Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Solian adlı ilacı kullanan arkadaşlar deneyimlerinizi yazar mısınız?

Reyhanman

Akineton'a yıllardır hiç ihtiyaç duymuyorum.
Bu aralar Magnezyum kullanmaya başladım. Daha dinlenmiş kalkıyorum. Uyku kalitem artırıyor gibi.

Solian ın etkisi ne zaman başlıyor
2 haftadır kullanıyorum değişiklik yok hala

Reyhanman

Hocam antipsikotikler belli bir düzelme sağlarlar. Solian'a başlayalı yirmi yılı geçti benim ama hayatımı yola koymam daha yeni yeni oluyor.
İlaca başlayalı; başlarda da şimdi de görsel-işitsel halisinasyon olmadı.
İlaç uyku yaptı, kilo aldırdı, yüzümde deri döküntüsü vs. oldu. Şimdi kilo dışında problem yaşamıyorum.
Hiç bir antipsikotik, içince hayatınızı yoluna koymaz; buna biraz da siz gayret etmelisiniz.

Normali; ilacın 3-5 hafta içinde olumlu etki göstermesidir. Benim bildiğim bu kadar.

Şizofrenide madde kullanımı(Sigara, Alkol vb.) hastalığı ilerletiyor okuduğum / bildiğim kadarıyla.
Stres, maddi sorunlar/kaygılar, şizofreni hastalarına hiç iyi gelmiyor.
Beslenme önemli bir konu. Vücudun ihtiyacı protein, karbonhidrat, yağ, mineral, vitamin vs. karşılanması da çok önemli.
Yeterli Uyku-dinlenme ve Sosyal bir hayat hastalığın gerilemesine önemli katkı sağlıyor.

Benim bilip dikkat ettiğim konuları, aklıma geldiği kadarıyla yazdım.

Geçmiş olsun.

friends

Sana bir sorum var. Varsayalım ki sen önümüzdeki 1 ay boyunca Şizofren tedavi ilacını hiç içmedin. O zaman gündelik hayatta ne gibi sıkıntılarla karşılaşırsın ?

koraltay

Başlarda bocalar, dibe vurmuş hissederim sanırım. Sonra herhalde içime kapanırım. Belki sesler ve/veya görüntüler gelir.

Ben 20 yıl boyunca ilacımı hiç aksatmadım. o yüzden böyle bir tecrübem yok. yukarda yazdıklarım varsayım yani
(Nadir durumlarda bir doz almayı unutmuşluğum vardır ama o da; sizin sorunuzu cevaplamayı yetecek tecrübeyi bana vermez?)

friends

Kendini psikolojik olarak iyi hissetsen bile ömür boyu yani ölene kadar Şizofren tedavi ilacını kullanacaksın değil mi ?

koraltay

Evet, bırakmak bence hata olur.

Tabii 10/20 yıl sonra eğer yaşarsam ve başka bir tedavi çıkarsa onu da denemek isteyebilirim; şimdiden bilemiyorum.

Solian amisulpride içeren bir ilaçtır düşük dozlarda antidepresan tedaviyi kuvvetlendirmek için yüksek dozlarda antipsikotik özellikleri için kullanılır. Kendini iyi hisdediyorsan druna durumu bildirip solian tedavisinde kalabilirsin.

Sadece günde 100mg solian içerek tedavi oluyorum. Kafam rahat olmayınca içiyorum günde 1 defa kısa sürede etki ediyor. Benim bi türlü anlamadığım sabah mı içiliyor akşam mı çünkü uykusuzluk yapıyor. İnternette baktığımda sabah-akşam da içen var sadece akşamda

Eskiden akşam 8de içiyordum yavaş yavaş saat 5e kadar gelmiştim, bugün ise gece uyumama rağmen bu sabah işe gittim ve uykum vardı öğle yemeğinden sonra içtim 100mg solian uykum kaçtı 10-15 dk sonra

ayDÜNYAvazo
siz daha önce solian kullanmışmıydınız ben dün başladım nefes alamıyorum uyurken koşa koşa su içmeye gittim

Ben bu ilacı kısa süreli kullanmıştım.
Tam olarak hatırlıyor sayılmam.

doktor beklenmedik etki olursa hemen bana gel dedi randevu almana gerek yok dedi

bana tıpda cin yok dedi halbuki Kuran da cin suresi var

Şizofren Arkadaşlar

Türkiye de Tıp ve Psikiyatri bilimi çok gelişti. Türkiye de 1980 li yıllarda 1990 lı yıllarda Psikiyatri bilimi bugünkü kadar gelişmiş değildi. Türkiye de 1980 li yıllarda 1990 lı yıllarda piyasada çok az çeşit Şizofren tedavi ilacı vardı. Türkiye de Şizofren tedavisi için günümüzde piyasada değişik değişik Psikiyatrik ilaçlar var. Şizofren Arkadaşlar; Psikiyatristin verdiği ilaçları mutlaka kullanın. İlaçlarınızı aksatmayın. İçtiğiniz Psikiyatrik bir ilaçtan fayda göremeyebilirsiniz. Bu çok doğal, bu çok normal bir şey. Bir Psikiyatrik ilaçtan fayda görmezseniz bunu doktorunuza mutlaka söyleyin. Doktorunuzla iletişim kurduğunuzda doktorunuz size mutlaka farklı bir ilaç verecektir. Doktorunuzun verdiği farklı ilaçtan da fayda görmezseniz Doktorunuz size yeni bir ilaç kullanmanızı söyleyecektir. Bir ilaçtan fayda görmezseniz başka bir ilaçtan mutlaka fayda görürsünüz.

Arkadaşlar Tıptan ümidinizi kesmeyin. Ülkemizde Tıp, Psikiyatri bilimi bir çok dünya ülkesinden daha iyi, daha gelişmiştir.

Son düzenleme:
devlet hastanesi bu ilacı ek olarak verdi 1 haftadır kullanıyorum bir faydasını göremedim dün 7 saat boyunca çok acı çektim

devlet hastanesi bu ilacı ek olarak verdi 1 haftadır kullanıyorum bir faydasını göremedim dün 7 saat boyunca çok acı çektim
Şizofren olan oğlum 1 yıl boyunca günde 200 mg kullandı 1 yılda tam 20 kilo aldı ve kaldı o kilolar. şu an abizol 15 mg -1 mg akineton-25 mg selectra kullanıyor

Son düzenleme:
kara duman
benim göbek benden önde gidiyor solian değil sadece klozapin de bana baya kilo aldırdı midem şişti

TungaTunga

Selam,

40 kilo fazlam var. Müthiş bir açlık hissi; ilk zamanlarda oluyordu. Birkaç kere verdim kilo ama her defasında geri aldım.
Şuan da 40 kilo fazlam var ve dikkatli olmaya çalışıyorum.

Antipsikotik ilaçlar ne yazıkki genel olarak iştah açıyor ve kilo aldırıyor oğlum sırasıyla antipsikotik olarak
Ozaprin
Solian
Abizol
Kullandı en çok solian kilo aldırdı.
Şu an baya kilosu var.

Tunga Tunga abi
Anafranil nasıl Anafranile GEÇECEĞİM ama kaygım çok var yan etkileri kötü müdür?
Uzun süreli yüksek doz
kullanırım büyük ihtimalle.
İyi etkileri nasıl olacak neler hayatımdan çekip gidecek?

Oğlu olan abi
oğlunuz ona hangi ilacın en çok faydası oldu?

Powerofthink214

Kardeşim , okb teşhisi ile Anafranili 1 senedir kullanıyorum. Vesveselerimi büyük oranda azalttı. Önceden kendimi sürekli yorgun hissederdim , Anafranil kullanmaya başladıktan sonra yorgunluğum geçti.
Kendimi çok daha iyi hissediyorum.

İlk 2 gün vücudumda kasılma oldu daha sonra her hangi bir yan etkisini hissetmedim.

Umarım sanada iyi gelir.

Ahmet T
Evet solian iyi geldi ama ama 20 kilo aldırdı daha sonra geçilen abizol daha iyi geldi.
TungaTunga
Antipsikotik olarak en iyi abizol iyi geldi isteksizlik,mutsuzluk gibi şeylerede selectra iyi geldi.
En kötü ozaprin oldu şiddetli bir yerinde duramama gibi bir yan etki yaptı.

Çok uzun zamandır kullanıyorum bana 20 kilo aldırdı eskiden ne kadar yesemde kilo almazdım ama 30lu yaşların ortasından sonra etki etmeye başladı.
Onun dışında arkerde kullanıyorken normal bir arkadaşım istedi verdim bu ilaç acaip demişti kafa yapıyor çocuk dillerini açtı 🤓

Arkadaşlar 1 sene önce Solian adlı ilacı eczanelerde bulmak çok zordu. Günümüzde Solian adlı ilaç eczanelerde rahatlıkla bulunuyor mu ?

erbin

Selam,

İlaç var aylardır; temininde sıkıntı yok Solian'ın.

Üst Alt