Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Soru] Sakatlara banka kredisi veriliyor mu?

sanalcos

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
yillar once bi koparatife girmistim,o zaman gencdim..ben yaslandim koop..bitmedi kene gibi uzerimde hala ode babam ode.simdide kaza gecirince malum calisamiyorum..banka durumlarini bilen varmi..tsk..

Bankaların, Banka Kredisi (ihtiyaç,konut,..) verme kriterleri ne ise, engelliler içinde odur. Bu kriterleri taşıdığın sürece krediyi alabilirsin.
Bankaların aradığı ana kriter sabit bir gelirdir. Sabit bir gelirin olduğu sürece kredi alabilirsin. Çünkü bankalar kredi verirken sen engellisin diye ayrım yapmazlar, yapamazlar.
Eğer böyle bir ayrımcılık varsa ve bunu yapan bir banka varsa resmen insan haklarına aykırı hareket etmiş olur. Gerektiğinde de bu bir dava konusu olur.

Örneğin ben ihtiyaç kredisi kullandım (kullanırken iyide birde şu geri ödemeleri olmasa :) )

sabit gelirini zorlamayacak kredi verirler. msg nind dediği gibi kriterler uygun görülürse neden vermesin.
Halk Bankası Özürlüler kredisi veriyor ancak kriterleri bilmiyorum. Eline geçen gelirin 10 katına kadar kredi veriyor. Şartları geri ödeme koşulları da bir incele derim.

Üst Alt