Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sakatlık Çalışmaları alanında Türkiye'de ön açan kardeşimiz Gökhan İrfanoğlu'nu kaybettik

OturanBoğa

Yönetici
Konular
673
Reaksiyonlar
299
Canımız Gökhan İrfanoğlu'nu kaybettik. Hepimizin başı sağ olsun. Cenazesi bugün (4 Nisan 2024 Perşembe) öğle namazından sonra Kartaltepe Amine Hatun Camiinden kalkacak, Cebeci Mezarlığına defnedilecek.

Asla ön planda olmayan, çevirileri ile sakatlık literatürünü Türkçeye kazandıran Gökhan çok zarif, dünya iyisi, apaydın bir insandı. Ailesine ve dostlarına sabırlar diliyorum. Çok üzgünüm.

Gökhan İrfanoğlu ve Bülent Küçükaslan

Sakatlık Çalışmaları ile tanımıştım Gökhan'ı. Gerçekten de zarif bir insandı. İnsanın ne diyeceğini bilemediği anlar...

Tüm sevenlerinin başı sağ olsun. Aslında resim bana çok şeyler düşündürdü. Her ne kadar tanımasam da kendime yakın buldum nedense. Keşke oturup muhabbet etme imkanımız olsaydı.

ieusociology
Sakatlık çalışmaları konusunda öncü çalışmalara imza atan çok değerli bir sosyoloğu, Mehmet Gökhan İrfanoğlu’nu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesine ve dostlarına sabırlar diliyoruz.

Gökhan İrfanoğlu, Türkiye’deki engellilik durumunun sosyolojisine dair kuramsal açıdan oldukça zengin akademik çalışmalar yürütmüşür. İrfanoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji ve Felsefe Bölümünden iki ayrı lisans derecesine ve London School of Economics Siyaset Bilimi ve University of California, Berkeley Sosyoloji Bölümünden iki ayrı yüksek lisans derecelerine sahiptir. University of California, Berkeley’de Sosyoloji Bölümünde yürüttüğü doktora çalışmaları sırasında felsefe, siyaset teorisi ve çağdaş sosyoloji teorisi alanlarına odaklanmış ve engellilik çalışmalarındaki kuramsal tartışmaları zenginleştirmeyi amaçlamıştır. London School of Economics tarafından verilen the Hobhouse Memorial en iyi tez ödülünü kazanmıştır. Gökhan İrfanoğlu çevirileri ile sakatlık çalışmalarındaki kıymetli çalışmaları Türkçe literatüre kazandırmıştır.

Tanıyanların hatırasında her zaman güzeller güzeli kalbi ve zerafetiyle yer bulacak.“

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun İNŞALLAH. Ailesine ve tüm sevenlerine sabır dilerim. 😣

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

ALLAH rahmet eylesin. Varsa günahları CENAB-I HAK affetsin. Mekanı cennet olsun inşallah

Üst Alt