Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TSK'da sivil memurum. 8. kademedeyim. Emeklilik şartlarım ne olur?

BuROCKY

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Hkk’ye Sivil memur olarak atandım 8. kademedeyim şuan VHKi olarak çalışıyorum. Vergi indirimini hallettim vergi dairesi başkanlıgndan ondanda faydalanıyorum.emekli aylığı hesaplamada engelliler için yok olsada zaten detaylı bilgi istiyor. O nedenle kaba taslak kaç lira emekli maaşı alırım emeklilikte bilgisi olan yardım ederse çok memnun olurum.

Sanırım 8.derece yazacaktınız. İşe ne zaman başladınız vb bilgilerinizi de yazmanız gerek sanırım.
Ben de 15 Ağustos'ta işlemleri başlattım. Şu an raporum kuvvet komutanlığında.
Oradan SGK'ya gidecek. Raporum SGK tarafından onaylandıktan sonra emekli dilekçemi vereceğim.
Toplam 23 yıl devlet memurluğu + 3,5 yıl SSK var.
Maaş konusunda zarar yaşamayacağım. Yani sağlık sebeplerinden emekli olduğum için yaşamayacağım.
Emsallerim ile eşit alacağımı düşünüyorum. Yani aynı sürede normal yaşla emekli olanlarla.
Bildiğim kadarıyla %40-59 arasında sağlık raporuyla emekli olmak yaş mevhumunu ortadan kaldırıyor
%60 ile başlayan malulen emeklilik işlemlerini bilmiyorum açıkçası.
Son olarak bugün öğrendim;
%40-59 arasındaki sağlık raporuyla erken emekli olanlar OYAK'tan tazminat alamıyor

Üst Alt