Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli iş göremezlik geliri alan kişi işkur'dan işsizlik maaşı alabilir mi?

Helsinki

Yasaklı Üye
Konular
25
Reaksiyonlar
2
Merhaba ,
İş kazasından dolayı sürekli iş göremezlik geliri bağlanan bir kişi işten atıldığında iş kur ` dan işsizlik maaşı alabilir mi?
Hem sürekli iş göremezlik geliri alan ve işsizlik maaşına başvuran var mı?

Bu konuyu bende merak ediyorum cevabını bulamadım.

İron gokay

Birbiri ile ilgisiz iki konudur. İşsizlik geliri hak etme şartları varsa, sürekli iş göremezlik gelirinden bağımsız şekilde işkur'dan işsizlik maaşını alır.

Az önce 170 SGK aradım . sürekli iş göremezlik geliri aldığımı ve işten çıkarılırsam işsizlik maaşını alabilir miyim diye evet alabilirsiniz dedi. Sürekli iş göremezlik gelirini emekli maaşı gibi algılamıyorlar . Ayrıca sağlık nedenlerinden dolayı işveren tarafından iş hakkı fesh edilen kişilerde hem tazminat hem iş kurdan işsizlik maaşı alabiliyor.

Son düzenleme:
Aynı benim durumum bende iş kazası geçirdim sürekli iş görmemişlik maaşı başvurdum.çalışırken sonrada sağlık sebebi ile noter huzurunda iş feshi yaptım.İşyeri kabul etmemesine rağmen haklı oldugum için iş kur bana işsizlik ödeneği bağladı 8 ay bana.Sonra iş kur'a gidip memura sordum.eger bir süre sonra bana iş göremezlik maaşı bağlanacak diye.Eger baglandıgında işşizlik maaşı kesilecek mi acaba sordum.Memur hayır kesilmeyecek almaya devam edersin dedi.yalnız yeni bir işe girdinde kesilir dedi.Bugün yarın inşallah iş görmemişlik maaşı alacağım.en son baktığımda dosyamı müfettiş yollamış çok şükür

Üst Alt