Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Serebellar Sendrom Ataxia hastalığı hakkında güncel gelişmeler

yakamoza

Yeni Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar,bahsi geçen hastalıkla ilgili yeni bir gelişme varmı? bu hastalığa iyi gelen bir ilaç veya bitkisel gıda takviyesi veya fiziki hareket v.s...

ben 2 bucuk yıldır serebellar sendrom hastasıyım. Bana kimse ayaga kalkamıcaksın dedi ler fakat azimle gerccekten hersey düzelio..12 yıllık profesyonel sporcuydum ilk hastalandıgım zaman yatalaktım tamamen ve hiç konusamıodum her tarafım titriodu.ama suan konusabiliorum titreme nerdeyse tamamen gecti hatta basket bile oynuorum eskisi gbi olmasada.. dr zaman dedi siz zamana bırakmayın bol bol yuruyus yapın eger ilk basta yapamıosanız yatagınızda baslayın hareketlere ve uykunuzu tam alın zararlı diilse taze ceviz dogal bal ve çörek otu tüketin emin olun faydasını görceksiniz ama önce iyileşeceginize inaanın ve spor yapın elinizden geldiginin en iyisi kadar.. facebook adresimden de bana ulaşabilirsiniz mustafa221285@outlook.com mustafa kılınç. hepimize Allah şifa versin ii günler

[SIZE=4]S.a.Mustafa kardeş,yorumunuz için teşekkürler.Nasrettin Hoca dediği gibi;Damdan düşen ancak beni anlar.Bende Size kısaca öykümü anlatayım:Doktorlar yaptıkları muayenenin sonucunda Sarabellar ataxi tanısı koyuyorlar (şu an tıp'ta çaresi yok'muş Hamd olsun Mevla'ya) Cerrahpaşa ve Çapa'da yapılan tüm kan,idrar,DNA Testi,Omurilikten sıvı dahil Tahlil ve Testler sonucunda bahsi geçen hastalıkla ilgili bir bulguya rastlıyamıyorlar Başlıca rahatsızlıklarım:Dört senedir rahatsızlık her geçen gün artarak devam ediyor.Şu an yürüme bozukluğu(bir kişinin yardımı olmadan yürüyemiyorum),konuşma zorluğu,refleks yavaşlaması,yazı yazma zorluğu.Sıizden ricam,eğer mümkünse günlük pragramınınız bana yazarmısınız.Bir'de çörek otunun siyah tohunumu yoksa yağınımı tüketiyorsunuz.Ayrıca facebouktan sizi aradım ama çok benzer isim olduğu için bulamadım.Bana facebouk adresini yazarmısınız.Bu'arada 1963 doğumluyum.[/SIZE]
[SIZE=4][SIZE=4][/SIZE]
Ali Mollahüseyioğlu-https://www.facebook.com/ornekdekor
[/SIZE]

Üst Alt