Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Uykusuzluk sorunu yaşayanlar tecrübelerinizi yazar mısınız?

muntada al ansar

Aktif Üye
Konular
51
Reaksiyonlar
2
acaba siteye üye olupta uykusuzluk hastalığı çeken arkadaşlar varmı varsa ne tür ilaçlar kullanıyorlar benim kullanmadığım ilaç kalmadı remeron mirteron imovan rivotril cedrina ama bunlar bir müddet sonra uyutmuyor acaba bana bilgi verecek arkadaş varmı saygılar

xanax tablet, yeşil reçete ile satılır.. bir süre sonra bağımlılık yapar diye duymuştum..
passiflora şurup, yan etkisi yoktur ama alkol içerir.

uykusuzluk

sevgili dost ben o zanaxları falan çoktan aştım içmediğim uyku ilacı kamadı imovan rivotril seraquel ama yinede yeterikadar uyku uyuyamıyorum hepsinin sonunda uyutmamazlık var gitemediğim drda kalmadı ya kedi otu bile içtim inanın kokusu aynen bir kedi kokusu gibi ama bende hiç bi işe yaramadı erenköy nörolojide yattım onlarda çare bulamadılar

çok ilginç bi durum,hiçmi uyumuyorsunuz ve nezamandır?

uykusuzluk

çocuklukta başladı ozamanlar anlamıyordum ne olduğunu uyuyorum zannediyordum ama sabahleyin sersem gibi oluyordum yaklaşık 2 senedir 1 gün 2 gün hiç uyku uyumadığım oluyor sonra değişik ilaçlardan kokteyl yapıp uyumaya uğraşıyorum eskiden imovan rivotril falan kullanıyordum şimdi cedrina ve rivotril kullanıyorum yinede 1 gün uykusuz kaldığım oluyor bakalım ayarlayabilirsem busefer bakırköy nörolojiye baş vurcam mesela şuanda bile 2 tane ilaç içtim hala uykum yok bende bilmiyorum hayırlısı allahtan

Sizin gibi olmasa da ben de geceleri uyuyamıyorum. Gündüzleri gelir uykum hep ve gündüz uyumayı sewiyorum. Kendim bulduğum çözüm ise biraz zorlayıp bir gün hiç uyumaz isem o günün gecesi az da olsa uyuyabiliyorum.

Şarap içmeyi denediniz mi? Bazen 3-4 kadeh şaraptan sonra geceleri de uyuyabiliyorum.

evet bencede ii fikir her gece kafayı çekip sızmak mantıklı bir çözüm

Aynıyız Muhammed... Bende senin gibiyim... Bazen bende bir gün uykusuz kalıp gece uyumayı deniyorum...

merhaba

ben 2 gün uykusuz kalsamda uyuyamıyorum aradaki fark bu rivtril cedrina paxre gibi ilaçlardan kokteyl yapıp zorla uyumaya uğraşıyorum ondan sonrada durmadan başım ağrıyor

fizyolojik muayneden sonuç alamazsanız yani nörolog fiziksel bi problem yok derse, bence bir psikoloğa danışın ve doktor kontrolü olmadan,tavsiye ile ilaç içmeyin,

sakın yanlış anlamayın bence herkes zaman zaman psikoloğa gitmeli,özellikle istanbul'da inanç ve kültürünüze uygun,güvenebilecek çok uzman var.

Psikoloğun inanç ve kültürle ne alakası var ki??

Uyku kliniğine başvurdunuz mu hiç? Bana bu durum biraz da kişinin asosyal oluşuyla ilgili gibime geliyor.

walera burda danismayiasmissiniz siz cok ciddi birsey olmali universite hastanelerinde tam teshis yontemleri lazim herhalde tanrim yardimci olsun
basit uykusuzlukta bedeni yormak
vaktinde yatip vaktinde kalkmak
kola cay gibi uyaricilardan kacinmak
gece yatarken fazla ac fazla tok olmaktan kacinmak
sresli dusunceleri kafadan savmak ise yariyor

ben psikolglarada gittim erenköy nörolojide de yattım günde 15 tane ilaç veriyorlardı yinede uyuyamıyordum midemdede sorun olduğu için mide kanaması geçirecem diye hastaneden çıktım yaklaşık 8 gün kaldım hiç uyuyamadım bi arkadaş diyor üniversite hastanesine git onlarda 2 sene sonraya gün veriyorlar

ben dede uykusuzluk problemi var gece uyuyamıyom gündüz uyuyom

bakin walera universite hastanesinde oyle siradan hastanelerdeki gibi yapmcaksiniz zahmeti cok ama icinde nedenler kalmaz hic olmazsa
ozel ogretim uyelerinden sosyal guvenceniz olsa dahi 200 lira fark yatirarak randevu aliniz
o sizi gereken tetkikler bolumler icin yonlendirir
hemen hemen butun tetkikler icin ucret aliniyor gibi ben cok tasindim bu universite hastanelerine kulak icin ondan biliyom
epey bi git gel yapsanizda oyle 2 ay gibi olamaz hem ucretli ozel ogretim uyelerine teslim olursaniz hem profesor bakar hemde butun tetkikleriniz yapilmis belkide derdinize care bulmussunuz
oyle norologlarin psikiatrik ilaclariyla zehirlenmiceksiniz belki
ben kulak icin gittim ama butun bolumlerde oyle isliyor
illalah diyosun ama ne oldugu bilimin ne kadar ilerledigine bagli bilgileniyor bi care buluyorsunuz insallah

Lütfen bu tür ilaçları kulaktan dolma, kendi kendinize kullanmayınız... Bu tür ilaçların etkileri kişiden kişiye değişir... Leblebi değil bunlar... Yan etkileri, endikasyonları her bünyede aynı etkiyi yaratmaz... Mutlaka doktor reçetesiyle ilaçları kullanınız... Psikoloji ile alakalı ilaçlar son derece tehlikelidir...

öncelikle geçmiş olsun bende bu tür ilaçları kullandım bu ilaçlar bir zaman sonra etkisini kaybediyor sonra doktor al 2 tane olmadı 5 tane dahada olmadı 15 tane mide perişan karaciğer perişan kafa darmadağın yan etkileri çok mesela seregueli içtiğimde bacağımın içinde bir şeyler geziniyo uykumu kaçırıyo sanax aşırı iştah veriyo diğerleri huzursuzluk veriyo sonra ortada uyuşuk uyuşuk dolan vs. vs. bi ara bıraksanız ama ilaçları birden değilde birden keserseniz hiç uyuyamıyorsun yavaş yavaş azaltırsanız nasıl olsa az uyuyorsunuz 20gün sürüyor ondan sonra hepsini atsanız köşeye hiç öyle denedinizmi. ya şöyle düşünebilirmiyiz mesala hergün aynı yemeği yeseniz aldığınız vitamin gün geçtikçe azalır diye duydum bununla benzerlik olabilirmi bilmiyorum. psikolojik bir hastalığınız varmı sadece uyku probleminizmi var bibolar bozukluğu olan biri uykusuzluk çekebiliyor haftada 10 12 saat uykuyla geziniyor googleden uyku bozukluğuyla alakalı sorabilirsiniz birazda kendi çapınızda araştıra bilirsiniz ben doktora gidiyorum ilaç üstüne ilaç bi baktımki ooooo kaçtane oldu doğal alarak işimi aksatmaya başladım o ilaçlar huzursuzluk veriyo kolum kalkmıyordu en sonunda hasta olmaya razı oldum bir kaç tane yutuyorum mecburum yoksa işimden olacağım sonu ne olacak bilmiyorum sadece üst üste gelen ataklarda içiyorum zaten sürekli kullansamda bir süre sonra bünye alışıyo yeterli gelmiyo ve yeni bir ilaç daha. ağabeyim birde bitki tedavileriyle uğraşsan diyorum googleye gir uyku veren bitkileri öğren çok uyku veren bitkiler var. papatya çayı ıhlamur ayran vs vs. ben bu ilaçları denemişim sadece bir fikir benim için bunlar geçerli sizi bilmem. hayırlı geceler hayırlı uykular.

uykusuzluk

valla çok dr dolaştım kimi trioitden kim devamlı demir eksikliğinden diyor kimi pisikoljik diyor kimi bağırsaklardaki hemoroitten diyor valla birinin dediği öbürünü tutmuyor ya bi insana 5 kez endoskopi yaplıp 40 kutu antibiotik verip halada midedeki mikrop ölmüyor derlerse gelin bu işin içinde siz çıkın en son gittiğim gastrolg bana hem diyorki bu mikrop ölmüyorsa ölmüyor takma kafana sonrada ama mide kanserinini enbüyük nedeni bu diyor pisikoljik bi rahatsızlığınız olmasa bile bunlar insanı depresyona sokuyor hala midedeki mikropla uyum içinde yaşıyoruz yan kısacası her gittiğim dr uykusuzluk için ayrı şey diyor bende anlamadım inşşaallah bakırköy nörolojiye müracat edecem havalar biraz ısınsın saygılar

selam

MUSTAFA44;
ah ben ne bitki çayları denedim inanın kedi otu var aynen kedi gibi kokuyor o bile fayda etmedi

beb ne bitki çayları denedim kedi otu sarı kantoron yok yok yok

arkadaşlar kusura bakmayın bendeki sıkıntılar saymakla bitmez acaba kalbinde erken vurum olan varmı varsa ne ilaç kullanıyorlar paylaşırlarsa sevinirim saygılar

Walera merhaba kalpte erken vurum uykusuztanmı ?
Antidepresanlar alışkanlık yapar uyku vermez yalnızca sakinleşmenizi sağlar

walera;
eğer almayı düşünürseniz sizlere kırmızı şarabı öneririm. kırmızı şarap gibi uyku getiren içecek görmedim + içkiden de sayılmaz zaten. normal bildiğimiz üzüm suyu..geçmiş olsun

uykusuzluk

arkadaşlar bu gün başka bi pisikiyatri druna gittim bana venegis sr37.5gr adlı ilaç ile ketilept 100 lük alcı verdi ve diyorki önce yarım al yetmezse 1 tane yetmese 1.5 yetmezse 2 tane al nedir bu ya bu ilaçları özellikle venegisi kullanan varmı allahtan ilaçları raporladı da ücretsiz aldım bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

valere senin uyuman için ağır sanayi üretiminde tank paledi üretip iyice yorulman gerek yorulmadan uyunmaz kaslar yorulacak beyne uyarı verecek kimyasal salgılanacak beyinde uyarılmayla yok kol emeğini sevmem diyorsan teorik okuyacaksın benim reçetem bu baktın 16 saat uyanıksın hemen roman al eline

Üst Alt