Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Saçta, burunda, kulakta egzama (pul pul) için tedavi önerisi:CoreSatin Pediatrik krem

OturanBoğa

Yönetici
Konular
674
Reaksiyonlar
716
Nisan 2017 Güncel: İlacın içeriği değişmiş gibi görünüyor. Yeni hali ile etkisi %80 azalmış durumda. Ekstra övecek ve tavsiye edilecek bir hali kalmadı yani. Çok can sıkıcı...

_________
Çok yoğun olmamasına karşın saçımda, burnumda, kulağımda ve bazen de kulak arkasında egzama oluyordu.

Egzama pul pul denebilecek bir özellikteydi. Saçımda kepek gibi döküntü ve kaşıntı yapıyordu. Ayrıca çinkolu krem kullandığımda da pul pul dökülmesini sağlıyordu. Kortizonlu merhemler kullanıyordum, geçici olarak geçiyordu ama kısa sürede hemen yineliyordu.
Ayrıca kortizonlu krem kullanmak derinin incelmesine neden oluyor. Ve tabii asla egzamayı tümden geçirmiyor...

Neyse, bu mesajı yazmamın nedeni benzer durumda olan arkadaşlar için bir krem önermek. Bende %100 işe yaradı! Ayrıca merhemde kortizon bulunmuyor ve hatta egzama geçtikten sonra da ara ara kullanmaya devam ediyorum.

Not: koltuk altımda da egzama var, ama bu krem orada bir işe yaramadı. Yani krem her egzamada işe yaramıyor. Benim deneyimim, özellikle pul pul olan egzama türüne dair.

CoreSatin Pediatrik krem (pembe krem)

Krem eczanelerden satın alınabiliyor

Coresatin-Pediatrik-Nonsteroidal_4777_2.jpg

Öneri için teşekürler bülent bey
Aynı durum bende de var
Hatta bi sabah noel baba gibi uyanmıştım :)
Hemen bi eczaneye sorayım

OturanBoğa

Bülent bey.Eczaneden bu ilaç ile aldığım son bilgiye göre ilaç ilk sağlık müdürlüğü tarafından toplatılmış.

Slm var bende seboreit dermatit egzamayma aynı

Sizde karaciğer yağlanması var yani içinizdeki sistemin bir tanesi çalışmıyor

Siz nerdesiniz bir hastane söyleyim bir haftada kurtulun

Hasta kim arkadaşlar cevap verin

earibagi

[-][SIZE=1]Evet, dediğim gibi, şu arlar bulunamıyor ilaç. İlaç İsviçre menşeili ve tüm dünyada satışı devam ediyor. Türkiye'de bilmem ne sertifikasının yenilenmesi gecikmiş sanırım, ondan dolayı da satışı durdurulmuş. Formülünde bir sorun olsa tüm dünyada satışına son verilirdi... [/SIZE][/-]

ali kurşunlu
Kan değerlerim normal çıkıyor. Karaciğerlerde yağlanma olduğunu sanmam. Önerin nedir?

Slm oturanboga abi cvp yazarsan bana sevinirim.

Abi önerim hasta istanbulldaysa eyer esenler özel güney hastanesi var deri ve zührevi hastalıkları Dr ben gittim memnun kaldım tavsiyem bu daha önce haseki çapa cerrah pasa bunlara gittim ama boşuna gittim zsman harcadım verdikleri ilaçlar hiç iyi etmedi dedim gibi özel güney hastanesi esenlerde Dr çok iyi ve bu işin uzmanı

Saç derinde kabuklanma yağlanma yüzümde kızarıklık kellel durum vardı.ama geçti

iyi akşamlar sayın oturanboğa.benim saç derimde de sorun var.kepek gibi ama değil.kaşıntı yapıyor pul pul ve kavlatınca da acıyor.mantar gibi sanki.çok saç dökülmesi yapıyor.acaba bu krem iyi gelir mi ?

Sarı kutulu Coresatin'i kullanabilirsiniz. 3 gün içinde neticeyi almaya başlarsınız.

Tıp fakultesine gittim, bir çok bitkisel karışım kullandım ancak hiç biri çözüm olmadı. Ancak "sarı kutulu" Coresatin ile tanışınca sorunum hemen hemen düzeldi. Ancak ilk başladığımda ve ilk sürdüğümde kaşıntı, akıntı, koku, çatlak vs. ne varsa yok oldu.
Sağlık bakanlığının izni ile satılıyor. Kesinlikle kortizon yok. Bazı (3 kişi) kullanıcılar kortizondan kaynaklanan bazı belirtilerden şüphelendikleri için bakanlığa şikayet ettiler ama sağlık bakanlığınca labaratuvar ortamında yapılan incelemelerde kortizona rastlanmadı.
Ben bu bilgileri sağlık bakanlığı ve ilacın üretici firmasından teyit ettirerek aldım. Egzema, Mantar, Sedef ne olursa olsun. İyileştiriyor ve daha da iyisi yan etkisi kesinlikle yok. Prospektüsünde zaten bitkisel ürün olduğu yazmaktadır.

Abi pembe krem de aynı işlevi görür egzama da ancak sarı kutulu olanı daha kapsamlı, mantar, sedef ve egzamayı da içine alıyor. Benim kasıklarımda, ayak parmaklarım ve büyük abdest bölgesinde vardı. Bende hem mantar hem egzama vardı. Onlara iyi geldi.

toprak1453

Sarı olan evet, mantarımsı haller için daha uygun. Pembe olansa yüz-burun-kulak-saç gibi yerlerde çıkan egzamalarda etkili. Benim deneyimim bu yönde.

o boga benimde saçimda burnumda vardı doktora gittim yaglı egzema dedi kanozol şampuan yazdı saç için diger muadilide var şampuanın ketoral şampuan adı altında satılıyor iyi geldi saç için şampuan formu daha iyi degilmi krem sürmesi biraz saça zor gibi geldi bana ..bu şampuan hakkında bilginiz varmı

Bülent bey tavsiye için teşekkürler,
hemen eczane koştum depolarda pembe kutuyu bulamayıp sarı kutusundan aldım 2 günde hemen netice aldım yıllardır şampuandan tutunda losyonlar kremler hiç biri tedavi etmemeişti ama bu krem harika geldi
radyoterapiden sonra yüzünden artmıştı.
Ama paranoya arkadaşın dediği gibi kremi saça uygulamak çok zor losyonuda varmış galiba onada bakıp deneyeceğim ama kesinlikle sorunu olan arkadaşlar kesinlikle kullansınlar.
Sağolun Bülent bey.....

MRTK

İyi gelmesine çok sevindim. Benim saçım kısa olduğu için rahat oldu. Uzun saçta da kısa sürede tümüyle etkisini göstereceği için birkaç gün idare edilebilir...
Losyon ne kadar işe yarar bilmiyorum. Hiç denemedim. Ama bana sorsanız hafif kalabilir, çok etkili olmaz. Kullanınca deneyimlerinizi yazın lütfen...

Bülent bey çok haklısınız losyonu hemen aldım kullandım ama yeterli gelmedi hatta eski haline geri geldi saçımı kısa kestirim krem sürmeye başladım yüzümde burnumda kalmadı gibi çok iyi geldi saçımda ise biraz zaman alacak gibi sizin saçınızda hiç kalmadı değil mi?Birde şunu sormak istiyorum saçınıza ne kadar süre kullandınız şimdiden teşekkürler....

MRTK

Saçımda da, burnumda da, kulağımda da hiç kalmadı. Ki, azgın zamanında kıpppkırmızı ve hararetli olurlardı.

Şimdi arada bir kaşıntıyla kendini belli etmeye başladığında hemen krem sürüyorum ve hiç ortaya çıkmadan o his de yok olup gidiyor.

Losyonu yüzüme sürüyorum sıradan günlerde, saçıma hiç sürmüyorum.

aynı hastalık var bende hangi hastane söyler misiniz lütfen

geçirebiliyorlar mı acaba bu hastalığı yoksa yine nemlemdirici krem falan mı veriyorlar. çünkü gittiğim her doktor aynı kremi verip yolladılar

tulayd

Yukarıda benim yazdığım Coresatin isimli kremi kullanıın ilk önce. Kortizonsuz bir kremdir.

O olmazsa, yukarıda söylenen doktoru deneyebilirsiniz

çok teşekkürler daha yeni doktordan geldim o da kortizonsuz bir krem vereceğini söyledi bakalım geçicek inşallah

ne kremmis.acaba ucuk icinde iyi gelirmi bu corosetin krem. bir yakinim cok cekiyor bu ucuktan.ucuk icin kullanan varmi.
doktorlar ucugun caresi yok diye tup gibi bisey vermisler yeni cikarken surdun surdun ise yariyor. ama biraz gec surulunce sulu sulu yara oluyor.

Bülent bey alnımda burnumda kalmadı ben yinede kullanıyorum arada bir ama saçımda tam bitti gitti diyorum yeniden tekrarlıyor ama pembe kutusunu buldum yeni bir miktar kullanıp neticeyi bildiririm...........

Bülent bey kesinlikle söylediğiniz gibi pembe kutu çok daha iyi geldi kullanacak arkadaşlar kesinlikle pembe kutuyu kullansın faydasını görürler diye düşünüyorum bende kalmadı diyebilirim.....

benimde burun kenarı ve kaş bölgesinde egzama vardı coresatinin sarısını aldım elma sirkesi ve gülsuyula cildi temizleyip sonra kremi sürdüm daha ilk günde yalan olmasın kaşıntının % 95 gitti diyebilirim ilk hafta günde 2 kez sürdüm sonraları 1 e düşürdüm . saçtada kaşıntı oluyorda bu krem saça sürülürmü?. onun için losyonunu almak zorundayım. ciltte pul pul olma durumu şimdilik yok .. @ shukufe bu krem uçuğu geçirirmi bilmiyorum ama i. saraçoğlunun uçukta tavsiyesi sıvı propolisi pamuğa damlatıp uçuğa bastırmayı tavsiye etti , inşallah işinize yarar

shukufe
Uçukla bir ilgisi yok. Uçuk için klasik denebilecek bir ilaç var: Zovirax

ayshe
Saça da pembe merhemi sürebilirsiniz. Sarıdan daha etkilidir. Losyonlar neredeyse hiç etki etmez. Sadece dış etkene karşı bi koruma tabakası yaratır o kadar...

Çorum Sungurlu'da "acı su diye bi su varmış bu forumda bi arkadasta okudum. Babasının elindeki egzema gitmiş o suyla. Siz bi arastırın isterseniz. Benim de saçımda seboreik demratit var konazol şampuan ve dermovate saç losyonu mavi olan dan ikisini kullanınca geçiyor. Birde head shouldersin eczanelerde satılan sampuanı var 50 lira civarı bide ona bakın belki saçınıza fayda eder. Benim babamda da var pullanma ve kaşıntı , babamda yüksek tansiyona bağlı felç , babamın sacını da head shouldersle yıkıyorum Allaha şukur onda hiç kalmadı kaşlarında da vardı kaşlarını yıkadım orasıda geçti şukur. Burdan reklam atmak var mı bilmiyorum da hepsiburadada satılıyor o head shouldersın sampuanı .

Yillarca sacimda pul pul kepekler vardi.eczaneden aldigim bir sampuan ve losyon sayesinde pullar sampuan ve losyonu kullanmaya basladigimdan 2 hafta sonra tamamen cikti.bu sampuanin ismi...PROZİNC (YEŞİL KUTULU OLAN )..Losyonun ismi.. DERMOVATE SAC LOSYONU.....haftada 2/3 defa saci sampuanla yikiyoruz kuruttuktan sonra saca az losyon döküp iyice sac diplerini ovaliyoruz.faydasini göreceksiniz şiddetle tavsiye ederim.ama sampuani sakin deriyle ve gözle temas ettirmeyin kullanma talimatini okuyun.

Elimdeki bitince geçen ay bir tane daha aldım pembesinden. Aman allahım, hiç bir işe yaramadı! Ne yapacağımı bilmiyorum.

Daha ilk aldığımda dokusundan anlamıştım değiştiğini ama işe yararlık olarak bir sorun olmayacağını düşünmüştüm. Yanılmışım!

Acaba sahtesini mi yaptılar diye düşünüyorum. Ama eczaneden aldım...

Benzer bir sorun yaşayan oldu mu arkadaşlar?

Üst Alt