Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sol alt extremitede polio sekeli için yüzde kaç rapor verilir?

pluton...

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar benim işyeri için 1994'de almış olduğum raporda yazan sol alt extremitede polio sekeli %59 oranı vardı aynı sene içinde de vergi indirimi için yapmış olduğum başvuruda Bursa Devlet Hastanesinden %89'luk bir rapor çıktı bu rapor Ankara'dan %39 ile geri dönmüştü.
Şimdi vergi indirimi için rapor almak istesem raporum Ankara'dan % kaç ile geri döner %40 alma şansım var mı? Bursadan alınan rapordaki oran Ankara için önemli mi ? Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

O zaman yüzde 40'In altına düştüğüne göre bence şimdi %40 vermezler. Çünkü zaten yeni yönetmelikle oranlar düşürüldü...

Bence şu cetvelde (bkz)kendi durumunla ilgili hangi oranın verildiğini bulup bir fikir sahibi ol önce. Eğer yüzde 40'ın üstündeyse, o zaman başvur.. Hastane yüzde 40 ve üzerinde verecektir yeni yönetmeliğe göre (vermezse itirazını kullanırsın). Sonra Maliye bu orana uymak zorunda. Uymazsa ona da itiraz edersin; reddedilirse dava edersin ve bence yönetmelikte sana yüzde 40 üzerinde verileceği yazıyorsa, mutlaka kazanırsın davayı

OturanBoğa yakından tanıdığım bir arkadaşım 2006 yılında vergi indirimi raporunu aldı.Bursa'da ki hastaneden %65 (Benim raporda %89 çıkmıştı) ile çıkan rapor Ankara'dan %40 ile geri geldi.Onunda sağ bacağında alt extremitede polio sekeli var aslında benden daha iyi durumda bacağını hemen hemen tam olarak kullanabiliyor adamın ehliyeti bile B sınıfı düşün yani bacağındaki özür o kadar az merdiveni dahi çok rahat bir şekilde çıkabiliyor kısmen koşabiliyor bacağının durumu anlayacağın benim bacağımdan kat kat daha iyi ama o raporu almış nasıl olduysa (Tamamen normal prosedürü kullanarak) O zaman Ankara'dan raporu benimde alabilmem lazım diye düşünüyorum ancak arkadaşların tecrübelerinide okudukça umutsuzluğa kapılıyorum.Cetvelde benim sakatlığım%40 olarak yazıyor.Hayırlısı bakalım önümüzdeki hafta rapor için başvuruda bulunacağım gelişmelerden sizleride haberdar edeceğim.

Cetvelde neyse o. Hangi kurum cetvelin dışına çıkarsa hukuksuzluk yapmış olur. Ve hukuksuzluk yapan kuruma dava açar hakkını alırsın.
Bence cetvelde yüzde 40 olduğuna dair bilgiyi unutma. Hatta o bölümün çıktısını al ve rapor alma sürecinde doktorlara göster... Sana tam orada yazdığı haliyle rapor versinler; ne fazla ne az. Ve bence ayağının durumunu gösteren tahliler/filmler de çektirip dosyaya koydurt. Böylece Ankara'dan dönmemesi olasılığını da de güçlendirmiş olursun.
Sonra Ankara maliye o raporu düşürse de sen hukuki süreçle hakkını elde edersin. Dediğim gibi, Ankara'nın rapordaki oranı düşürme yetkisi yok (bkz: http://www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=26936 ) Onların işihastanenin rapor verirken cetvele uyup uymadıklarını kontrol etmek ve onamaktır.

SAGLIK RAPORLARI

ARKADAŞLAR BENDE RAPOR ORANNINDAN MAGDURUM GECEN GÜN ULUSA LBASINDA ENGELLİLER KÖŞESİNDE 2008 YILINDA CIKACAK YASADAN BAHSETİLDİ KANUN MECLİSTEN AYNEN CIKARSA MALİYE ÖZÜRLÜLERDEN RAPOR İSTEMEYECEK DİYE BİLGİ VERDİ ŞİMDİDEN GÖZÜMÜZ AYDIN

pluton benimde rahatsızlığım aynı sol alt ekstremitede polio sekali ve 2007 ocak ayında rapor aldım hastane %40 verdi.
2005 yılında vergi indirimi için başvurduğumda yine %40 almıştım ve maliyedende %40 olarak geldi.
sakatlık oranları cetvelini tanıdığım bir ortopedi doktoruyla inceledik ve her halükarda sol veya sağ farketmez alt ekstremitede olan bir sakatlıkta %40 rapor alınabilir yeterki muayanede doktor iyi kontrol etsin .Kısaca herşey doktorun yazacağı rapora bağlı

esposas teşekkürederim bende yakın bir zamanda başvurucam bakalım inşallah %40 raporu alabilirim

NİKURA'nın işaret ettiği yeni sosyal güvenlik yasası yürürlüğe girerse emeklilik için maliye rapor istemeyecekse biz hangi şartlarda emekli olabilicez bizden yine rapor istemeyeceklermi ? Ben vergi indirimi raporu için başvurucaktım,yasanın çıkmasını beklesem daha mı iyi olur?

Az bi süre kaldı, bekle istersen...
SSK emeklilik için vergi indirim, şartınıkaldırınca yerine başka bi denetleme mekanizması getirecek mi, göreceğiz...

Üst Alt