Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Uyuyamıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

dilnişin

Üye
Konular
40
Reaksiyonlar
0
uyuyamıyorum :mad: koyunmu saysam :confused:yok koyunları yiyesim gelir:D
uykum kaçınca burada yazılan yazıları okuyorum hadi bende en büyük derdim uykussuzluğumu yazayım dedim :)
gözlerim kapanıyor ama beynimde uyku yok zararlı şeylerden nerdeyse uzak durdum, bitkisel çaylar içtim yok, bir süre ilaç kullandım ama hala uyku bana gelmiyor terki diyar eylemiş ama nereye gitimiş :) çoğu arkadaşa sordum ama bu sorunda kendimi yanlız gördüm bende cidi sorunlar yaratıyor bu uykussuzluk ama ilaçlada olmuyor ne yapsam yada bu sorunu yaşayan arkadaşlar ne yapıyor :confused::confused::confused:

sizler ne yapıyorsunuz peki arkadaşlar:confused: ben bazen dayanamıyorum 2 saatlik bir uyku uyudum, hadi gece gelmiyor gündüzde gelmiyor :mad:

dilnişin;

biz doktora gittik arkadaşım. derdimizi anlatınca derman oldular. meğer uyumanın tedavisi varmış :)

hayata dair hayallerin ne ise onları düşün mışıl mışıl uyursun :)

sabahları erken kalkıp ve sıkı egzersiz seni yoracak ve halin kalmicak uyuyacaksın ...melisa çayı içip kafeinden uzak durucaksın....fight club....

bendede uykusuzluk vardı. melisa ve sarı kantron cayı demleyip içiyorum hamdolsun allahıma çok iyi geliyo.

birde tavsiyem yatağa girince sık sık dönmeyin. allah cc yardım isteyin ona sığının. duanın acamıyacağı kapı yok.

biberiye çağı tavsiye ederim

Biberiye Çayının Faydaları; Bu güzel kokulu biberiyenin kullanılmadığı hastalık yok gibi. Özellikle kan dolaşımı hastalıklarına, romatizma ve astım hastalıklarına, mide ve bağırsak gazlarına karşı kullanıldığı gibi ağır yemeklerden sonra içildiğinde sindirimi kolaylaştırır. Ayrıca bronşit, öksürük, migren, gastrit, başağrısı, ağrılı adet, düşük tansiyon, kabızlık, safra kesesi taşı, ishal ve karaciğer rahatsızlıklarında da kullanılır.
Migren Tedavisi için Biberiye Çayı: Günde 5-6 fincan biberiye çayı 25 gün boyunca içilirse, baş ağrılarınıza ve migrenlerinize bir daha gelmemek üzere elveda diyebilirsiniz.
Biberiye Çayının Faydaları: Biberiye çayı, yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bir çaydır, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı yardımcı olur. Bu sebeble son dönemde popüler bitkisel zayıflama ürünlerinin içinde biberiye bitkisi eksik olmuyor.
Biberiye çayı ve Sindirim sistemi: Sindirim sistemi mide barsak kanalı bezlerini daha fazla çalışması için uyararak bu bölgede oluşan krampları çözer. Dolayısıyla sindirim bozukluğu, gazlanma ve mide-barsak tembelliğinde biberiye çayı çok faydalıdır.
Uykusuzluk için Biberiye Çayı: Geceleri uyumazdan önce 1-2 fincan biberiye çayı içerseniz çok rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz.
Baş ağrısı için : Başınız ağrıdığı zaman alın bölgenize biberiye yağı ile masaj yaparsanız baş ağrınız azalır yada kaybolur.
Gut Hastalığı tedavisi: Gut hastalığından dolayı kandaki ürit asit miktarı yükselir. Günde 2 bardak biberiye çayı içmek kandaki ürit asit seviyesini normale yaklaştırır.
Vücud Kireçlenmesi Tedavisi: Biberiye yağı kireçlenen bölgeye günde 3 defa masaj yapılarak yedirilirse 1 hafta içinde kireçlenen bölge iyileşmeye başlar.
Biberiye yağı Deri hastalıklarında: Deri hastalıklarında yaraların daha çabuk iyileşmesinde ve derinin kendini çok hızlı şekilde onarmasına yardımcı olmaktadır.
Vücud Moralması: Kaza yada çarpma sonucu oluşan morluklar için biberiye yağı ile o bölgeye masaj yapılırsa 2 saat içinde morluk kaybolmaya başlar.
Biberiye Çayı İçerken Dikkat Edin; Hoş bir tat vermesi açısından biberiye çayına bir parça da kabuk tarçın atabilirsiniz.
Biberiye Çayının Zararları: Hamilelik süresince kullanılmaz. Fazla miktarda (günde 10 fincan) fazla biberiye çayı içmek zehirlenmeye yol açabilir. Herşeyin fazlasının zararlı olduğunu unutmamak gerekiyor. Ender olarak bazı vakalarda bitkiyle temas eden kişilerin alerji oldukları rapor edilmiştir. Bunun özellikle bitkinin ticari anlamda üretimiyle uğraşan kişilerde daha fazla görüldüğü bildirilmiştir.

Bende de uykusuzluk çok var,öyle ki düşünmekten çoğu zaman sabahı ettiğim oluyordu,gözlerinizi kapattıktan sonra bir çöp tenekesi hayal edin ve bütün düşüncelerinizi onun içine atın,bazan çöp tenekesini unutup düşüncelere tekrar dalarsanız sık sık kendinizi kontrol ederek her düşündüğünüzü içine atın,bir süre sonra faydasını göreceksiniz,ben bu yöntemi uyguluyorum...:)

;);););););) bence yorulmalısın en iyi çözüm bu ;);)

çayları içeceğim arkadaşlar ben yeşil çay içtim ilkte faydası oldu ama bir süre sonra vicut onada alışıyor ve etki etmiyor ne yorulma ne üşüme nede düşünce olayı aslında ne de doktor ben bunu 9 yıldır yaşıyorum 9 zun 4 yılı doktor tedavisi geri kalan yıllar hep uykussuzluk bazen çok deli ediyor beni tıpkı bugün gibi inatla ilaç kullanmak istemiyorum bitkisel çaylara devam

Ne stres ne yorgunluk ne düşünce atmak...

Uyuyamamanın patolojik bir nedeni varsa arkadaşımıza ne önerirseniz önerin etki etmeyebilir..
Uykusuzluk çekmeyen için öneride bulunmak tabiki kolay..

Uykusuzluğun patolojik nedenlerinden birisi yeterli oksijen alamamaktır..
Akciğerlerdeki herhangi bir sorun yeterli oksijen almanızı engeller ve uykusuzluk problemi yatabilir..

Arkadaşım 4 yıl tedavi olduğunuza göre nedenini azçok biliyorsunuz...
Bence o nedeni yok etmeye çalışın..

merhaba arkadaşlar aklımdayken xanax uyutur ama kesinlikle kulanmayın o daha çok içkiyi bırakamayanlarda kulanılıyor çok kısa zamanda alışkanlık yapıyor ayrıca reçeteyle satılıyor yani doktor kontrolünde kulanmak gerekir
uykusuzluk deyince herkes psikolojik der psikiyatrist önerir.ben de hiç uyuyamıyordum netten oğul otunu buldum uyguladım, yalnız sabahleyin erken kalkmak birinci şart nette birkaç tane daha bitki adı yazıyordu ama diğerlerinden bir fayda göremedim
iki üç çay kaşığı ince kıyılmış oğul otuna bir bardak kaynamış su ekliyorum on onbeş dakika bekletiyorum sonra süzüp içiyorum. içemezseniz bal ile tatlandırın. yalnız sigara kullanıyorsanız uyumadan iki saat öncesinden bırakın çay kahve kola kesinlikle yasak bir de odanızda ışık olmayacak nete giriyorsanız bir saat önceden onu da bırakıp rahat bir koltuğa oturmalısınız.kafa yoracak şeyler düşünmemelisiniz. herkeze iyi akşamlar

şimdi şöyle söyliyeyim. risperdal die bi ilaç var fiyatı 10 tl beyinde eksik maddeleri düzenliyor.6 aydır kullanıyorum her gece gündüz de dail mısıl mısıl uyuyorum .Psikolojik sorunun varsa bi taşla 2 kuş vurursun

sayın mami1995 ruhsal bozukluklar beyindeki maddelerin oranlarının değişmesiyle ortaya çıkıyor ama tek bir ilaç bütün eksilen maddeleri, yerine koyamaz hasta şikayetlerini doktoruna anlatır doktor hangi maddeler gerekliyse ona göre ilaç yazar sürekli kontrol eder bir de psikolojik ilaçları doktor kontrolü olmadan kulanmak sakıncalıdır birine iyi gelen ,ilaç bir diğerine aksi tesir yapabilir uyutan birsürü ilaç var ama hem alışkanlık yaparak tesiri ortadan kalkar hem de yan etkileri olabilir depresyon ilaçlarını fazla kullanırsanız bipolara geçersiniz uykusuzluk depresyonda da var manik depresif de de var hangi ilacı kulanacaksınız? bunlar birbirine tamamen zıt hastalıklardır. tam ortada dengede olmalısınız. bu da ancak doktor kontrolünde düzenli ilaç kulanımıyla olur

ne yaparsan yap ilaç kullanma ilk zaman iyi oluyor ama sonrası felaket xanax la başlayan ilaç maceram 1 yıl sonrasında diazem ampulle noktalandı.. en son hastanede 3 hafta boyunca her gece diazem enjekte ettiler hastane çıkışında abartısız söylüyorum bir yığın uyku hapı ve bilimum otlara rağmen 3 günde 2-3 saat uyuyabiliyordum gözlerim kan çanağına dönüyor uykusuzluktan başım felaket ağrıyordu ama bünye bir kere ilaca alıştımı kurtulman aylar sürüyor

çok doğru söylüyorsunuz sayın demirc
ilaca bulaşmadan haledilebiliniyorsa en güzeli ama depresyon veya manik depresifde de uykusuzluk oluyor o zaman vakit kaybetmeden doktorla halletmek gerekir, doktor rahartsızlığı ortadan kaldırıyor. size uyku ilacı vermeden sorunu çözüyor cedrina uyku ilacı manik depresifte kulanılan bir ilaç sizi uyutabiliyor ama bunu sizi uyuşturarak yapmıyor beyninizin çalışmasını yavaşlatarak yapıyor.

iç çekerek yazıyorum benki 18 saat uyuyan adam şimdi uykuya hasret kaldım acıdır söylemesi gözler kapalı beyin yorgun vucut kendinden geçmiş. Ne hacet uyumak yatak dahi bana düşman olmuş.

akşam yemeğinde çiğ soğan yiyin. ama böyle salataya doğrayın bol bol. ya da kuru fasulye, nohut tarzı bir şey olacak yanına soğanı kırıyorsun kütür kütür yiyorsun. o gün de kendini yoracak zihinsek ve fiziksel faaliyetler yapmış ve erken kalkmışsan, bi de yatmadan önce sıcak bir duş almışsan uyku senden kaçamaz.

not: sabah tekrar dişlerini fırçalayıp naneli şeker aldığında soğanın kokusu da duyulmaz. iyi uykular tatlı rüyalar :D

not2: müteaddit defalar denenmiştir.

liljan kura kura hayal kalmadı;)

bu dünyada uykudan daha kalleş bir şey var mı? bazen film izlerken, kitap okurken (özellikle dini kitaplar) uyku bastırıyor göz kapaklarımı açamaz hale geliyorum esnemekten cenem ağrıyor yatağa girip başımı yastığa koyduğum anda uykunun kaçmasını bir yana bırakın sanki saatlerce uyumuşumda yeni kalkmış gibi dinç oluyorum bire kalleş beyin madem uyutmayacan ne diye meşguliyetime mani oluyorsun

erken kalkarsanız birzda yogunluk olursa pekala uyursunuz .benim gibi:rolleyes:

burada ilaç tavsye etmek yanlış aslında çünkü doktor tavsiyesi dışında bilir bilzem hiç kimse kendiliğnden ilaç almasın, bunlar çok ciddi ilçlar ve aşırı ağır gelebiliyor, ben sadece benim gibi uyku sorunu yaşayan arkadaşlar neler yapıyor diye merak ettim çünkü kendimi yanlız görüyorum :(:( ilaçla evet ölü gibi uyuyorum ama ölü gibi ne uyuduğum belli nede uyandığım bu da en kötü yönü :( bir arkadaşında dediği gibi kalleş beyin bize kllaşelik yapıyor galiba :D:D yada yastıkla yatakla sorunu var :D yada gecelerle :D

arkadaşlar yorumları okudum bence dr tavsiyesi olmayan ilaçları kesinlikle kullanmayın
herkesin bğnyesi bir değil birine etki eden diğerinde zarar verebilir sağlık bu şakaya gelmez bir sorundan kurtulayım derken daha büyüğüyle uğraşmanız gerekebilir Allah korusun
uyku problemine gelince...
öncelikle kafeinli şeyler insanı ayık tutar
yeşil çay da normal çay gibi uyarıcı etkiye sahip ve kafein içeren bir çaydır ben akşamları içmiyorum mesela... uyku problemim sizin gibi değil ama bünye olarak az uyuyan, geç yatıp erken kalkabilen biriyim o kadar...
melisa çayı, papatya çayı gibi vücudu dinlendiren, sakinleştiren çaylar iyi gelir
onun haricinde lavanta kokusunu koklayın ya da lavanta yağı varsa 1-2 damla yastığınıza damlatın ve onu koklayın o da dinlendirici etkisiyle uyumanızı kolaylaştırabilir
bir de gün içinde yediğinize içtiğinize dikkat edin mesela akşam yemeğini erken yiyin en geç 8 mesela... çünkü mide doluyken de uykusuzluk problemi yaşanabiliyor, yağlı yiyecekleri azaltın.
yatmadan 1 saat önce su içmeyi bırakın
birisi sarı kantaron demiş, burayı okuyan arkadaşlar vardır diye yazıyorum eğer ki organ nakilliyseniz kesinlikle sarı kantaron bitkisini kullanmayın ilaçla etkileşime giriyor bilginize...

doru söylüyorsunuz gül2011 doktor kontrolü olmadan kesinlikle ilaç kulanmamak gerekir bitkisel ilaçlar olabilir ama en sağlıklısı sorunları doktora anlatıp uykusuzluğun nedenini ortadan kaldırmak, uyuyutabilen birsürü ilaç var ama bence kullanılmamalı

Merhaba

Uykusuzluğu giderecek ve uyku düzenini sağlayacak en etkili doğal besin süt ve süt ürünleridir.Vücuttaki uyku hormonlarını uyarır ve beyni uyumaya ikna eder.Ayrıca hiç bir zararıda yok...

bol bol yorulacaksın++ bol bol yoğur ayran sonra mışıl mışıl......

Üst Alt