Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şeker hastalığının 2.evresi ne demek?

• Konbuyu başlatan kutup yıldızı
  • Başlangıç tarihi
ölçümü yaptıracağım belirli aralıklarla.bugün doktoru arayıp fikir alacagım.teşekkür ederim.

Merhaba burcu ilhan
öncelikle şunu söylemek istiyorum ŞEKER HASTALIĞININ YAŞI YOKTUR daha bu yaşta mı! cümlesini o kadar duydum ki şeker her yaşta çıkabilir ben 9 yaşındaydım şeker çıktığında şimdi 26 oldum 17 yıldır beraberiz şeker arkadaşımla :) bebeklerde, üç yaşında, beş yaşında, otuzbeş yaşında her yaşta karşımıza çıkabilir.
Yazışmalarınızın üstünden yaklaşık bir ay geçmiş şu an kızınızın durumu nedir merak ettim. Korkunuzu, endişenizi anlayabiliyorum yaşayan biri olarak. Hapa başladık yazmışsınız açıkçası ben hapın küçük yaşlarda kullanılmadığını düşünüyordum bilen birine sordum 13 yaşında birine glokofen verilmesi doğru mu diye sordum insülin direnci, metabolizma yavaşlığı ya da komplikasyon varsa verirler sorun olmaz o ilacın etkisi metabolizmayı hızlandırmaktır dedi.
Şeker hastalığı düzenli yaşam biçimi ister düzene uyduğunuz takdirde sorun yaşama olasılığınız düşüktür. Birde şunu söylemek istiyorum mümkünse diyabet endokrinoloji bölümüne gidin dahiliye doktorlarının hepsi anlamıyor maalesef İstanbul gibi büyük bir şehirde bile doktorlara bizler anlatıyoruz şekeri bazen :)
Şekerden korkmayın ona bakarsanız iyi anlaşırsınız ;)

mrh gülizar hnm.:)ilginize teşkkür ederim öncelikle.bucuşun durumu iyi sabahları ölçümlerini ara ara yapıyorum 71,e kadar düştü en son 22 mayısda ölçüm yaptım 109 idi.çok düşük oldugunda ilacı vermiyorum.ilacı hergün vermiyorum.burcu zaten tiroidlerden dolayı endokrin takibinde bir çocuk.1o aylıkdan beri endokrin takip ediyor.şuan 14 yaşında 9 yaşına kadar istanbulda ikamet ediyorduk.marmara takip ediyordu.buradada balcalı da takibe devam ediliyor:)o konuda dediğiniz gibi artık ben kızımın doktoru oldum.şeker olayı yoktu birden oda çıkınca hiçbir bilgimde olmayınca ister istemez o bilinmeyen bir şey ilk duyuldugundaki tepkiydi benimkisi.sonrasında bilgi edinince kabullenme evresi olur ya.bu durumunada çok şükür.şuan kontrollü bir durumda.bir tahlil yapılmıştı 20 gün beklenilmesi lazımdı işte yarın yani p.tesi o 20 gün doluyor sonucu alacagım o ne testi bilmiyorum.onun sonucuna bakacak doktorumuz.

Rica ederim her zaman bildiklerimi paylaşmak bilmediklerimi öğrenmekten yanayım :) kızınızın durumunun iyi olmasına sevindim :) kesinlikle şeker böyle kendi kendimizin doktoru oluyoruz :) haklısınız başa gelmeden bilinmiyor bazı şeyler bilinçsizlikten dolayı söylenen laflar ahh yazık bu yaşta mı falan :D çok mu şeker yedinde çıktı :D
alla allla ne testi acaba 20 gün bekleniyor neyse inşallah iyi çıkar :)

inşallah yarın bakalım belli olacak bilgi veriririm.

artık tanı kondu uzun bir ilaç(hap)tedavisinden sonra artık tip 2 şeker hastasıyız.insülin başlandı maalesef.aslında ilacı pek düzenli kullanmadık ondanda kaynaklandı sanırım.işin ciddiyetini şimdi şimdi farkına vardık sanırım.alışacagız maalesef:(

Üst Alt