Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sara hastalığı ile şizofreni arasındaki fark nasıl teşhis edilir?

Temha1993

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
ben paranoid şizofreni hastasıyım klozapin kullanıyorum ben 10 yıl önce hocaya gittim bana sen sarasın dedi

bir kaç gündür taktım kafayı sara mr tomografi gibi teknoloji ile çıkar mı sara nedir aydınlatırsanız iyi olur

EEG çekiyorlar benim bildigim sara teshisi için genelde

Hoca dediğiniz okuyup üfleyen tiplerden mi yoksa doktor anlamındaki hoca mı?

Bir birey hem sara hastası hem de şizofreni hastası olabilir.Merak ettiğiniz durum buysa.

evet eeg oldum bize
denilen kalp kapağı yokmuş insanın miğdesini görebiliyorum dedi ben artık inanmıyorum ben şizoyum

Hacı hocalara baştan beri inanmamanız lazım.
Sara hastalığı epilepsidir bunuda sadece doktor tehşisini koyar.

onlar psikolojimi
daha kötü yaptı yok çarpılmışsın yok şeytan takip ediyor ama tıp buna tanı koymuş paranoid şizofreniyim ben

Temha1993

Epilepsi psikiyatrik bir hastalık değil.
Geçmiş olsun. Umarım bununla yaşamayı öğrenmişsindir veya öğreniyorsun.

evet noroloji epilepsi şizo mahvediyor bu dünyadan değilim ben

Peki siz nerden biliyorsunuz şizofren ve epilepsi hastası oldunuzu çünkü epilepsi hastaları nöroloji hastasıdır şizofren ise psikiyatri hastasıdır side epilepsi belirtti varmı bayılma kasılma dalgınlık

yıllardır aldığım tedavi belirtiler ben sürekli hayal kuruyorum özelim ben siz diğer insanlaradan benim kendime bağlı özel güçlerim var cinler aleminden geldim bir süre sonra gideceğim ya hapisteyim ya da başka bir şey var

Peki psikoterapi tedavisi gördünüzmü hiç

10 yıldır tedavi görüyorum iyileştirmesi yok ilerledi yüzde 80 özürlüyüm
11 kez ekt gördüm doktor fayda etmedi dedi kesti 4 kez hastanede yatılı tedavi gördüm herşeyim bitti okul iş hiç birşeyim kalmadı çaresizim kaderimi cinler yazdı zaten benim suçum yok muş

sara bayılır agzından köpük gelir şizofreni başka bişey

@BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM

Bu her sara hastalıkta olmuyor. Çeşitleri var çünkü.

Ben 1999 tarihinden beri epilepsi hastasıyım ne bende böyle bişey oldu nede epilepsi derneğinden arkadaşlarda tamam epilepsinin çok çeşidi var ama ağızdan köpük gelen görmedim ve gayette hayatımdan memnunum çalışıyorum geziyorum hayatımı yaşıyorum

Birde
Genelde köprüyü kelimesi nasıl bir kelime neye dayanarak bu kelimeyi kuruyorsun epilepsi hastalığının veya epilepsi hakkında nekadar bilgin var kaç tane epilepsi nöbeti geçirince ağzından köpük çıkan gördün lütfen bir hastalık hakkında bilgi sahibi olmadan bu şekilde epilepsi hastalarını genel olarak köprüyü diye millete yanlış bilgi vermeyin

Bende de epilepsi var fakat köpürme olmadı hiç . Baş içinde uğultu ve çınlama sonrası bayılma oluyor . Evde biri varsa uyarıyorum bayılınca alın ortasına dokunuyor .

bizim dairede bi arkadaş var sara hastası bayıldıgı zaman geliyor

@BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM

Her epilepsi hastası bir değil. Birinde oluyor diye herkeste oluyor demek değil. Kaç çeşidi vardır.

Böyle hastalıkları genelleme yapıp yanlış bilgiler dağıtmayınız lütfen.

ÖzgürKız
başka biri daha var ondada gördüm onkindede köpük geliyor yanlış bilgiyi siz veriyorsunuz

*DORLİ*
alın ortasınamı dokunuyor genelde sogan koklatıyorlar sogan bire bir

köpük derken salyasını diyorum tükürük olayı yani

@BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM

Her epilepsi hastası bir değil. Birinde oluyor diye herkeste oluyor demek değil. Kaç çeşidi vardır.

Böyle hastalıkları genelleme yapıp yanlış bilgiler dağıtmayınız lütfen.
yanlış bilgileri siz dagıtıyorsunuz sizin yazdıklarınızın biri faydalı olmamıştır üyelere bundan emin olun mutlaka çeşidi vardır her hastalıgın çeşidi var şizofreninin de çeşitleri var 5 çeşidi var hemde siz hiç taslanmayın ben farkındayım her şeyin
7,8 kişi sara hastası gördüm bayıldıklarına şahit oldum köpükten kastım tükürük salgısında artış oluyor
hepsindede gördüm yani

ya kardeşlerim benimkisi paranoid şizofreniye uyuyor bana büyü yaptılar

BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM

Sen faydalı ol(a)mamışsındır çünkü işine gelmiyordur. 7-8 kişide gördün diye nasıl milyonlarca sara hastasını bir tutarsın. Şizofreni hastalarına agresif diyorlar halk dilinde. Bu doğru mu? Hayır değil. Senin yaptığında aynısı.

ÖzgürKız

senin işine gelmiyor asıl tam üstüne bastın
burda milleti yanıltma agızdan köpük gelir

buyur oku senin zeka sorunun var bence anlamıyorsun git bir Q aykü testi yaptır kendine

Milyonlarca falan fistan deyip milletin kafasını bulandırma istersen. sara saradır şizofren şizofrendir
şizofreni agresif olabilir coguda agresiftir ilacı almasında bir gör sen tıpta diyor zaten bazı şizolara agresif kişiligi olan kişi agresif olabilir diyor bu agresiflik kişilikle alakalı

'aykü' testini ben yapiyorum zaten buna ihtiyaç duyanlara. O alıntının kaynağı nedir? Onu geçtim her sara hastası bir değildir diyorum.
Hâlâ at gözlüğünü takıp hayata devam ediniz. Başarılar.

Selam bildiğim kadarıyla sara hastalarının nöbet halindeyken (yumruk yapma, diş sıkma, titreme, kasma, ağızdan salya akması) gibi hareket gözlemledim. Şizofren de ise sinir krizi nöbeti geçiriyorlar. Bu hastalarda iki şekil var. Genelde kasma yada titreme oluyor. İki hastalıkta heyecan, yorgunluk. stres. vb.

ÖzgürKız

kıvırmayın kaynagı googul amcadır. oku istersen
q ayku testine sen ihtiyaç duyanları boş ver kendine yapsan daha iyi olur bence zeka seviyen çok düşük

hollanda hükümetinde DE akıl kalmamış senin gibilere insanlara tes yap diye yetki vermişler

at gözlügünü asıl sen takmışsın uyan artık

@BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM

Googul deği google, orda yazan herşey doğru mu saniyorsun? Q ayku değil IQ testi. Bişey demiyim diyorum ama kaşınıyorsun abi.

İnsanlarla dalga geçeceğine kendi dalgana bak. Vesselam.

Üst Alt