Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli İdrar Hissi ve Çözümsüzlük?

Çağrı Ş

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Sevgili Engelliler.biz sitesinin üyeleri kurucuları sevgili arkadaşlar

25 yaşına kadar hastaneye bile gitmemiş bir genç olarak son 1 ayımı sıkıntılar beni hayattan kopartan bir hastalık sendromuyla geçirmekteyim.. Size durumu uzun uzun anlatmak ve fikirlerinizi tavsiyelerinizi almak istiyorum...

14.10.2014 sabahı güzel bir güne uyanıcağımı düşünüyordum, avukatlık stajımı başlatacağım zorluklarla bitirdiğim okulumun meyvesini alacağım ilk gündü belki de. fakat uyandığımda başlayan ve neredeyse o günden beri hep devam eden bu sürekli idrar hissine çözüm bulamadım
3 farklı ürolog gördüm olar da beni gördü, hepinizin malumu standart yaz bi cipro gönder tedavisine daha ağır antibiyotiklere ve vesicare gibi mesane rahatlatıcılara başvurdum velakin olmadı olmadı. tüm doktorlar sonunda psikolojik bir durum bu dediler. ben de psikiyatriye gittim
derken çok iyi bir doktor tarafından muayene edildim bunun normal olduğunu söyledi beni rahatlattı ve psikiyatıra gittiğim o ilk gün rahat ettim.

sanırım biraz fazla uzattım ama sorun şu geçmeyen bir idrar hissi mevcut fakat ani sıkışmalar kaçırmalar gece kalkmları yok ağrılar yanmalarda mevcut değil. eğer kendimi tutar 4-5 saat tuvalete gitmez beklersem akışı ve tazyiği yerinde bir idrar ama hiç geçmeyen idrar hissi...
1 ssat önce yaşadığım son durum beni buraya yazmaya itti...Tuvalete gittim ve 200 cc ye yakın bir idrar boşaltımı yaptım ardından yarım litre su içtim ve 20 dakika sonra yine tuvalete gidip 150 cc daha boşaltım yaptım ikisini de fazla ıkınmadan ama aşırıda rahat olmadan yapabildim...
Sorum şu sizce mesanemi tam boşaltamıyor muyum, bir erkek tuvalete gittiğinde idrarını yaptığında tüm mesanesini boşaltırmı yoksa bir miktar kalır mı
ayrıca şunuda belirteyim ki ben bundan önce bir çok insana göre çok daha az tuvalete giden biriydim. 4 bira içer 1 kere tuvalete giderdim ve bunu kendimi sıkmadan tutmadan yapardım, tuvaletim gelirdi yapardım o kadar...

Ürografim çekildi kan tahlili idrar kültürü yapıldı ayrıca doktora ilk gittiğimde doktor mesanemi kontrol edemediğini çok boş olduğunu içine bile bakamadığını söylemişti...

Durumun psikolojik olma ihtimali hakkında ne düşünüyorsunuz çünkü rahatladığım zamanlar hep kendimi psikolojik olduğuna inandırdığım zamanlardı...

Cevaplarınızı bekliyorum

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun diyeceğim. Ama senin bir sorunun yok. Durumun psikolojik. Meslek hayatının heyecanlı dönemindesin. Böyle durumlarda heyecanlı anlarda olmasa bile tuvaletin varmış gibi hissediyorsun. Bu durum bende de oluyor.

Sağolasın Abi..Bende psikolojik diyorum kendi kendime ama bir yandan da kurtulamıyorum bu idrar hissinden.. Öyle ki tam bir sağlık neferi oldum tırnak yeme alışkanlığım vardı bıçak gibi kesildi,sigara kullanıyordum hemen bıraktım resmen sağlık herşeymiş allahım ben farkında değilmişim dedim..

Birde ben sıgarayı bırakabilsem .........

Yapılan son araştırmalara göre sağlığa zararlıymış ;-) Bırak gitsin çünkü sadece bir karar sigarayı bırakmak

Geçmiş olsun arkadaşım. Peki gittiğin doktorlar ürodinami yaptı mı? Mesane kapasiteni ölçtüler mi? Mesane iç basıncı normal mi? İdrar yolları enfeksiyonları vs var mı? Yani sen yaptırman gereken tüm tahlilleri ve işlemleri yaptırmışsan ve hiç bir sorun yoksa bu sorun sadece "his" olarak seni rahatsız ediyorsa psikolojik olması muhtemeldir. Umarım sağlığına kavuşursun.

Enfeksiyon ihtimalleri araştırıldı fakat ürodinami yapılmadı..Benim endişem birazda bu yönden zaten ama ultrasonla iyice kontrol edildim ürografim çekildi mesanemin yeri ve mesane duvarının kalınlığı hakkında normal raporu geldi ki 3 farklı doktor herhangi bir ihtimal görse gerekli ürodinami tetkiklerini yapardı herhalde diye düşündüm..

Arkadaşlar yok mu başka fikri olan ? Sizce mesanemi tam boşaltamıyor olabilirmiyim ayrıca ani sıkışma kaçırma gece tuvalete kalkma gibi şikayetlerim yok ama aktif mesane gibi bir problemim olabilir mi ? Bu hastalıktan muzdarip arkadaşların fikrini merak ediyorum

bence sende prostat var veya idrar yolu enfeksiyonu doktorlar rahat çözum bulur psikolojik olma lasılıgı en son insanın idrarı yokken idrar hissi olmaz erkeklerde psikolojik olmasi çok zor imkansız

Efenim gelmiş geçmiş olsun benımde sizinkı gibi olmasada psikolojik sorunlarım var gittiğiniz psikyatr doktoru kımdı ısım verebilir misiniz

Mesane kapasitesi, işeme hızı, işeme sonrası mesaneden idrar kalıp kalmadığı, üretranın durumu, mesane ağzında sorun olup olmadığı vb. durumlar en doğru şekilde ürodinamide belli olur. Bunun tek handikapı, üredinami yaparken üretranın zedelenmesi ve bir şekilde zarar görmesi riskinin her zaman bulunmasıdır. İyi bir doktorun özen göstererek yapması lazım.

tipik prostat büyüklüğü yada prostat iltihabı sorunu var sende.prostat büyüklüğünün tedavisi var ama prostat iltihabının tedavisi Allaha kalmış.%98 iyileşemezsin.%2 kurtulma şansın var.günümüzde tedavisi için çalışılmayan, ürolog doktorların bile umursamadığı, prostat iltihabı hastalarını geldikleri gibi sepetledikleri bir hastalık.bu hastalığa tıp kesin bir tedavi yöntemi geliştirememiştir.deneme yanılma yöntemleri vardır.onların etkinliğide çok azdır.

bir erkek için çok kötü bir hastalık.diğer hastalıklar daha iyidir demiyorum kesinlikle.doktorların dediği gibi hastalıklar içersinde bir sıralama yapılsa tahta prostat iltihabı yerleşir.

Unutmuştum buraya yazdığımı şimdi sen hatırlattın Bandini...Maşallah çok iç açıcı konuşmuşsun gerçekten bu hastalıktan muzdarip insanların okumaması gereken bir yorum olmuş ki benim durumum psikiyatrik ilaçları kullanmaya başladıktan sonra kademeli olarak ortadan kalktı şuan çok daha iyiyim yani prostatit değilim ki yukarıda tahlillerimin yapıldığını belirtmiştim prostat büyümesi ihtimal dahilinde bile değil...Sanırım sen bu prostatit denen illetten muzdarip bir arkadaşımızsın inşallah en kısa zamanda sıkıntılarından kurtulur ve sağlıklı bir yaşama doğru yol alırsın bunu herkes için tüm içtenliğimle diliyorum..

iyi olmanıza sevindim çağrı bey.kronik prostatit hastalarının hepsi kendileri ile ilgili bu durumu ne yazık ki bilir.ben kaç tane üroloji doktorundan benim bilgim bu hastalık için yetersiz bir daha gelmene gerek yok lafını duydum,sayısını hatırlamıyorum.bir erkek için çok zor bir hastalık.prostat iltihabı hastalığında yapılan tahlillerin hiç biri hastalık emaresi vermez çoğu zaman.dünyada tedavisi bulunamayan hastalıklardan biridir.banada ilk başlarda inandırıcı gelmemişti.ama insan 10 tane doktor gezince.bunların çoğu prof.docent vb.yavaşca kabullenmeye başlıyor durumu.bel ağrıları,testis ağrıları,sık idrar.idrarda yanma hissi ve bir sürü şey.hayatı boyunca bir erkeğin bunları yaşadığını düşünsenize.ama yaşıyor işte.hayattan kopuk bir şekilde.tedavisi için doktorlarımız çalışmıyorlar bile.umurlarında bile değil.

İnan ne diyeceğimi bilemiyorum..Hastalık psikolojisiyle yaşadığım 2 ay tam manasıyla bir faciaydı ki hala tam kurtulmuş değilim, benim şikayetim sizinkikerin yanında hiçbişeydi ama insan dayanamıyor..Her ihtimal aklında defalarca dönüyor ki benim sorunum teşhis koyulamamasıydı doktorlar psikolojik dediğinde beni başlarından savuyorlarmış gibi hissettim herşeyden nefret ettim ama bu herşeyi daha kötü yaptı..Bandini kendini ayakta tutmaya çalış hayattan kopmak en kötü şey psikolojik destek iyi bir çözüm olabilir ki benim araştırmalarımda gördüğüm bazı tedavi yöntemleri vardı elbet sende biliyorsundur masela enjeksiyon ile sonuç alanlar var en azından %2 lik kurtulma oranı % 30-40 arası oluyor...Tüm kalbimle şifalar diliyorum sana

teşekkür ederim.enjeksiyon yöntemini bende denemek istiyorum ama şöyle bir durum var.şu anda prostat iltihabının en etkili tedavisi olduğunu düşünsemde bu tedaviyi uygulatıp iyileşememekten korkuyorum.o yüzden sürekli erteliyorum.ne kadar kötü bir durum anlatamam.insan son umudunu korumak istiyor.tedavi yöntemlerini araştırmalarım devam ediyor.bir arkadaşım bana o bölgenin insanın 2.beyni olduğunu söylemişti.sonuna kadar haklıydı.sürekli aklınız bu hastalıkta.hayat eskisi gibi değil artık.bir dönüm noktası diyebiliriz.kötü yönde olmasıda cabası.

Merhaba sevgili arkadaşlar.Tam 4 ay oldu ben yukarıda anlattığım problemle boğuşmaya başlayalı internete girip forumlara üye olmaya sürekli hastalık ihtimallerini araştırmaya başlayalı 4 ay oldu ve şimdi bu son mesajımı benim gibi bir probleme sahip olan yada birgün olucak olanlar için yazıyorum belki bir faydası olur diye..

Bu sorun başladığında kendime birsürü teşhis koydum doktorlara gittim baya para harcadım ve en acısı hiçkimseye hatta hiçbir doktora inanmadım ve bugün geldiğim yer onların dediği yer oldu...Mesane kaslardan oluşan harika bie insan parçası kasılması gevşemesi basıncı ilahi bir ayar gibi ve bu ayarı bozabilen bir diğer ilahi organımız ise beyin işte o harika parçamız beni bu hale getirdi :)
Bizler günümüzde yoğun okul iş ve hayat temposunda bazen fark edemediğimiz kadar yoğun bir stresin altına giriyoruz modern dünya sosyal ilişkiler beynimizin düşünce bölümünde sürekli bir yer işgal ediyor işte bu noktada bedenimiz bize beynimizle yoğurduğumuz o duyguların aslında gereksiz olduğu mesajını veriyor sanırım, belki bir ilahi müdahele yapılıyor herbirimize ve pat ya bir kalp sızısı ya bir baş ağrısı yada geçmeyen bir idrar hissi musallat oluyor bizi yıllardır çeken vücudumuza :) Her belirtinin sizi hasta yapmayacağını anlatmak istiyorum size yada her doktorun sizi başından savmadığını anlamanızı istiyorum,başınıza gelen hemde kendi vücudunuzun size isyan ettiği böyle anlarda bunu bir işaret olarak görmenizi tavsiye ediyorum üstüne gidin diyorum çünkü ancak o zaman kurtuluyorsunuz bunlardan..
1 musibet 1000 nasihattan iyi oluyor bazen ve bedeniniz size okkalı bir ders veriyor...Ben 4 aydır kendi kişisel gelişimimi tamamlıyorum huzursuzluk ile hastalık psikolojisi ile uyku ve uykusuzluk ile alkol ve sigara ile yoğruluyorum belki saçma ama hastalığımın olup olmadığını anlamak için var olabilecek hastalıkları en çok arttıran şeyleri yapıyorum ki bir sonuca varayım diye ve artık biliyorum ki bedenim bana çok esaslı bir ders verdi...
Artık sürekli tuvaletim yok belki eskiye göre biraz daha fazla gidiyorum mesanemi boşaltmaya ama olsun normal standartlar içindeyim eskiden sağlığımı kaybetmekten değil insan kaybetmekten başarısız olmaktan para kazanamamaktan mutsuz olmaktan korkardım son 4 ayda herbirini yaşadım ve hala burdayım ölmedim kayboldmadım hiçbirşey değişmedi mutsuz başarısız çalışmayan insanlarının telefonunu bile açmayan depresyona girmiş bir adam oldum fakat kendimi buldum arındım...
Şimdi sabahları koşuyorum iyi besleniyorum kendimi ve hayatı sağlıklı olduğum için çok seviyorum...Her belirti hayat boyu kurtulamayacağınız bir hastalık belirtisi değilmiş ben anladım ve benim gibi sorunlar yaşayan dostlarada bunu söylemek istiyorum...Forumdaki ilgili her arkadaşa tüm kalbimle ve içtenlikle şifalar diliyorum..Eğer ölmediysek hala umut vardır

selam çağrı,iyi olmana çok sevindim.bak ne güzel rahatsızlığın neden kaynaklandığını çözmüşsün.kısa zamanda daha iyi olacağına eminim.inşallah bir gün prostat iltihabınında tedavisi bulunurda bizde gün yüzü görürüz.bir erkek için dünyanın en zor hastalığı olan bu hastalığın tedavisi günümüzde hala nasıl bulunamamış hayretler içinde kalıyor insan.bu arada söylemeden geçemicem,prostat iltihabı hastalığının oluşmasının nedenleri arasında %80 ürolog doktorların eksik tedavileri bulunmaktadır.basit şikayetler ile giderseniz,çok küçük dozda ilaçların recete edilmesi ve yine tedaviye yetersiz kalan bu ilaçların kullanım sürelerin az olması sizi bu hastalık ile karşı karşıya getirir.yani demem o ki; eskiden,haberlerde doktor dövenlerin görüntülerini izlerken,ne insanlar var,nasıl bir toplumda yaşıyoruz diye dert yanıyordum.meğerki sebepsiz yere kimse kimseye şiddet uygulamıyormuş.bazı doktorlar bu hastalıkla ilgili tedavi olmaya gittiğiniz zaman sizi hiç umursamıyorlar bile.bende prostat iltihabı var dediğiniz zaman hemen elleri ayakları birbirine karışıyor,ne yapacaklarını bilemiyorlar,terliyorlar.göndermenin bir yolunu bulmaya çalışıyor.her hastalık kötüdür ama,kansermiş,oymuş,buymuş,hepsi hikaye kalıyor bu hastalığın yanında.dediğim gibi inşallah yakın bir zamanda bu hastalığın tedavisi bulunur..

arkadaşlar bu gibi sorunların detayları ile konuşulduğu bir forum açıldı; Kronik Prostatit Forum - Ana sayfa herkesi bekleriz.saygılar

Selamlar herşey beyinde biter mantığına buruüssünü ok ama bundan nasıl kurtulmaz nasıl rahatlicaz bende aşırı tezcanlilik var aşırı mukemmeliyetcilik var hep kendime zarar veriyor bu lar piskiyatriye giderek bi nebze azaltır ama teK sorun protayı değil doğuştan tel bobreğim idrar kanalı bayağı yukardaymis ve bunların üstüne romatizma var ileri derecede nasıl psikolojim iyi olabilir cinseligim bitmişti suan biraz düzeldi 15 ad antibiyotik kullandım ve kulaniyorum kimyager eroglu nun yaptığı karışımı içiyorum sona geliyorum çok iyi miyim ehhh çok kotumuyum değilim ama iyi de degilim.nerdesiniz ben istanbul besiktas

Çağrı Ş

Çağrı bey bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum tesadüfen görürseniz belki diye buraya yazmak istedim bende avukat adayıyken bu sıkıntıyı yaşıyorum ortak noktalarımız var :) görürseniz bana ulaşırmısınız

yeni bir işe başlayacağın için heyecan ve stres den kaynaklı olduğunu düşünüyorum. için rahat etmicekse böbreklerine baktırmanı tavsiye ederim. çalışma oranlarını kontrol ettir bol bol su ve limon suyu ve maydanoz suyu iç mesane ve böbreklerine iyi gelecektir. geçmiş olsun

Ahmet95

Sorun bende de var 1 kere aştım şuan atak olarak basladı ufaktan tedavisini görmeye başladım iyi olucam inşallah

Sürekli idrar hissini çözebilen var mı ? Varsa buraya yazıp bizide bilgilendirirse çok sevinirim

doktor bana zevesin vermişti şimdi rahatım

Çağrı bey merhaba nasıl oldunuz acaba bide sizie nasıl ulaşabilirim aynı sorunda bende var?

Aşırı aktif mesane olabilir fakat o hastalığa urodinami yapılmadan teşhis konulması zor, bende benzer süreci yaşadım 3 ayda tani alabildim.

Sizin şikayetleriniz neydi acaba sürekli idrar varmış hissi varmıydı?tedaviden sonra geçti mi acaba bilgi verirseniz sevinirim

Anonim95 methaba çağrı beye ulaşabildiniz mi birde şikayetleriniz ne durumda? Bnde aynı durumdam sıkıntı yaşıyorum

Çağrı bey merhaba size nasıl ulaşabilriiz acaba?

Milenka

Sana ulaşmaya çalıştım ama bana yanıt vermedin ben yardımcı olabilirdim sana

@Anonim95

Merhaba anonim 95 sizdeki sürekli idarar hissi gecti mi acaba hangi ilaçları kullandımız teşhis ne konuldı nekadarda gecti vs gibi konularda bilgi verirsen sevinirim

@[FONT=sans-serif]Çağrı Ş [/FONT]
[FONT=sans-serif]Cağrı bey ne durumdasınız acaba?[/FONT]

Ürodinami yaptırdınız mı acaba ? Şikâyetleriniz nörojen mesaneyle aynı gibi ama bu durum en net ürodinami de belli olur.

Üst Alt