Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Solian adlı ilacı kullanan arkadaşlar deneyimlerinizi yazar mısınız?

friends

Bugün Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri bölümüne kontrole gittim. Bugün beni muayene eden doktor Solian adlı ilacın artık eczanelerde bulunduğunu söyledi. Ben Meresa 200 mg adlı ilaçtan günde 3 kere kullanıyordum. Birkaç şikayetim ortaya çıktı. Meresa adlı ilaçtan memnun değilim. Yarından itibaren ben Solian kullanacağım. Solian adlı ilaçtan sabah 1 tane akşam 1 tane kullanacakmışım.

bende öyle başladım doktor fayda etmedi diye günde 3 e çıkardı
erbin

erbin

Geçmiş olsun,

Düzenli olarak kullanın, bir şikayetiniz olursa doktunuza söyleyin. Kontrollerinizi ihmal etmeyin.

Kilo konusunda dikkatli olun, (İştah açıyor); Solian Kilo kontrolünü biraz zorlaştırıyor.

Soracağınız bir şey varsa aşağıya yazın;

bol şanslar dilerim..

friends

Ben 2013 ile 2020 yılları arasında Solian 200 mg adlı ilacı kullanmıştım. Pandemi döneminde Ankara da Solian 200 mg adlı ilaç eczanelerde bulunamıyordu. Bunun üzerine doktor bana 2020 yılında Meresa adlı ilacı kullanmamı söylemişti. Bugün Solian adlı ilacı yeni çıkan şikayetlerim üzerine doktor bana yeniden yazdı. 2013 - 2020 yılları arasında kullandığım Solian adlı ilaç bende 7 yıl hiç kilo artışı yapmamıştı.

Solian bazı hastalarda kilo aldırırken, bazı hastalarda kilo artışı yapmaz, ilacın yan etkileri kişiden kişiye göre değişir diye biliyorum.

friends

Sana kilo artışı yapan bir Şizofren tedavi ilacı adı yazayım. Bu ilacın adı ZYPREXA. Sen bu ilacı hiç duydun mu veya kullandın mı ? Bu Zyprexa adlı ilacı ben 2006 ila 2009 yılları arasında kullanmıştım. Bu ilaç hem uyku yapıyor hemde kilo artışı yapıyor. Ama Şizofreniyi iyi tedavi eden bir ilaç. Bu ilacı ben kullandığımda bende kilo artışı yapmıştı. Ayrıca bu ilaç beni gündüzleri çok uyutmuştu.

erbin

Zyprexa hiç kullanmadım. Ama bir noktada ben de kilo işini halletmek için Solian'ı değiştirmek isteyeceğim sanırım.
Solian'ın Size iyi gelmesine sevindim; ben tedariğinde aylardır sorun yaşamadım.

friends

Soliandan büyük oranda fayda görüyorsan Solianı hiç bırakma derim. Solian sende kilo artışı yapmışsa bunu çok ekmek yemeyerek, yürüyüş yaparak, çok zorlayıcı olmayan spor yaparak kontrol altına alabilirsin diye düşünüyorum. İlacını bırakan Şizofrenler alevlenme dönemine giriyorlar. Alevlenme dönemine girmek gerçekten çok kötü bir şey. Bu zor dönemi ancak yaşayan bilir. Ben bir ara alevlenme dönemine girmiştim. Günlerce evden dışarı çıkamamıştım. Allah bütün hastaların yardımcısı olsun.

erbin

Başka bir ilaca geçerim diye hesaplıyorum ama bakalım doktor ne der?

Şeker hastası oldum bu yüzden. İki tane şeker ilacı içiyorum şuan.

Başka bir yol bulamadım. Zaten günlük 8-10 bin adım atıyorum. Diyet falan da pek uyamıyorum yani en iyisi ilacı değiştirmek gibi.

ben çok kola içiyorum şeker komasına girmedim girmedim ama korkuyorum tansiyondan şüpheleniyorum

(Gölge)

Şeker Hastası olmamda: fazla kilolu olmam, pastane ürünleri/karbonhidrat ağırlıklı beslenme ve kalıtımın da etkisi oldu sanırım.

Şekerim 300 - 400 arası gidip geliyordu. Şimdi iki tane ilaçla normal seviyeye çekebildim.

friends

Bugün internette Google arama motoru aracılığıyla Solian adlı ilaç hakkında arama yaptım. Çok sayıda internet sitesini inceledim. İncelediğim internet sitelerinde Solian adlı ilacı kullanan kişilerin yorumlarını okudum. Solian adlı ilacı kullanan kişilerin çoğunluğu bu ilacın kendilerinde kilo aldırdığını, bu ilacın kilo aldıran bir ilaç olduğunu yazmış.

friends Sen bu konuya yazdığın mesajında Solian adlı ilacın kilo aldıran bir ilaç olduğunu yazmıştın. Yazdığın doğru çıktı. Solian adlı ilacın kilo aldırma gibi meşhur yan etkisi gerçekten varmış.

Solian adlı ilacı kullanan arkadaşlar bu ilacı kullanırken yediklerinize ve içtiklerinize çok dikkat edin. Solian adlı ilacı kullanan arkadaşlar bu ilacı kullanırken sık sık yürüyüş, egzersiz yapmayı ihmal etmeyin. Bu ilacı kullanıp egzersiz yapamayan arkadaşlar mutlaka haftada 3 veya 4 gün en az 30 dakika tempolu yürüyüş yapsın.

Son düzenleme:
erbin

Selam,

15 gün kadar önce tecrübeli bir psikatrist'e gittim. Biraz sohbet ettik. Bana söylediği ''Solian kilo aldırmaz'' oldu.

Ben de buna güvenip biraz daha dikkatli beslenmeye çalışacağım dedim.

Ben uzman değilim sadece ilacı kullanan bir hastayım ve kilo almak çok çeşitli/başka sebeplerle de alakalı olabilir.

Solian iyi bir ilaç. Veya en azından bana iyi geliyor. Ben Solian içmeye -tedavime Solian'la devam etmeye- karar verdim.

Tüm haslara Allah şifa versin.

Bol şanslar herkese..

Solian kullandım. 3 günde tüm durtusel şikayetletimi geçirdi ama ishal yaptı sürekli ve bir keresinde vücudum kaskatı kesildi. Acilde yattım. Şimdi Prolixin kullanıyorum 50mg 4 haftada bir kere ve 5 kilo verdim.
Wellbutrin eklendi tedaviye prolixin düşürdüğü dopamini artırdı dolayısıyla eps de wellbutrin onuncu günü itibariyle tamamen geçti. Okb yi citol un de yardımıyla tamamen yendim ama kronik olduğu için ömür boyu kullanmak zorundayım. Dehb Dr var bende.
Saygılarımla

bende bazen ilaçları içip içmediğimi bilemiyorum

friends

Solian adlı ilaç bende 5 gün önce uzun süren baş dönmesi yaptı. Bu ilacın baş dönmesi yapması bu ilacın yan etkilerinden bir tanesiymiş. Bunu internette öğrendim. Baş dönmesi bende 40 dakika sürdü. Baş dönmesi 40 dakika boyunca beni çok ama çok rahatsız etti. Baş dönmesi halüsinasyon görmekten daha kötü bir his. Bu hissi ben yaşamış oldum. Bu hissi bir daha asla yaşamak istemem. Ben Solian adlı ilacı kullanmayı 4 gün önce bıraktım. Meresa adlı ilacı kullanmaya başladım. Şu an Meresa adlı ilacı kullanmaktan başka çarem kalmadı.

Tüm Şizofren arkadaşlarıma şifalar dilerim. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Son düzenleme:
Günde 400mg Solian ve 10mg Rexapin kullanıyorum. Bir türlü tam iyileşemiyorum. Kabul edilebilir seviyede olsa o da kafi ama hayat kalitem kabul edilebilir seviyenin de altında... Bu ilaçlar tamamen iyileştiriyor mu? Yoksa sadece semptomları baskılayıp semptomları kontrol altına mı alıyor? Teşhisim ise atipik psikoz. Çok zor ve ruh kanseri dedikleri rahatsızlığa yakalandım....

Solian'i 4 aydir kullaniyorum, ben de ayni hastaliktan muzdaribim. Semptomlari baskiliyor diye dusunuyorum. Halusinasyon ve sanrilar ortadan kalkiyor (sanrilar cok az var bende hala, onemsiz derece) ve negatif belirtiler dedigimiz isteksizlik, kendine ozen gostermeme vb. duruyor. Onlar icin bana antidepresan yazildi, 1 ay oldu, etkisi yavas yavas ortaya cikmaya basladi.
Ama tum bunlara ragmen Solian'in bende pek ise yaradigini dusunmuyorum. Baska bir doktordan randevu aldim, ona gidecegim.

Size tavsiyem ilacla ilgili fikirlerinizi doktora soyleyin ve ilaci ne suredir kullaniyorsunuz bilmiyorum ama cok yeni ise biraz zaman taniyin.

Gecmis olsun.

erbin
Solian ve ondan onceki ilaclardan dolayi, (ayrica moral bozuklugundan yemeye saldirmamin da etkisi var) 6 ayda 20 kilo aldim. :)
Piyasadaki tum ilaclari silip supurdum. Bence en az kilo yapan/kilo yapmayan ilac Risperdal.

Yuyu
Size de geçmiş olsun. Yazınız için teşekkürler...

erbin
Evet bende baya kilo aldırdı ama spor ve diyet yaparak verdim kilomu çok şükür... Şu an ideal kilomdayım...

Solian lustral

Solian ya da lustral uyku yapar mı?Gün içinde çok uykum geliyor işten atacaklar uykuyu bu ilaçlar mı yapıyor?

yapar kişiye göre yanetki vardır her ilacın ben kullandım ilk bir ay iyiydim sonra etkisi olmadı. bende psikoloij ilaçların hepsi 1 ya iyi geldi sonra beyin alısınca etkisi giitti doktorda dozaj artırdı ama etkisi olmadı. ama solian beğendiğim bir ilaçtı

Geçen ay ilaç degişimi olacaktı. Doktorum istifa ettiği için xeplion 50 mg vuruluyorum. Ayın 10 unda doktora gidip hapa geçmeyi düşünüyorum. Solian yada abizol yan etkisinin az olduğunu duydum. Bunlardan birine geçiş yapmayı düşünüyorum. Doktor başka bişe önermezse.

xepliona gelirsek hastaneden çıktığımda 73 kiloydum 11 ay oldu. Şimdi 76.5 kiloyum. Oda evden hiç çıkmıyorum. İlacın yaptığını düşünmüyorum. Dışarı çıkmadığımdan aldığımı düşünüyorum. 50 mg düşünce halsziliğimde azaldı. Tolere edilebilir duruma geldi.

negatif belirtilere gelirsek hastalıktan dolayı negatif belirti yaşamıyorum. İlaç yan etkisinden dolayı negatif belirti yaşıyorum. Bu xeplion iğnesi ile o maddeleri vucuduma aldığım an negatif belirtiler ortaya çıkıyor. Doz azaldıkça negatif belirtilerimde azaldı.

Ben solianı 3 ay kullandım sanrıları geçiriyor ama sesler konusunda yardımcı olmadı kendileri onun dışında , depresyon yapıyor psikoza sokuyor mal gibi yapıyor. Kilo yaptığını görmedim.

Üst Alt