Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Trevicta 525 mg şizofreni iğnesi kullanan var mı?

(Gölge)

Aktif Üye
Konular
238
Reaksiyonlar
86
trevicta 525 mg şizofreni ignesi kullanan varmı ? şizofreni arkadaşlardan yorum bekliyorum bu igne 15 günde birmi yoksa ayda 1 mi vuruluyor

ixeplionun muadili bu igne aynısı 525 mg kullanan varmı

şimdi araştırabildim
trevicta
xeplionu ve İnvega hapı üreten firmanın ilacı
yani jonson firmasının
aynı etken maddeye sahip
3 ü de aynı ilaç yani
internet sitelerindi xeplionla ve hapla iyileişip durumu kötüye gitmeyen stabil hastalarada kullanılır diyor
3 ayda bir yapılıyor.
xeplionu aylık vurulduğun doza göre de burada bir doz belirlemişler 3 aylık olarak
onu da paylaşayım

TREVICTA'ya aşağıdaki dozda başlanır
50 mg 175 mg
75 mg 263 mg
100 mg 350 mg
150 mg 525 mg
ilk yazılan doz xeplion ikinci doz trevicta
örneğin ben 100 mg xeplion yaptırıyorum aylık olarak. yani bana 3 ayda bir 350 mg trevicta yapılması lazım ki eş değer olsun

hastanın yanıtına göre yapılıyordur bence buda ayda 1 yapılıyor

150 ye kadar ixeplion diye geçiyor sonradan 175,263,350,525 diye gidiyor tirevicta diye

sen 100 mg ayda bir yaparken 150 ixeplion ayda bir vurulan bile var aynı şey yani hastanın yanıtına göre yapılıyordur belkide 15 günde bir vurulan bile vardır

ben sana adamların internet sitesinde okuduğumu söyledim
sen işkembeden sallıyorsun
ben xeplionu şuan 100 vuruluyorum daha önce 150 yaptırıyordum
şuan iyi olduğum için doz düşürdük
bu ilaçta 3 ayda bir vuruluyor

yok bana inanmıyorsan gider doktora sorarsın
ben okduğumu söyledim sana
aralık ayında doktoruma bende soracam eğer üç ay kesinse ve xeplionun aynısı ise bende buna geçecem

kanka:cool::cool: 3 ayda bir olabilir bende okudum şizofreni arkadaşlara yeni bir umut 3 ayda bir vuruluyor depo igne ixeplionla aynı

Eşimde xeplion 50 mg vuruyor ayda bir . Bu kontrolde belki bir yıl sonra 3 ayda bir vurulan iğne ye geçeriz dedi doktoru demek bu iğneden bahsetti trevicta dan . 3 yıldır xseplion farklı dozlarda vurdu . Demek bu trevicta denen iğneye hemen geçilmiyor 5 yıl sonra filan geçiyorlar demekki öyle hemen olsa geçirirdi doktor demek bir zamanı var .

Merhaba herkese bu 3 aylık olan Trevicta iğneyi bende araştırdım hasta için güzel bisey uygulanma şekli xeplion gibi dozu kiloya göre uygulanıyor 90 ve sonrası die basit ve güzel bişey , firmanin ülkemizdeki şubesine mail yoluyla ulaşıp bu ilacın ülkemizde halen bulunmadığını ögrendim maalesef ve bununla ilgili yazıyı sağlık bakanlıgına ilettim fakat cevap yok..

Benim sizlerden istegim sizinde bununla ilgili isteğinizi mail yoluyla sağlık bakanlığına bildirmeniz , Ne kadar cok mail gonderirsek o kadar ii oldugunu dusunmekteyim..saygılar..

trevicta 350 kullanmaya baslicam onumuzdeki pazartesiden itibaren. turkiyeye geldi diye biliyorum bu ilac. artik uc ayda bir vurulacam insaallah

geldiyse bende artık buna geçebilirim
her ay iğne vurulmaktansa durumu bizim gibi stabil olanlar buna geçmeli

Ben yurt disinda alacam ilk defa trevicta ilacimi. Turkiyede ise bu ilac var dedi bi arkadas. Yanlis anlasilma olmasin

Son düzenleme:
950025

Merhaba 3 aydır bu trevicta kullanıyorum bu ilaç depo igne 3 ayda bir vuruluyor xeplion kullanıyordum 50 mg mart ayında bakanlık bu ilaçı ödemeye başladı 2 yıl önce yurt dışında cıktı.Sadece rapor alarak ücretsiz 3 ayda bir yazdırabiliyorum xepliondan daha iyi geldi etken madde aynı ^^Paliperidon palmitat^^ ancak bu ilaç 3 ayda bir vuruldugu için daha iyi geliyor bunun 6 aylık olanıda seneye çıkıcak.

Piskolojik ilaçlar kişiden kişiye göre çok farklılık gösteriyor bende xepliondan daha iyi etki yaptı 2 gün önce 2. defa vuruldum. 6 aylık olanı 2 yıl sonra filan bakanlık tarafından ödenmeye başlar.

bu ilaç 2 yıldır türkiyede var bu senin mart ayında ödenmeye başladı.
Durumu iyi olan ve 1 sene süreyle xeplion kullan hastalara veriliyor ben yaklaşık 5 yıldır xeplion kullanıyorum hiç atak geçirmedim.

Haplar alındıgında etkisi görülüyor depo igneler de öyle onun için depo ignenin uzun süreli olması hastayı daha iyi etkiliyor bide bu ilaç kiminde 2,5 ay kiminde daha fazla sürede vucuddan atılıyor fakat etkinligi en fazla 3,5 ay sürüyor kendinizi gözlemleyip tarihi belirliyebilirsiniz.

İlk önce xeplion iğne kullanıyorsun 3 ay önce trevicta 525 mg vuruldum sen ilaç Hakkinda ne sormak istiyorsun ilk önce kolda bir kaç gün boyunda ağrı oluyor bu ilacı kullanan Antalya da arkadaş varmı

Ben kullanıyorum xiplion ve inveganin aynısı travicta 3 ayda bir yapılan bir iğne bana ilaç kullanmadığım için verildi travicta ve xiplion yani 3 ayda bir aynısı xplion inveganin ilacı reddenlere ve kullanmayanlara da verilebiliyor

Arkadaşlar Merhaba
ben trevictaya geçtim bu iğnenin herhangi bir yan etkisini gördünüzmü

Ayrıca illa bir yıl xeplion kullandıktan sonra trevictaya geçiyorsun diye birşey yok ben üç ay xeplion kullanıp trevictaya geçtim

Trevicta kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilir mi?

Evet Arkadaşlar.
Trevicta 525mg kullanıyorum. Xeplion 100mg kullanıyordum öncesinde. Xeplion kullanımına göre daha uzun süre etki eden bir ilaç pek bir farkını algılayamadım ancak depresif ruh hali biraz daha uzun sürüyor gibime geldi. Sizin düşünceleriniz neler?

Xeplion un 3 aylık olan versiyonu doktor istersen başlayalım dedi ağır gelir diye yok dedim. Sonuçta 1 seferde 3 kat daha fazla paliperdion alıyoruz.

Doktor trevicta 350 mg yazdı. Bende Xeplion 100 mg kullanıyordum. Bu ilacı 3 ayda bir kullanacağım. Kullanan sayısı pek az forumda [emoji3] hakkımızda hayırlısı.

Abim normal inveganın hapını kullanıyor iğneden de korkuyor. Sorum şu iğne yapıldıktan sonra ağrı sızı oluyor mu?

Uzun yıllar hep xeplion 150 mg kullandım en ufak şikayetim yoktu. Trevicta 525 e geçtikten sonra hem uykusuzluk ,akatizi gibi bir çok yan etki ortaya çıktı hem de son bir ay bende etkisi kaybolduğu için ilaç yoksunluğu çektim depresyon oldu. Sonuçta 6 yıldır xeplion kullanıyordum.2 kere yaptırdım bu trevicya başka ilaç kullanmıyordum ikisinde de aynı sıkıntı oldu. İğne ayrıca usulüne uygun da yapıldı.Böyle olmayacak daha önce kullandığım abizol 10 Mg a tekrar başladım duruma göre sadece onla devam etmeye çalışacağım. Bu iğneyi kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

Travicta yeni yazdı doktor bana bakalım xeplionla aynı mı hayırlısı

Xeplion veya travicta yanetkisi eve kapanıyosun yani seni işten soğutan bir içeriği var eğer bu iki ilacı kullanırsanız fark edeceksiniz hiçbirşey yapmak istemeyeceksiniz negatif ataklar geçireceksiniz ben öyle oldum uzak durun şu ilaçtan ama sizde farklı olursa bilmem ben 4 yıl kullandım bir iş yapamiyorum kötü hissediyorum bir yere gidince birini görünce kaçınıyorum ne doktorlar nede evdekiler anlamıyorlar halimden bir çıkış yolu varsa söyleyin

Trevicta iğne olanlar deneyimleriniz

Üç aylık dozun birden verilmesi yan etki yönünden birşey farkettiriyormu başka şikayetleriniz nelerdir

Bilim adamları her şeyin çaresini buluyor da şu psikozun negatif yan etkilerinin çaresini bulamıyorlar uyarıcı vermek istemiyorlar antidepresan vermiyorlar

Bende şizoyum benim hiç sorunum yok yaşadigim yerde insanlar sıkıntılı adam degiller

Şizofreniyi seviyorum yaşasin şizofreni🥳🥳🥳😁😁😁

Üst Alt