Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Sselma] Motosiklet - Hayat :)

Sselma

Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
(Motosiklet grubumla paylaştığım bir yazıyı sizlerle de paylaşmak istedim)

Küçükken diye başlayan cümlelerimde, küçük olan hep yaşımdı... Duygularıma "yazılası destan", tavrıma "samimi", düşüncelerime "abla" takısı eklenirdi çoğu zaman... Hepimiz küçükken büyümek isterdik, ben büyümüşüm küçükken... Meğer büyümüşüz çoktan, küçüklüğümüzü sohbetle anarken... Dilim, mutluluğun ve samimiyetin aynası, düşüncem labirent gibi çıkmazların şifre çözücü paketiydi... Kavrama sanatına başlayalı epey olmuş, son yıllarda otomatik süzgeçle herşeyi eler olmuştum. Nötr olmayı denemiş fakat bir türlü 100 puan vermekten vazgeçmemiştim. Puanı vermek benim için kolay, o puanda kalmak karşı taraf için zordu...

Yıl 2008...
Bilinmeyen şifre çıktı. Paket çalışıp şifreyi çözdüğünde en iyi seçenek YBR 125 yani Junior'du... Neyi bilmediğini bilmeden de doğru çalıştığının onayını veren zaman, tecrübenin yıldızlısını çentiklemiş ve keyiflenmişti... Çünkü; hep bir veri üzerinden tecrübelenmişti : İnsan! Çözülmesi zor olan... ve ömür oldukça asla 0 anlaşılamayan...
Yıl 2012...
Katlandı şimdi, Senior Swanky yani CBF 500 elenerek geldi. Gelecekte yollarımın efendisi. Tabi bu çözücünün öngörüsü...

Zevkini bilip, sefasını sürdüğümüz bu eksik tekerlerin, bizlere anlattığı fazlası neydi?
Rüzgar? Cesaret ? Özgürlük? Ses? yada An'ı yaşamanın benzersiz tadı mı??
...
...
Yine zamanla kavrıyor insan... Yol aldıkça, gittikçe, hatta kaçtıkça hayattan, tüm bu soruların cevabını buluyor... yollandıkça hayattan!

Evet ! Hayat yolluyor hepimizi. 24 saat kronometresini unutmadan. Sana 1 sn dahi extra tanımadan yollanıyoruz hayattan...

...
"Biteceğini bildiğin ve zamanı belirsiz hayatında, RÜZGAR'ın SES'ine CESARET edip, AN'ın ÖZGÜRLÜĞÜ'yle yollarda olman dileğimle...

Selma
29.01.2012

Ruzgar cesaret hiz ve ses cok farli bisi idi evet oyle hala ama giden cesaret oldu 2006 da bitti artik cesaret 1 yilimi hastanede gecirdikten sonra.2 tekere suan sacedece uzaktan ve ic cekerek heves ederek bakiyorum.o zamanlar mersedes mi yoksa 2 tekermi dediklerin 2 teker oldun bizim olsun dioduk simdi 4 teker e bile binerken yusuflar yanimizda oluyo:):)

Ahh o Yusuflar :) Hep artçı oldular bize.. Cesaretin arkadaşı Yusuf :)

Ben hiç kaybetmedim, umarım sen de tekrar kazanırsın... 5 ay yattım hastanede kaldım ama fazlası evde tedaviyle geçti. Çok acı çektim çookk..

İki yıl dolmak üzere ve ben 4 gün önce ilk defa tekrar motoruma bindim :) Motor tepesinde aldığın rüzgarda eroin var ben öyle diyorum :) Sürmem imkansız vites yüzünden ama artçı olmama kimse engel olamaz. Bir de 3 Tekerli olan modellere bak derim, ben öyle yapıyorum. Vazgeçme, üstüne git cesaretini yeniden kazanman dileğimle...

Bir Parça Duygu

Çok Sevdiğim birine..

Dileklerim ;
Sana her şeyi paylaşabileceğin biriyle, birlikte olma mutluluğunu dilerim
Her zaman olmasa da en istediğin zamanlarda bulduğuna değil umduğuna sahip olmanı dilerim...

Umarım;
Kapıyı zamanında açıp, telefon son kez çalmadan önce yetişirsin
Cebinde her zaman eve dönecek kadar paran olur
Birileri için vazgeçilmez olursun
Neler yapabileceğine kendin de şaşırır, bir hayale değil gerçek birine aşık olursun
Tam istediğin yanıtı alırsın, açık, akıllara kazınan güçlü hem de anında
Aşkın bedelini asla kendini ezdirerek ödemezsin
Bütün zorbalıkların hakkından gelir başın dik yürüme gücünü bulursun
Sevgi dolu bir yürek ve kıvrak bir zekan olur...

Sakın;
Son vapuru kaçırma
Bitti zannedip alkışlamaya başlama
Cebindeki konser biletlerin düne ait olmasın
Moda diye ayağına uymayan ayakkabıyı alma

Güçlülük ve Cesaret;
Senin için dileyeceğim bir dilek gerçekleşecek olsa, önce ne isteyeceğimi şaşırırdım.
Güzellik tehlikeli, bilgeliğin kazanılması gerek, aşk ise senin bileceğin iş
Sonunda eminim ki bunlardan daha iyi bir şey seçerdim: Cesaret!

Verici olmak ne büyük mutluluktur
Ancak hep ama hep vermek yüreği kurutur...

2000 li yıllar Selm@

Üst Alt