Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Rexulti (Brekspiprazol) ve Reagila (Karipr azin) artık SGK tarafından karşılanacak

Talihsiz Bedevi

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
1
30 mart 2024 güncel:
REXULTI(Brekspiprazol) isimli antipsikotik artık hastalar tarafından sadece parasıyla alınabilecek.SGK geri ödeme listesinden çıkarıldı.
Bedeli Ödenecek ilaçlar listesinde olmasına rağmen Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından pasif ilaçlar listesine alınmıştır. (Madde 4.1.9/1)

Yeni iki Antipsikotik,REXULTİ(Brexpiprazol) ve REAGİLA(Kariprazin) Sağlık Bakanlığı T.İT.C.K kurumu tarafından onay verilerek Türkiye'de ruhsat aldılar.REXULTİ Abdi İbrahim Otsuka,REAGİLA Recordati firması tarafından ithal edilen antipsikotikler.7 Mart 2022 tarinden itibaren Eczanelerden temin edilebilecekler.Yalnız daha henüz SGK tarafından geri ödeme listesine alınmadılar.

[h=4]Yeni Bir Antipsikotik İlaç: Lumateperon (Caplyta®)[/h]buda yeni çıkmış

CAPLYTA(Lumateperone) isimli Antipsikotik ABD de bile sağlık sigortaları karşılamıyor.30 kapsüllük bir kutusu 1600$ civarı satış fiyatı var.Belki fiyatı ucuzlarsa ilerde (5-6 yıl sonra) Türkiye'de ruhsat alabilir.

Adamın dibisin sen bu kariprazın bekliyodum 5 yıldır

Firmalarından aldığım bilgiye göre REXULTİ(Brexpiprazol) isimli Antipsikotik'in SGK geri ödeme listesine girmesi 1 yılı alabilirmiş.REAGİLA(Kariprazin) isimli antipsikotik için ise ilgili firması RECORDATİ'den süre konusunda bir bilgi edinemedim.Geçmiş olsun@Probiotic

inşallah bir an önce türkiye ye gelirler de clonex in yan etkilerinden kurtulabilirim

peki ücretli paralı alabiliyor muyuz

hangi hastalıklara veriliyor bu ilaçlar

Ahmet T

Şizofreni,Psikotik Bozukluklar,Bipolar Bozukluk gibi hastalıklarda kullanılan antipsikotik sınıfındaki ilaçlar bunlar.

caddy2021

Tabiiki Psikiyatri doktorunuz reçete ederse Eczaneden paranızla alabilirsiniz.Yalnız SGK geri ödeme listesine dahil olmadılar.REXULTİ(Brekspiprazol) kutusu 450tl. civarında,REAGİLA(Kariprazin) fiyatı 380tl.civarı.

CAPLYTA(Lumateperone)isimli antipsikotik 2020 Nisan ayından beri ABD'de piyasada.Hem şizofreni hem de Bipolar bozukluk tedavisi için FDA'den onay almış durumda.ABD dışında başka ülkelerden ruhsat onayı alıp piyasaya çıkmadı.ABD de bile yüksek fiyatından dolayı sağlık sigortalarının çoğu ilacı karşılamıyor.30'luk bir kutu CAPLYTA ABD fiyatı 1500$ civarı. https://www.goodrx.com/caplyta Türkiyeden Türk Eczacılar Birliği(TEB) Yurt Dışı ilaç temin birimi Yurtdışından getirttiriyormuş.Ama şartları nedir,prosedürü nedir bilmiyorum.TEB'e sorabilirsiniz bu konuyu.

Talihsiz Bedevi

babam sordu 1600 euro yani 25.000 tl civarı her 3 ayda 1 devletten izin çıkartmak almak gerekiyormuş bu sürekli kullanmak zorunda olduğumuz bir ilaç onla mı uğraşcaz

İnternet sitelerinde olmasına rağmen ve sizin de dediklerinde rağmen eczane depo ve medula sisteminde bu ilaç çıkmıyor ne yapmam lazım bu ilacı almam için yardım edin lütfen

Vallahi ben bu iki ilaç da Türkiye'de ruhsat almış gözüküyor.Yalnız SGK tarafından geri ödeme listesine alınmadılar diye biliyorum.REXULTİ isimli antipsikotiğin ilgili firması Abdi İbrahim Otsuka.Orada yetkili olan Zeynep Alptekin Basa hanfendi var.İsterseniz oradan detaylı bilgi alabilirsiniz.E-Mail Adresi:zeynep.alptekin@aio.com.tr

Gelmeyecek ruhsat olan o kadar çok ilaç var ki ritalin la ve adderall bile ruhsat aldı ama gelmiyor.

Rexulti ilacı gelsene kullanmam kalp üzerinde ciddi etkileri var . Kurtarıcımiz reagila oda hayal oldu artık .

Sgk sisteminde bendede gözüküyor ama eczane(medula) sisteminde daha piyasaya çıkmamış doktorun sisteminde hiç çıkmıyor eczane deposunda da yok maalesef.

Ben aradım rakordati firmasını regilanın itlahatçısını gelmiyecek ülkeye dediler. Ama ne zamana kadar gelmiyecekmiş bilmiyorum

REXULTI(Brekspiprazol) isimli antipsikotik artık hastalar tarafından sadece parasıyla alınabilecek.SGK geri ödeme listesinden çıkarıldı.
Bedeli Ödenecek ilaçlar listesinde olmasına rağmen Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından pasif ilaçlar listesine alınmıştır. (Madde 4.1.9/1)

Üst Alt