Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sizce engelli olmasaydınız nasıl bir hayatınız olurdu?

Konular
9
Reaksiyonlar
0
ben kendi açımdan sağlıklı olmam dışında hayatımda en farklı olcak şeyin eğitim durumum olcağnı düşünüyorum.liseyi dışardan bitirmek ve bitirir bitirmez pes etmek zorunda kalmazdm herhalde:) güzel bi üniversitede okuyo olurdum.kaderim değişmezdi belki ama hayatım bambaşka olurdu...

vallaha engelliyiz diye bazı şeyleri de bahane etmemek lazım okuyan adam okuyor biraz da bizle alakalı bu ... ben de şahsen engelli olmasam aşk hayatım başka olurdu gerçi daha mı iyi olurdu daha mı kötü olurdu bilemiyorum ama etrafımda baya kız olacağı kesin ...

bu bi bahane değil:) herkesin şartları ve imkanları farklı.benim daha zorluydu,ama savaşmaktan yorulduğumuda inkar etmiyorum tabii.evet aşk hayatn daha mı daha mı kötü olurdu bilinmez ama , benide şimdiye kadar isteyenler olurdu heralde :D keşke böyle nasıl olurdu diye bigünlük deneyebilseydik:))

başarısızlığın altında yatan her sebep bir bahanedir :D benim söylediklerim arasında da bahaneler var ama ben şahsen merak etmiyorum şu an ki halimden olabildiğimce mutluyum ki şahsen ayaklarım olsaydı benim açımdan daha kötü olurdu diye tahmin ediyorum ... hem ayaklarım olsa ne değişirdi yerine ayaklarım olmasa da neyi düzeltebilirim demek daha mantıklı gibi :D

bambaska harıka bı hayatım olurdu emınım buna.kendımı ozurlu gormuyorum ben ama benden baska herkes ozurlu goruyo tabı.ozurlu olmasaydım okurdum sımdıkı aklım olsa mutlaka okurdum altıma arabamı aırdım evımı alırdım ahh ahhh nerde eskı gunler

şahsen ayaklarım olsa her çiçekten bal alan belalı olan kavgayı dövüşmeyi seven sinirli biri olurdum ki zaten sinirliyim de o kadar kavga edecek bir durumum olmadı ama ayaklarım olsaydı millete sataşıp kavga çıkaran tiplerden olacağıma eminim ...

Aman Allah'ım gizli terminatör :D Zehra hayallerine bayıldım ev araba falanda yapmışsın:)) ben hayallerimi bile kısıtlı kuruyorum yaa:D

benim şu anki hayallerim onlar onlarda bişey yok ki :D :D ama kesinlikle okuyan biri olmazdım ayaklarım olsaydı :D

Anladık Muhammed belli sende para çok :)) Allah'ım yarabbim bildiğin serseri olcakmışsın sen demekki herşeyde bir hayır var:))

paranın çokluğu değil yani bunlar hep bahane :D eee serseri bir yapım var demiştim sana :D :D herşeyde muhakkak bir hayır var sonuçta sende ayakların olsa nasıl olurdun bilemiyorsun :D

güzel olurdum mesela :D hiç birşey için kimseye ihtiyacım olmazdı.güçlü bi kız olurdum

bütün erkekleri süründürürdün de mi D: yani işte bak bu da senin engelli olmandaki hayır :D

Sabır gerektiren bir durum zor bir engelli hayatı.....

zuahahhah :D galadrieli beğenmedi artis :D o kadın güzel ya senden yanlış anlama ama :D

hayır o korkunç olan sahneyi dedim ben,yoksa kadının her hali benden güzel o ayrı :D

ama yani biraz gaza getirsem seni onu da diyecen :D herkes beni sevecek ve korkacak benden :D genel kız tribi değil midir ya :D

o genel kız tribi midir bilmem ama,ben o genellediğin kızlardan değilim ozaman:) çirkinliğimle mutluyum :*

yerler mi bu numaraları daha bir sayfa önce dediklerine baksana :D :D :D senle uğraşmayı seviyorum ya :D ama tabi mütevazi bir yapın var yalan yok :D

hepimiz engellilerin ayrı bır düsüncesi vardır bende engellıyım solkolumdan benım de kendi capımda düsüncem cok ama olmuyor her istedigimiz

sanırsam fikrimce kanatimce acıkca dürütsce icimden geldince cok edebiyat etim.... :). engelilerlen alakam olmazdı meslegim zaten var gene olurdu evli barklı buyuk ihtimallen torun sahibi 4.5 cocuk sahibi tabiki nasipse oda birisi olurdum orta karar bir vatandaş işde kılasik türden :)

ya aşırı sorumlu olurdum yada aşırı sorumsuz :)

Olmayacak işlerle ilgili yorum yapmak zamanını boşa harcamaktan başka birşey sağlamaz. Bu şuna benziyor; Dünyanın en zengin adamı olsam ne yapardım demek gibi e o zaman sınırların olmayacağı için yeni ufuklara yelken açardım. 2014 yılı itibariyle henüz tasarlanmamış ve insanlığın çok fayda sağlayacağı bir çok tasarım gerçekleştirirdim çok faydalı olacağım kesin.

engelli olmasaydım evlenip çocuklarıma ve eşime iyi bir baba olabilirdim..eminim bundan ama olmadı işte:((

elimmle yemek yer istediğim yere gider doyasıya koşar, zıplar yani kısacası özgürce yaşardım kimseye bağlı yaşamazdım..

çoğumuzun hayatı zaten engelli en fazla 100 sene yaşadığımız bu dünyada türkiye nüfusunun %90 nı zaten engelli %10 mutlu bir azınlık var ha bizim engelimiz raporla tescillenmiş ben üzülmüyorum doğrusu . hayatta istediklerini yapamayan geçim sıkıntısı çeken gelecek kaygısı taşıyan insan zaten engelli değilmi ??

Arkadaslar evlilikte alniniza kim yazilmissa ister engelli ister engelsiz hic farketmiyor o kisi kaderiniz ise karsiniza elbet cikacktir ben engelli olmasaydim insanlar uzerindeki bana karsi olan on yargilarindn kurtulmus olurdum :)) okumusum meslegimi elime almisim daha ne olsunki :)))

Üst Alt