Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sağ kol brakiyal pleksus ve emg sonucuna göre hangi oranda rapor alabilirim?

Ferhat3333

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
2
@OğuzHan112,
sag kol brakiyal pleksus emg sonucu: brakiyal pleksus üst orta ve alt trunkusta kronik aksonal yazıyor sizce yüzde kac engelli oran verirler hem bagkur günüm yılım doldu maluluen emeklilik hemde ötv icin basvurdum rica etsem bilgniz varmı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hareket kısıtılığı sınıflandırıldı mı?

Genel bir yorum yapalım.

45-60 arası bir puan alırsınız.

@Ferhat3333,

Merhaba! Sonucum bugun cıktı sag kol brakiyal pleksus oranım yüzde 60 cıktı .ancak süreli 5 yıllık yazıyor ve SADECE HAREKET ETTRİCİ AKSAMDA ÖZEL TERTİBATLI ARAÇ KULLANMASI GEREKİR YAZIYOR ÖTV DEN YARALANABİLİRMİYİM SÜRELİ OLMA DURUMU BANA SIKINTO YARATIRMI

@Ferhat3333, Geçmiş olsun raporunuzda olması gereken açıklama yazılmış, ehliyetinizde de uygun tertibat kodları varsa ÖTV indirimli araç alabilirsiniz. Sağ kol engeli için verilen kodlar genelde şu şekilde,

64 Araç hızı Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 100 üncü maddesinde belirtilen hız sınırlarından 10 km daha az olmalıdır.
10.02 Otomatik vites
10.04 Uyarlanmış vites kolu
20.09 Uyarlanmış park freni
35.03 Direksiyondan sol eli çekmeden kullanılabilen kontrol cihazları
40.11 Direksiyon simidinde yardımcı cihaz (topuz, direksiyon çatalı vb.)
47 İki tekerlekli araç kullanamaz
78 Sadece otomatik vitesli araç kullanabilir
102 Ticari araç,resmi araç, ambulans kullanamaz

Son düzenleme:
@BnymnYldz, cok tsk ederim süreli verilmiş sonradan sıkıntı olurmu ötv arac alırsam 1 sene sonra cünkü durumum suan yk geriye 4 yıl kalıyor ve 4.senesinde raporum doluyor bana zararı olurmu

@Ferhat3333, Yok bir zararı olmaz aracı alırsınız. Raporunuzun süresi bittikten sonra yenilemezseniz eğer o geriye kalan 1 yıl için MTV isteyebilir belki vergi dairesi. Raporun süresi bitmeye yakın yeni rapor alıp o sorunuda çözersiniz

Üst Alt