Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Testis kanseri ve görev yapamaz raporu ile TSK'dan emekliliğe ayrılabilir miyim?

Uzm.çvş.kanser

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Iyi günler ben 2016lı uzm.çvş. 'um suriyede görevdeyken testisimin biri şişti görev bitince izinlere ayrildik ve memlekette hastaneye gittim 2017 aralik ayinda kanserli olan testis alınlı lenf bezlerine sıcrama vardı 3 ayda bir kontrol e giderek gözlemlendi ve kendiliginden kayboldu suande lenf bezlerinde birsey gozukmuyor temiz cıkıyor. Tedavisi uzun sürelidir diye rapor da almistim 2020 aralik ayinda sözleşme surem doluyor ve 3 yıllik tedavi süremde bitiyor tekrar saglik raporu istenicek hastaligi cok şukur atlattim ama tek testisim kaldigi icin görev yapamaz raporu verilicek. Adi malül lük için engel raporu en fazla % 20 yada 30 verilir diyorlar oda olmuyor sanırim sigorta baslangicim 2011. Sivildeki gunlerle beraber 1800 ü geçiyor .Konu ile ilgili bilgisi olan veya basından gecenler varda bilgi vererek yol göstere bilirmi.

Uzm.çvş.kanser...hocam malüllükle ile ilgili kısa bir tanımla...10 yıl 1800 gün ve hastalığınızın mallüllük cetvelinde olması ve tek hastalıkla ile ilgili yüzde 60 ve üzeri durumu istenir...sizin durumunuz da bu koşullar adı altında değerlendirilir...kolay gelsin geçmiş olsun..

.......................

Son düzenleme:
Üst Alt