecektir.

Ancak iddia kısmına karşıyım, genellikle kaybeden taraf olursunuz ve ileride uğraşmak istemeyeceğiniz, kurtulmak için çaba sarf etmeniz gereken yeni bir dert bulursunuz önünüzde 😅

Valla işyerinde yaptığım işleri eve getirdim bayram tatilinde yaptım
" Allah boş duranı sevmez " bu sözü benimsedim.

İnternette de anlamı şu şekilde geçiyor

Boş Duranı Allah Da Sevmez Kulu Da Atasözünün Anlamı Nedir?​

"Boş duranı Allah da sevmez kulu da..."
Bu atasözü, çalışkan olmanın ve boş durmamanın önemini vurgular. İnsanların sürekli bir şeylerle meşgul olması, çalışması ve üretmesi gerektiğini belirtir. Boş durmak, tembellik olarak görülür ve hem insanlar hem de Tanrı tarafından hoş karşılanmaz. Aktif ve üretken olmak, hem kişisel hem de toplumsal açıdan daha olumlu ve değerli kabul edilir.

Üst Alt