Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tüberküloz testi pozitif çıktı. Şimdi ne olacak?

Sefa402

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Herkese slm arkadaslar
Ramotolojiye sevkedildim doktor ppd tüberküloz testi kan testi pcr VS istedi hepsini hallettim
Test sonucları;
Kandaki ccp testi pozitif cıktı
Verem savaş dispanseri de yaptırdığım tuberküloz testi 16mm pozitif cıktı
Üveid( göz) testi negatif
Vucudumda halsizlik var calıştıgım işten ayrılmak zorunda kaldım ayın 28 ine doktorum istedi tesrargelmemi 2 hafta var merak ediyorum sürece nasıl işleyececek bilgisi olan arkadaslar yazsın lütfen.

@OğuzHan112, hastalık süreci tedavi süreci olagan dışı bişey bu herhalde zor Bi reçmi merak ediyorum

Önce şunu sorayım...herangi bir büyük baş hayvan besliyormusunuz?

@Sefa402,

Mycobacterium tuberculosis isimli bakterinin solunum yollarından vücuda girmesi ile özellikle akciğerlerde yaygın iltihap gelişmesine neden olan tüberküloz, halk arasında Verem Hastalığı olarak da bilinen bulaşıcı bir enfeksiyon hastalığıdır.

Akciğer tutulumu dışında diğer organlarda da tutulum gözükebilir.

Aktif akciğer ya da gırtlak veremi bulunan hastalar tüberküloz mikrobunun kaynağı olarak görülür ve mikrop hasta kişilerin solunum yolundan nefes verme, öksürme ya da hapşırma yoluyla ortama yayılır.

Bu ortama giren sağlıklı kişiler Mycobacterium tuberculosis isimli mikrobu solunum yoluyla alır ve hastalık bu şekilde yayılmayı sürdürür.

Kuluçka süresi kişiden kişiye farklılık gösterebilir...bazen 10-12 yıl belirti vermez.. bağışıklığımızın düştüğü bir anda ortaya çıkabilir.

Eskiden ölümcül olan bu hastalık şu an düzenli takiplerle kontrollerle tedavi edilebilen bir hastalık korkmanıza gerek yok.

İnsanlardan uzak durmanızda ve karantinada olmanızı da fayda var.

Son düzenleme:
Romotoid artrid tanısı da yuksek ihtimal semptomlar ı mevcut, sag femur amalyatt olduktan sonra yavas yavas son iki sene içinde bu hale geldim şuan evden varşıya yurusem 300 metre civarı acayip yoruluyor bacaklarım. Bütün bunlar tıbben engellilik teskil ederim sizce. Keratakonus ta var bu arada croslink olmustum kornea klınlıgı iki gözdede 469

Önce tüberküloz tedavinizi olun testiniz negatifleşsin.

Bol bol kelle paça için ve dinlenin.

Engelli raporunu sonra konuşuruz. @Sefa402,

2 senedir full corba içip dünleniyorum 3 bucuk ay calışabildim zorla o da zararı kendime oldu bakalım doktor ne diyecek.... Kazadan önce sadece göz muayenesi için 6 ayda Bi giderdim hastaneye şimdi çıkamıyorum Allah kimseyi düşürmesin zor

Tüberküloz için doktora mutlaka git kontrollerini sakın aksatma!

Korkutmak istemem ancak kolay bir hastalık değil sakın aman ha sakın ihmal etme.

@Sefa402,

Ayın 29 nda oradayıım cok sağolun faydalı bilgileriniz için...🙏

Üst Alt