Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şizofreni teşhisi verildi. Devrettiğim şirketin vergi ve sigorta borçları hakkında..?

Musluk

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Merhabalar ortağı ve mesul müdürü olduğum eski ltd şirketimden kalma vergi ve sigorta borçlarım var yüklü miktarda 2016da şizofreni başladı ve 2019a kadar farkına varamadık ve zorla hastaneye yatırıldım bu yıl da süresiz engelli raporumu çıkarttım. Şirketi kapanmadan önce devretmiştim ve şirket kapanışı şimdi yapılıyor ve borçlardan dolayı banka hesaplarıma vs icra işlemleri başlatıldı hiç bir hesabımı kullanamıyorum ve üzerime bir şey alamıyorum. Acaba benim bu borçların sorumluluğundan kurtulmamın önünü açan bir yasa vs var mı çünkü artık çalışamıyorum ve geçimimi engelli maaşıyla sağlıyorum gelir testi sonucum g0 milyonlarca lira olan borcu ödeme şansım malesef yok. Yardımcı olabilecek yol gösterebilecek biri varsa sevinirim şimdiden teşekkürler.

Devlete borcun varsa Allah vardım etsin. Benden tavsiye Allaha bol bol dua et ve şükret hep zor zamanda aklımıza gelir ama ondan başka yardım isteyebileceğimiz bir şey yok. Unutmaki Allah ol derse olur onu bilip o istikamette dua et.

Musluk geçmiş olsun bu meseleyi konusunda uzman bir avukata danışman daha sağlıklı olur burda yazılanlar tahminden öteye gitmez.
Benim tahminim hastalığınız sebebiyle borçlardan kurtulmanız belki mümkün olabilir ama bunun için uzun mahkeme süreçleri gerekebilir.
Allah yardımcınız olsun.
Kendinizi güzel ifade etmişsiniz yüzde kaç raporunuz var hastalığınız remisyon aşamasındamı?

%45 rapor verdiler son 7 8 aydır durumum iyi ilaç değişikliğine gidildi xeplion iğne kullanmaya başladıktan sonra baya ilerleme kaydettim. sanırım 2022'de çıkan engellilerin vergi borçlarının silinmesine ilişkin bir kanun varmış ona güveniyorum umarım kurtulurum bu borç yükünden yoksa ömür boyu belimi doğrultamayacağım.

Üst Alt