Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Uykusuzluk sorunu yaşayanlar tecrübelerinizi yazar mısınız?

uykusuzluk

ben alimümimyum fabrikasında çalışırken saat 10 dedimi yatakta olurdum okadar yorgun olurdumki yinede uykuya dalmam 4 veya 5 i bulurdu çok 2 veya 3 saat uyuyup işe gittiğimi ve hergün baş ağrısı nedeni ile dikloron iğne yediğimi biliyorum ağır çalışmak yorulmakla falan değil zannediyorum ya günde 40 tom alimünyum üstümüzden geçerdi ve kol gücü ile çalışırdık okadar yorgun olurdum 10 da yatardım uykuya saat 3 veya 4tte dalardım

eminmisiniz walera doktor kimseye o yetmezse al birdaha al diyemez
kullandiginiz ilaclari ulu orta yazmamanizi oneririm
oyle kimyasallar ezbere kullanilmaz
burda arkadaslarimizin geneli olmasada cogunluk engelinden oturu uykususuzlugu iyi biliyorlardir
onune gelen boyle kuvvetli ilaclari ezbere almaya kalkarsa bu insanlar icin tehlike arzedebilir

saygılar

evet eminim yetmezse birtanedaha yetmezse birtane daha al dedi fakat bilmeden yanlışlıkla ilaç isimlerini yazdığımdan dolayı hata ettiysem tüm site sakinlerinden özür dilerim ama zate bu ilaçlarıda bilmeyen yokmuş bu ilaçları zate ezcacılar reçete olmadan parayla satamıyorlarmış bana eczacılar öyle söylemişlerdi ben daha önce reçetesiz almak istemiştim vermemişlerdi

kadir gecmiş olsun bedenin enii ilacı uykudur
uykunu alamadınmı başında agırır huzursuz olup sarhoş gibi dolaşır adam
hic uyku merkezine yatmayı düşündünmü

selam

özel uyku merkezleri çok pahallı daha önce süreyyapaşa hastanesinde uyku polıkliniğinde 1 gece yattım sonra onlar beni erenköye yönlendirdiler allah izin verirse martta birdaha süreyyapaşa göğüs hastanesinde uyku bölümüne gidip muayne olacam ama bakalım uyku testine nekadar zaman sonraya gün verecekler belli değil

Bu gibi konularda ilaç ismi vermek ne kadar doğru bilemiyorum.
Benim bir ara aynı sorunum vardı. İlk kez bir psikiyatriste gittim ve zorla. Psikiyatristin ismi Engin Eker. Belki siz de gitmek istersiniz. Bana 2 ilaç verdi. Biri deprex. Türk malı bir ilaç. Genelde placebo etkisi var derler. Diğeri de Desyrel. Sonra internette biraz araştırdım. İkisi beraber alınınca gayet güzel uyuturmuş meğer. :) Şimdi deprexi kullanmıyorum, ancak Desyrel denen ilacı alıyorum. Akşam saat 10 gibi alırsam 12'de gözlerim ağırlaşmaya başlıyor. Passiflora denedim, hiç etki etmemişti. Eğer bu doktoru denemek isterseniz internete adını yazdığınızda telefonu falan çıkıyor. Bulamazsanız ö.m atın telefonunu verebilirim. Onun dışında uyku bozukluğu ile ilgili kliniklerden bahsetmiş bir arkadaşımız. Bence onunla da ilgili bir girişimde bulunabilirsiniz. Umarım yakın zamanda düzelir bu durumunuz. Gerçekten zor, verimsiz, memnuniyetsiz günler geçiriyor insan uyku sorunu yaşadığında.

benim uykusuzluk sorunumu ben alkolle hallettim!!!
önceleri psikolojimi bozan bir çok olaydan ötürü bayaa bi uykusuzluk sorunu yaşamıştım ama bir gün arkadaşım gel içmeye gidelim dedi iki büyük devirdikten sonra bebekler gibi uyudum!!! şimdi sizin durumunuzla aynı değil belki ama eğer maddi manevi sıkıntılarınızdan ötürü uyku problemi çekiyorsanız en güzel ilaç 70 lik rocky'dir :)

Bendede var erken kalktım halde saat gece 3 hala ayaktayım yogurdu tavsiye etiler ama denemedim sanmamda.koyun saymaktan usandım:)

Onlarda çok küçük arada fazla zıplayıp kaçarlar:)

Ya eskiden köye gıderdık uyku tutmadımi tavandakı odunları sayardım:) köy evimi bulsam saydım tam 9.5 tane vardı

Hehe...

Bende köyde kalırken Nasreddin Hoca'nın olduğu gece lambasına bakıp dalardım uykuya... :D

keske hiç uyumasam yaw ömür dediğin 3 qündür :D

:) ne diyım allah herkese tatlı uykular nasıp etsın.

walera;

ben ückez cerrahpaşa uyku merkezine yattım şimdi bilmiyorum ama ozaman ssk kabul ediyodu gün vermesi biraz uzun oluyor ben ilk gece gic uyuyamadım ikincisinde hap alıp uyudum okadar kablonun icinde ayaklarında kafanda gönsünde karnında iki tane kemer insanın uykusu kacıyor zaten

benim sorunum kas hastasıydm uyurken solunum cok durdugundan nekadar uyusam hic uykumu alamıyordum bana bipapp cihazı tafsiye ettiler kullanamadım
6 ay sonra kotü olup cerrahpaşada doktorumun muaynanesinden ölü zayiyetinde yogun bakıma kaldırılmışım
42 gün sonra solunum cihazına baglı olarak yogun bakımdan cıktım 6 yıldır solunum cıhazı ile uyuyorum ne kadar cabaladımsa onsuz uyuyamadım

aman dikkat edim uyku vucudun en iyi ilacıdır
hapla uyumak care degildir
allah şifa versin

Uyku sorununuzu çözebıldınızmı bende aynı durumdayım gitmediğim dr denemediğim ilaç kalmadi hir bir işe yaramıyor

:((( sizde de mi ilaçlr işe yaramıyor napıcamı sasırdım ativan xanax rivotril ımovane serequel rexapin laroxly tolvon remeron zestat hiç biri fayda etmıyor dr lar bu ilaçlar fili devırır dıo

evlenin sorun çözülür bebekler gibi uyursunuz.:D

Herşeye kafa yoran, çok düşünen ve diğer insanları patavatsız, lakayıt, kayıtsız bulan birisiyim ve bu durumda beni ister istemez geriyor.Öyle bir durum ki bendeki örneğin yorumları okurken, bulunma eki ile bağlaç olan -de -da takısı ayrı yazılmamışsa bu bile benim gerginleşmeme sebep olmaktadır.Bunlar yatağa yattığım anda da devam etmekte (çok düşünmek, yastığı ya da yorgandan rahatsız olmak, kalp sesi dinlemek, değişik tanılar koymak, keşifler yapmak vb.).Uyumakta , uykuya dalmakta zorluk çekmek bir tarafa uyku hali bile gelmiyor! En son ne zaman esnedim o'nu bile hatırlamıyorum.İnsanların sabahları gözleri şiş şekilde kalmasına da ister istemez atarlanıyorum.Bir de herkesde var mı bu durum bilmiyorum ancak uykuya dalacağım anda da izahı çok güç (resmen öldüm dedirtecek boyutta) bir sıçrama ile uyanıyorum.Daha öncesi düşündüklerim ise uçup gidiyor.Henüz tam atlatabilmiş değilim ancak benim gözlemlediklerim şunlar 1- stresten kaynaklı iç karın kaslarının gevşemek istememesi (mide de dahil) 2- Frekansınızın tutmadığı arkadaşlarla birliktelik/sohbet ya da hoşlanmadığınız bir filmi/kitabı izlemek/okumak 3- Aile içi tartışma veya gerginlik 4-İstediği bir işe veya etikete/ maaşa ya da sevgiliye/eşe sahip olamama olamama 5- kafein ve nikotinden zengin içecekleri çok tüketirken suyu ihmal etme 6- Geceyi gündüz, gündüzü gece yapmak genç yaşlarda başlayan bu biyolojik sapma öyle kolay kolay geçmiyor.hepsi için bir çözüm buldum örneğin 1 numara için medazepam( tranko buskas) diğerlerini de yazacağım arkadaşlar ama an itibarıyla çıkmam gerekiyor.

[FONT=sans-serif]tranko buskas yukardaki ilaçların yanında çerez gibi kalıyor hiç bir etkisi yok[/FONT]

electro

Arkadaşım bu yazdığın sıkıntılar hemen hemen herkes de var o yüzden çok sıkıntı yapma . Kafana takma dünyaya bir kere geliyorsun anı yaşa rahatla hayat basittir aslında doğar büyür ve ölürsün. Önemli olan nasıl yaşadığın ve zamanını nasıl değerlendirdiğindir. Ben senin yerinde olsam spor yaparım. Hayvan beslerim ne bileyim bir kedi köpek al. Olta al balığa git . Yüzmeye git bir uğraş bul ve rahatla.

cevaplarım yarım kalmıştı devam ediyorum 2 - öyle bir durumdan sonra eve geldiğinizde ( veya evdeyseniz) 1 bardak oda sıcaklığıda su içip sırt üstü uzanıp(diyafram solunumu yapmak için) 1-2 saat hiçbir şey yiyip içmeden tv izleyin (sizi sıkmayan şeyleri) az da olsa uykunuz gelinceye dek! 3- ben artık duymazlıktan gelip odayı terk ediyorum.Konuyu ben açmış tartışmayı ben başlatmış olsam da zaten belli bir süreden sonra buna alışıyorsunuz ve daha çabuk sakinleşiyorsunuz 4- Yarınını düşünme! düşünmemekten kastım, şu saatte kalkmam lazım, kaldı şu kadar saat deyip de kendini germe hatta ve hatta saat denilen cihazı da unutunuz.5- akşam saat 20:00' den sonra, hiç içme demiyorum ama bu tür içecekleri az iç ve sakın meyve yeme! 6- Arkadaşım gelecek, şunu bitirmeliyim, hele bir uykum gelsin vb. sebeplerden ötürü hiç uykun olmasa bile (cin gibi olsan bile) en geç 23:00 de yatakta ol, zordur ama maksimum 3-4 gün sıkıntı çekersiniz , biyololojik saatiniz düzeldikten sonra da sakın bozulmasına müsade etmeyin, melatonin vb. uyku hormonları da (tecrübeyle sabit) fayda vermez.Tüm bunlara rağmen sıkıntınız devam ediyorsa Beyin, akciğer, kalp, dolaşım sistemi , bağırsak emilim bozuklukları, kan analizi ve bence en önemlisi tiroid bezinizi gösterin.Bu uykusuzluk derdi bana göre (kimse alınmasın) kafası çalışan ve sinirleri narin insanların genel problemidir.Peki ben bunları denedim de çare buldum mu ? - evet hatta size tutmuş olduğum istatistiki bilgi olarak şöyle bir sonuç sunabilirim; bunları yapmadan önce (yavaş yavaş keşfetmeden önce) her gün 2-3 saatlik (o da arada sürekli uyanmalarla) uyurdum.Toplasan haftada 20 saati bulmuyordu.Şimdi ise 40 ila 50 saat arası uyuyabilmekteyim.Siz de hiç ama hiç uyumuyor değilsinizdir. haftada 1 günde olsa uyuyorsunuzudur.Bana öyle bir uykuda 6-7 saat yetmiyor diyorsanız ya da 7 saati aştığımda ise bu sefer de gece uyuyamıyorum diyorsanız söylediklerimi yapmanızda fayda var.

Muntada al sansar, imovane ne kadar süre kullandınız? Ben de uzun süredir kullanıyorum bağımlılıktan korkuyorum :(

Xanax'ı geçmek mi? Hahaha oldu görürsem söylerim :) 0.25 mg xanax falan mı kullandın acaba da xanax aştım diyorsun. 1 mg xanax öneririm bağımlılık falan hikaye şehir efsanesi bunlar inanmayın.

1 mg xanax gece 22-22.30 gibi iç yarım saate yat gece tuvalete kalkma alışkanlığın varsa ona kalkarsın 1 kere onun dışında sabaha kadar fosur fosur uyursun arkadaş aman alkol içme xanax + alkol öldürür adamı öldürmese de süründürür ya da hapise sokturur. Bilincini falan kaybedersin.

Üst Alt