Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ressamlar ve eserleri 1[Resim]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu tarz resmi çok beğeniyorum..

Çok güzel çalışmalar.

Ellerine sağlık Sanem ablacım..

Andante bir tanesin sen. :D

Arada bir kendi sanatçılarımızıda tanıtmak güzel olacak. Böylece onlarıda yad etmiş olalım.

Avni Arbaş ın Kuvayi Milliye atları oldukça ilginç. Yani konusuyla ilgili değil bu ilginçlik tabi. Atları binicileriyle bir bütün halinde çiziyor. Baktığınızda bütünleşik bir anlam buluyorsunuz karşınızda. Sanki bir amaç için tek vucut olmuş yeni bir canlı türü...

Belirsizliklerin içindeki bu form çok farklı duygular uyandırıyor izleyicisinde.

Hoşuma giden bir başka yanıda özgün kalabilmesinde. Fransa da taklit edilecek o kadar sanatçı varken kendi yolundan gidebilmesini takdir etmemek mümkün mü? Bu nedenle "kendine hiç ihanet etmediği için" ona teşekkürü borç bilmeliyiz.

Ruhu şad olsun üstadımızın...

hepsi bir bütün olarak çok güzel çalışmalar içlerinde özellikle casper david friedrich in 4. resmi - neer,aert van der in 3.resmi ve van goghlara özellikle bayıldım andante babür abi ellerinize sağlık paylaştığınız için :D

[Karakalem çalışmalar] Abidin Dino'nun "Kuvayi Milliye İnsanları"

Hani SAMAN SARISI şiirinde
"... sen mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin
işin kolayına kaçmadan ama
gül yanaklı bebesini emziren melek yüzlü anneciğin resmini değil ..." diye soran Nazım Hikmet'in ressamı Abidin Dino'nun, "Kuvâyi Milliye İnsanları" adlı kara kalem çalışmalarından 19 tanesini taradım.
Paylaşalım dedim ;)

Bunlar dehşet güzel Babür abicim..
Çizgiler sanki kağıda değil ,oya gibi kumaşa işlenmiş gibi...
Çook güzel,Çookk..)
Paylaşımın için çok teşekkürler..

[size=6]Bir ressam:Marc Chagall 1887-1985[/size]

(Özgün Mavinin Gökçekimli Şair Ressamı)

Chagall Sevdanın penceresinden bakar dünyaya. Gözü sürekli yurduna kayar. Geçmiş şimdiki zamana eşlik eder. Görme ve anımsama iç içedir. Bu nedenle Chagall’ın resimleri gökçekimlidir (Pablo Picasso’nun ifadesiyle döneminde Matisse’den sonra en iyi renk ressamıydı.).

1887 Beyaz Rusya’da Vitebesk’te dokuz çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olarak doğan 1906’da Yehuda Penden resim dersleri alırken keşfedilen, özgün mavinin gökçekimli şair ressamı Chagall resminde coşku, neşe ve olağanüstülük göze çarpar. Ressam olduğu kadar şairdir. Dünyanın dört yanındaki şairlere kaynaktır resimleri.

Kaynak

Bayılıyorum bu adamın çizimlerine ve renklerine.Ne gariptir çocuklarda hiç adını bilmeselerde resimlerini gördüklerinde " ne güzelll" demeden geçemiyorlar.Var bir bildikleri çocukların. :D

EN ALTTAKİ RESİME BAYILDIM BENNNNNN :p SANKİ SONSUZLUKTA UÇUYORMUŞ GİBİ BAKTIKÇA KENDİMİ ÇOK HUZURLU HİSSETTİM :p RENKLER HARİKAAAAAAAAAA :p

Bilemiyorum biraz önce içimden Chaim Soutine in resimlerine bakmak geldi.

Bildiğiniz gibi dışavurumculuk akımı denilince aklımıza ilk gelen isim Vincet van Gogh olsada bu akımda eserler vermiş bir çok ressam var. Bunlardan bir tanesi de Chaim Soutine işte.

Nerden mi aklıma geldi? Burjuvazinin geliştirdiği bireyci dünya görüşü o kadar egemen olmaya başladı ki,bu dünya görüşünün ilk meyvelerini belkide taa rönesansta aramak gerekirken bireyci sanat anlayışının bir şekilde anlatımı olan dışavurumculuk felsefesi ve sanatı heryerde egemen olmaya başladı diye düşünüyordum aklıma bu adam geldi birden bire...

Neyse resimler konuşsun...

teşekkürlerrr paylaşımın için
ama
ben bunları görünce moralim bozuluyo yaww
ben yaptıklarımı o zaman birşeye benzetemiyoruumm
:roll: :roll: :roll:

Sevgili arkadaşlarım,

Lütfen ama lütfen kendinizi hiç bir anlamda küçümsemeyin.Burada resim çalışmalarını sergileyen arkadaşlarımızın resimleriyle gurur duyduğumu önce belirteyim.

Bir çok nedenlerle resim sergilerine gidemeyebiliriz.Bu konu da yeteneği olan arkadaşlarımızın yeteneklerini geliştirebilmeleri için kendilerinden başka kişilerin resim çalışmalarını görmeleri ve bazı şeylerin farkına varabilmeleri için bu köşeyi önemsiyorum.

Her insan kendi dünyasındakileri başkalarına anlatırken kendisidir. Güzellik te burada başlar.

Daha fazla ressamları ve resimle ilgili bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.İnanın bir başkası da sizin resimleriniz için "keşke bende böyle bir şey yapabilseydim" diyordur. Bundan emin olun.

Ben bir müzik eğitimcisiyim biliyorsunuz. Ama sanatın her alanına ilgi duymakla birlikte üç sene önceye kadar müziğin dışında bir sanat dalının içersinde olmamıştım birebir.

Üç sene önce nerden aklıma geldiyse seramikle ilgilenmeye başladım ve bir atölyede çalışmaya başladım. İlk önceleri yaptığım çalışmaları görmenizi isterim. Ama öylesine sevdim ki çamurla oynamayı, daha sonra ilk seramik sergimi bile açtım. Ve hala seramikle ilgileniyorum.

Bu yüzden sizlerin çalışmaları bizler için önemlidir, sizler önemlisiniz çünkü. :D

Sevgiler ve bu anlamda yetenekli tüm üyelerimize başarılar....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt