Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tekerlekli sandalye kullanıcılarına: Yaşamak istediğiniz şehir hangisi?

AHN01

Yasaklı Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Engelliler için erişilebilir şehir tavsiyeleriniz nelerdir?

Konya da çok engelli yolu var, ancak park halindeki araçlar %90 ını kapatır keşke Venezuela da falan dünyaya gelseydim bu ülkeden umudum yok

ESKISEHIR EN BIRINCI BENCE
taramvaya fılan tekerleklı sandalye cok uygun.
gezdıgım yerlerın cogunda kaldırımlar uygun. tekerleklı sandalyeyı sıkak caddede kullanırken kaldırıma gecme kolay.
ınsanlar saygılı.
bır ısıtme engellı olarak bıle eskısehıre ımrenıyorum.

Eskişehire 3/4 defa gittim Bi farklılığı görünüyor evet

Köyümdemü metetmiş gibi olacak bir harika trafik yok hava kirliliği yok temiz hava üç öğün yemek yenir normalde burda beşe çıkıyor temiz hava iştahı açıyor

Hangi şehir bu konuda iyidir bilemiyorum ama kesinlikle Mersin'de yaşamayın derim.

ülkemizdeki şehirleri kastediyordur muhtemelen:)
Hipotalamus, İstanbul için örnek vermem gerekirse,
-hemen hemen her avm engelliler için uygun. Ancak bazılarında otoparka kadar inen asansör olmayabiliyor, buralarda yürüyen merdiven tercih ediliyor, tekerlekli sandalye kullanan birinin yardımsız bir şekilde yürüyen merdiveni kullanması riskli olabilir. Engelli wclerinde bir çoğu başarısız, sandalye ile manevra yapacak alan bulunmuyor.
-sokakta sandalye ile bir yerden bir yere gitmek çok zor, kaldırımlar uygun değil, uygun olanlarına da araç park ediliyor.
-İstanbul'da hizmet veren belediyelere bağlı sosyal tesislerin hemen hemen tamamı engellilere uygun.
-Tarihi Yarımada, Arnavut kaldırımları nedeni ile sandalye ile gezmeye uygun değil, kaldırım bitimleri sandalye inişine uygun değil.(Gezebilmek için yardımcı şart)
-Hafta sonu kafa dinleyip, kitap okumak için güzel parklar var. Otopark sorunu yaşamamak için erken bir saatte gitmek gerekiyor.
-Manzara eşliğinde ve zorlanmadan güzel yemek yiyebileceğiniz restaurantlar, cafeler mevcut.

Ayrıca sıkça gittiğiniz mekanların eksikliklerini talepte bulunarak da mekan sahibi/yöneticilerine gidertmeniz mümkün, bu şekilde portföyünüz de genişliyor.

Tek başına evden çıkıp biryere gitmek için hala stres yaşıyorum. Otobüslerin park edilen araçlar yüzünden yaya kaldırımına yanaşamayıp iniş çıkışlarda rampanın yola açılması yardım gerektiriyor ve benim özgürlüğümü kısıtlıyor. Bana göre Bursada eksikler çok.

kayseri ve konyayı daha iyi durumda gördüm ben.otopark sorunu nasıldır bilmiyorum.

(ben), şehir hayatına alışanlar, köyde yapamıyorlar ki
ancak başarabilenlere saygım var:)

O sese ve kalabalığa katlanılmaz bu güne kadar 3-5 defa şehirdışına cıktım gördüğüm kadarıyla hep bi koşuşturma herkesin kulağında bi tlf, bir artısı var hastane yakın köyde en yakını 45km uzakta ben şehirde yaşayamam

Üst Alt