Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TSK personeliyim. 10 yılda adi malüllük ile emekli olursam emekli maaşım ne olur?

festinalenteee

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
sitenize yeni üye oldum. baya kapsamlı ve bilgilendirici bir siteye beziyor. öncelikle emekleri geçen herkese teşekkürler.

uzun zamandır merak ettiğim ama cevabını bilmediğim bir sorum olucak.
ben Türk Silahlı Kuvetleri personeliyim. aynı zamanda ankilozan spondilit hastasıyım. mesleğimdeki 8. yılım.10 yılı doldurmadan emekli olamayacağım malum.

merak ettiğim konu bir askeri personel 10 yılını doldurup adi malül olduğunda ne kadar emekli maaşı alabilirim? veya 15. yılımı doldursam daha sonra emekli olunsa maaş ne kadar fark eder?

beni bilgilendiriseniz sevinirim.

4c statüsünde 5510 sayılı yasaya tabisiniz sanırım siz de. Eğer öyleyse, malulen emekli olduğunuzda prim açısından şu maddeye tabi olacaksınız:
Malûllük aylığının hesaplanması, başlangıcı, kesilmesi ve yeniden bağlanması
MADDE 27-
Malûllük aylığı; prim gün sayısı 9000 günden az olan sigortalılar için 9000 gün üzerinden, 9000 gün ve daha fazla olanlar için ise toplam prim ödeme gün sayısı üzerinden, 29 uncu madde hükümlerine göre hesaplanır
Yani, bence 10 yılda emekli olun. Emekli maaşı açısından önemli bir kaybınız olacağını sanmıyorum.

Bülent bey teşekkür ederim.söylediğiniz banada mantıklı geldi.800 ila 1000 ytl arasında bi maaş alabilirim sanırım

öncelikle geçmiş olsun kardeşim
Benim durummumda aynı emekli sandığı ile görüştüm ayrıldığın andaki derece ve kademen önemli bence iyi düşün 1/1 e kadar tavsiye ederim zo dersen ama en azından 3/1 e kadar git derim iyi düşün dönüşü yok 1/1 çok farklı

----------
ben 93 mezunuyum 3/2 deyim gidebildiği kadar zaten malüller dışarıda başka işte çalışırsa emeklş maaşıda kesiliyor

Merhaba ;
Bende Ankilozan Spondilit hastasıyım ve 11 yıllık memur iken adi malül olarak emekliye ayrıldım.
Benimle aynı derece ve kademede olan ve normal emekli olan diğer arkadaşlarımdan hiç bir maaş farkım olmadı. Ek gösterge ve TSK nın özel bir takım ödentileri de yoksa alacağın bu gün için en düşük maaş aylık 842 tl olacaktır.

Üst Alt