Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TRT genel müdürü ile görüşmek istediğim için tartaklandım!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1 cisi vay vay yorumlara bak hakaretler havada ucusuyor ah ah su on yargıyı bi atamadınız üstünden birde engelli olacaksınız engelli engelliye bo zamanda destek vermesse kim verecek ben konuyu acan arkadasi tanimam etmem ama ön yargıylada yaklasmam oncelikle kardesimiz bazi kurumlara muracat ettigini söyledi fakat gereken cevap alamadığı söylemiş doğrudur bende bu tur sorunlarla karsılastım 2 cisi trt muduru olsun her kim olursa olsun kanunlar yasalar var mecbur evet görüşmek mecburiyetinde sonucta sosyal medya icerisindeki bir tv kanali muduru ise 3 cüsü burda gelipte yok sen engellisin die söyle böyle söylemlerde bulunuyorsunuz yanlış yaklasım madem öyle konuya cevap yazan arkadaslar siz engellisiniz diye neden ek kanunlar istiyorsunuz neden + hizmetler taleb ediyorsunuz biriside size cikip deseki engellisin diye otubuse bedava binme hakkini sana kim veriyor dese utanmicakmısınız siz önce konuyu okuyun sonra cevap yazın biz birbirimizi kollamasak savunmasak kusur abakmayın devletin bizim haklarımızı savunmasını beklemeyelim adam acik acik aciliyetini belirtmiş ama tabi hemen asıp kesmek kolaybirakin artık 2 yüzlülük oynamayı artık gercekleri gorun avrupada engelliler engelli olduklari icin kanun yardım bakım hersey hatta ev bile aliyolar siz hala nein davasini yapiorsunuz sosyal devlet anlayısı var bikere nedir sosyal devlet her ne olursa olsun devlet ve kurumlari her daim vatandasın yanında olmak zorunda maddi manevi hele bu kişi engelliyse özelikle bu kişilerin yaninda olmak zorunda sosyal devlet anlayısı budur simdi kardesimizin dusuncelerini anliyor ve kendisine allah yardımcısı olsun diliyorum ins bu zor durumdan bir an once kurtulur...

basari;
kardeism sen bunlara bakma ellerinden gelse ayni kaderi paylasan arkadaslarini boğazlicaklar bunler engellerinden utanan insnalar kendilerinin gercegini kabul etmeyenler sen bunlara takma

allakasi;
sen sansliymşin gene sürünerek gidecek bir iş bulmuşun birde o işi bulamaynlara sor madem bukadar i var diosun bulsana burda okadar işsiz engelli var sen kendi pencerenden bakip öyle yorum yapiorsun

olayı çok iyi anlatmışsın ist01 saol ama hala sorunum duruyo bakalım nolcak

T.R.T' ye gitme olayını bir tarafa bırakalım lakin yorumlar gerçekten çok kötü..fikir verecekseniz yazın kardeşim :mad: alay etmek için değil....
zamanın insana neler sakladıgını kimse bilemez....özürlü bir arkadaşımın uğradıgı hakaret ve darp olayına kimse bakmıyor...

basarı;
kardeşim aynı sorunu olan özürlü bir arkadaşım vardı.çatısı akan pencereleri düzgün kapanmayan ve eve girerken merdiveni bozuk bir gecekonduda yaşıyordu.bulunduğu belediyeye müracat etti.
4-5 ay sonra zengin bir hayırsever belediyenin hiç bir katkısı olmadan o evi yıktı ve yerine çok güzel bir ev yaptı.kendisi şu an özürlü emeklisi 800 tl maaşı var.geçiniyorum diyor ve o hayırsever insana dua ediyor.inşallah bir taneside sana rastlar diyorum....

Bu yorumları yazanlarda engelli yazık ya utandım gercekten bir engelli ne olursa olsun hakeret edilemez.. Arkadaşımızın biri cok guzel yazmış ya biride cıkar o istediginiz pozitif ayrımcılıgı yargılarsa engelisin diye engeli kadrosundan girmek zorundamısn otobuse bedeva binmek zorundamsın engeli maaşı almak zorundamısın derse ne diyeceksiniz cok merak ediyorum..

kardeşim biz engelliyiz dokunulmaz ve ya millet vekili degiliz her istedigimizi yapamayız ba zı arkadaşlar kendini çok farklı görüyor gazilerle şehit aileleri ile bir tutuyor kimi bedava benzin kimi havadan para istiyor devlet elinden gelen vermeye calışıyor fakat biz herşeyi istiyoruz olmayın çada bağrıyoruz lütfen hakımızı istiyelim olmayan şeyler yüzünden kavga cıkarıp kendimizi küçük düşürmayelim biraz mantıklı olalım çünki bir engellinin yaptıgı hareket bütün en gellileri il gilendiri yor birinin yaptıgı iyi ve ya kötü bütün engellilere maal oluyor onun için yaptıklarımıza ve söylediklerimize herkesten çok daha dikkat etmeliyiz

allakasi;

milletvekilleri ayda 10 milyar lira alıyolar nerdeyse engellilerde o kadar para alıyolar demeye getirion lafı gibime geldi 10 milyar lira alsaydım ben amerikada yaşardım
icon10.gif
10 numara bi memleket orası nede olsa

arkadaşım böyle şeyler yapıpta gerçekten ihtiyacı olan arkadaşlarında önünü kapattığınzı düşndünüz mü hiç..üç beş arkadaş bir araya gelseniz iki kiremit yada başka bir yolla çözme yolu yokmu??? herşeyide ağlayarak acıtasyon yaparak çözme yoluna gitmeyin allah aşkına....engellilerin zaten toplumda düşük olan itibarı düşürmeyin ltf.

başar ilk önce çöok yanlış yere başvurmuşsun. ama trt güvenlik görevlisi kim oluyorda sana vuruyor

kimse kimseye vurmaz bir haklıysan haksız duruma düşersin şaidim yok diyor savcıya şikayet ediyor şuanda bir engelli bakım parası +2022 maaşı 1000 tlnin üstünde para artı sosyal yardımlardan yararlanı yor ya asgari üçretle 700 lira alan bir işçi ne yapsın bizim durumumuz bir cogundan iyi erken emeklilik otobüsler bedava su tel. internet millet engelli olası geliyor göze batıyoruz birde böyle gereksiz yerlerde çingar cıkartmaya ne gerek var kusura bakmayın kimse ters tepki vermedikce arbede cıkarmaz ben nezaman bir devlet memuruyla veya görevliyle tartışsam hepsi benden milletin önünde özürdilemek zorunda kaldı çünki vatandaşda beni haklı oldugum için destekledi artı benden önce görevliyle tartışmaya başladı direk trt müdürüne herkes cıksa 8 milyon engellivar adam hangisiyle matap olsun anca randevun varsa konuşa bilirsin zorlamanın geregine onu anlamadım

kameralar vardır suçlu çıkacaklardır hürriyete ihbar et milliyete onlar haberini yaparlar trt nin saçmalıklarını görsün herkes bimere mutlaka şikayet et peşini bırakma aile sosyal bakanlığınada şikayet et ne olursa olsun saygı göstermeleri gerekiyordu..!!

Adn07;
ben öle bişi demedim ama şunu derim amerika bizden çok çok ilerde birazda şaka vari amerikaya giderim dediğimi zannedersem anlamadın şikayetin sonucunu beklicez bakalım nolcak

cze98;
işte 3-5 beş kiremitlik iş değil bu bütün kiremitler değişcek artı altında destek tahtalarıda çürümüş onlarda yapılacak tabi yaptırabilirsek

allakasi;

bence sen bu konuya artık yorum yapma çünkü çok bilinçsiz yazıyorsun bak ilk yorumuna sana cevap yazdım kendi pencerenden bakarsan senin gördüğün gibi görürüz bikere her engelli evde bakım parasi almıyor 2cisi 3 ayda bir maaş veriliyor buda en düşük 680 lira son ay alinan maaş yardımlaşma vakıfları demişsin vakıflar 100 engelliden sadece 5 şine yardım ediyor şansına bahtına yani elektirik su tel bedava yazmısın gerçekden sen bedavamı kullanıorsun yoksa benim haberimmi yok sen burda neyi kimi savunuyorsun devletimi ve onun kurumunu savunuyorsun önce kendini savun önce kader arkadaşlarını savun tamam belki zorluk çekmişindir hayat kimse için kolay değil evet sen zorluklarla ayakda kalmış la bilirisn saygı duyarım fakat sunu unutma herkesin gücü 1 değildir dünyada hiç bir insan eşit değildir olamazda doğanın kanunları böyle fakat bizlere düşen insanlığın görevi bu eşitsizliği en azami deyerlere çekmektir bu yüzden seni aynı kaderi paylaşan bir kardeşim abim olarak görüyorum ve lütfen haksızlıklara ve eşitsizliklere karşı seni karşı durmaya davet ediyorum saygılar...

Arkadaşım sizin mantığınızla yola çıkacak olursak, sırf engelliyiz, sırf cebimizde engelli kimliğimiz/raporumuz var diye, haddimizi aşarsak Örnek; Karşımızdaki görevliye el kol hareketi,sözlü taciz (Küfür)'de bulunursak, kusura bakmayın ama sopayı çoktan hak etmiş oluruz..

Ayrıca TRT genel müdürünün size isteğiniz doğrultusunda bir yayın yaptırdığını bir düşünün? Sonrasında neler olur biliyormusunuz? Ben söyleyeyim,sizin sorununuz çözülür belki ama TRT'nin bu tür yayınlar yapmaktan diğer görevlerini ifa etmesi artık mümkün olmaz, 75 milyon TC. vatandaşına böyle bir hak doğar ve emin olki senin durumunda binlerce insan vardır, bu insanlardan bir taneside benim :) Bence git şikayetini geri çek sesini çıkartma doğru evine...

başkan53 yok öle evine git olayı ben hakkımı aramaktan vazgeçmem trt nin görevi bu haber yapcaklar milletden elektrikten para almasını biliolar ama

bu her konuda, yok vergi almayı biliyolar yok bizim vergilerimizle maaş alıyolar vs. anlayışı mantıksız kusura bakmayın. görev ve sorumluluk sınırları var. görev ve sorumluluğunun dışında talepde bulunmaya kimsenin hakkı yoktur.
isteyen istediği kamu kurumuna "ben vergi veriyorum" diye canının istediği işi yaptırmaya kalksa ne olur?

engellisiniz maddi sıkıntı içindesiniz, yarıma ihtiyacınız var.
trt genel müdüründen randevu almak istiyosunuz. ne için, bana yardım için haber yaptırın. belki bir kampanyaya önayak olun demek için. birincisi yanlış anlamayın ama trt.nin genel müdürü size ne sıfatla randevu versin? her isteyen trt genel müdünden randevu alabilir mi? bir referansınız yok bişey yok.
hadi oldu da verdi diyelim. doğru mu söylüyosunuz yalan mı kimsiniz necisiniz adam bunları nerden bilicek?
en önemlisi de sizin talep ettiğiniz şey trt genel müdürünün işi mi?
insaflı olun yaptığınız olacak şey mi Allah aşkına..

evlilik programlarına yok sedasayanın yardım programı gibi bişey sannetti her halde trtyi kusura bakmayın da vergi veren 40 -50milyon kişivar herkesin birsıkıntısı var ozaman herkes trtye baş vurabilir illa engelli olmaya gerek yok maddi sıkıntıceken çok insan var ve olacak şeyler için tartışmıyoruz havanda su dövüyoruz arkadaşın parası yok ama akan bir evi ve birde interneti var iyi benimde evim yok her ay 400tl kira vermekten 3 cocuk bakmaktan imanım gevredi yarın bende başımı sokacak bir ev için trt genel müdürüne cıkayım banada bir program yapsınlar olmadı kavga eder birazda reklamımı yaparım belki bir hayır sever sesimi duyar basri kardeş yanlış yerde hakkını arıyon sana destek veren arkadaşlar dostun degil dost acı söyler

allakasi;
başarı "engelli olmam çalışmama engel" demiş..
Bu ne demek, "arkadaşımıza iş verilmiyor demek"...
Belki çalışamaz raporu var; o kadar şeyi yazmadan önce biraz düşünün...

başarı; sen İlker'in dediği gibi Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne dilekçe ver.. Dilekçede çalışamadığını, aylık gelirini ve sorununu yaz... Eğer bu devlet sosyal devletse senin sorununu çözmesi gerek.. Çözmüyorsa AİHM'ne bile dava açabilirsin...

blake

trt yapıya bazılarına haber ayrıcalığı benim ne farkım var onu de bakim benimde hakkım bu olay

öncelikle sizin tavrınız, yönteminiz ve beklentiniz yanlış.
evet, nadir de olsa başka tv kanalları da haber programları da bu tip haberleri yapıyorlar. ama kimse bunu kurumun genel müdürüne çıkıp da yaptıramaz.
dediğim gibi bir referansınız olur o zaman olabilir belki. sizi tanıyan ya da tanıdığınızın tanıdığı, bir muhabir veya haber servisinden biri.
ama onun da garantisi yok. çünkü haberin yayınlanıp yayınlanmayacağına o kişilerin de üstü/şefleri karar verir.
benzer haberleri yapıyorsunuz beni de yapmak zorundasınız diyerek hiç kimseye haber yaptıramazsınız.

siz sivil toplum kuruluşlarına başvurdunuz mu? ihh, kimse yok mu gibi?

bennimde farkımyok bende yarın gidiyorum evimyok aldıgım kiraya faturalara cocuklara gidiyor kardeşim haziranda evleniyor oda giderse ortada kalıcam banada acil başımı sokacak evlazım benimneyim tamki bende gidecegim sosyal hizmetler bana sgk lıyım diye hicbir yardımda bulunmuyor yetmiyor bende gideyim benim başım kelmi beni kınayan arkadaşı bende kınıyorum istan bullu olmuyacak duaya amin denmez haksızlık olsa biz oarkadaşı herkesten önce savunuruz siz herşeyi kendinize hak görüyorsunuz birde savunu yorsunuz ben ve bazı arkadaşlar hak arancak yer orası olmadıgını söylüyoruz birde marifetmiş gibi olayı büyütü yorsunuz kızdıgım nokta bu

Bu ne ya?
Adamı yerden yere vurmuşsunuz!
Size ne adam istediğine gider.
Hem adam haklı vergi veriyor.
Mecburmuyuz biz TRT yılbaşında dansöz oynatacak, beşpara etmez insanlara/şarlatanlara para ödeyecek diye vergi vermeye?:confused:

TRT kişiye özel tv açabiliyorsa, farklı dillerde yayın yapıyorsa elbette arkadaşımızı da yayın-la-ma-ya mecbur.
Yayınlamaz orası ayrı konu. Benim vergimle dansöz oynatamazsınız. fahiş fiyatlarla sanatçı çalıştıramazssınız.

Devlet parasını gereksiz harcamalara ayıramazsınız.
Özel hizmetleri özel tv ler verir. Haber programı yaparsın. Eğitim programı yaparsın. Belgesel yayınlarsın. Eyvallah.
Benim seyretmediğimi vergimle ödüyorsan arkadaşıda çıkar tv .ye. Görünmek istiyormuş. Görünsün...

allakasi ev istemek seininde hakkın tabi ama ben o kadar büyük bi istekdede bulunmuyom sadece evin çatısının onarımını istiom ben ayrıca tvde görülme meraklısı da değilim sorunumun çöülmesi meraklısıyım

Alla allaaa...
Başından beri hak,hak,hak denip duruluyor da, anlamadım ne hakkı bu?

dr raporu varmı darpla alakalı...

Ufukalp;

engelli olmamdan dolayı evimin tamiri olmaması sebebiyle evimin tamir hakkı işte

tam aziznesinlik konu anlıyacagın engelliyizya herşeye hakkımız var

allakasi;

sana bişe sorcam yannıs anlama akp hukumetı ve partı ıcınde bır baglantın varmı bukadar savunuyorsun ustelık kanunlarla alakalı hıc bır bılgın yok sosyal devlet nedır onu bıle bılmıorsun bunları sana unutturacak ne verdıler merak ettım

istanbul bana bir şey vermediler sosyal yardım dahi alamıyorum aysonu zor denk geli yor fakat sacma sapan konular acıp yani vergi veriyoruz trt mecbur cıkaracak diye birşeyyok yani bürsürü engelliler hakında konu varken bunları tartışıyoruz senin gibi arkadaşlarda yol gösterecegine saçma sapan akıllar veriyor akpyle veya başka bir partiyle nerden bağ kurdun onu anlamadım yoksa sende başına taş düşse akp den dir diyenlerden misin sosyal devletle trt nin negibi bir baglantı kurdunuz onuda anlamış degilim

( allakasi )

devletin her kurumu sosyal devlete hizmet etmek zorunda ben yeteri kadar elimden geldigince burda arkadasa manevi destek oluyorum bunlari tartisiyoruz dediğin konu asil engellilerin sorunun temelidir burda tartistigimiz trt su bu değil burda tartiştigimiz bazilarin engelini kabullenmmesi bazilarinsa kabullenmesi
engelli olmak kimseye + hak kazandirmaz diyenler buralarda çok hak aradilar bunuda biliyoruz sen bir engellisin ben engelliyim ben normal insanlarla aynı keseye koyulamam dinimizde bile engelliler icin özel haklardan bassediyor oncelikle yaşama hakkidir insanin yaşamasini zorlaştiracak her fiziki dokuyu kaldirmak devletin sorunu avrupa bu sorunlari aşmış hatta ilerlemiş durumda bizlerse siz gibi düşünen beyinler yüzünden kendi içine kapanmış hak aramayan bir toplum haline gelmişiz hak aramayanın hakkı olmaz hak aricaksınki hakkın olsun bu sana bilmem kacıncı cevap yazisim ve halada anlamak istemiyorsun artık senle vakit kaybetmiceğim ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt