Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vakıflar Genel Müdürlüğünün muhtaç aylığı ne zaman yatıyor?

@furkander33
Neyin karşılığında her ay 18 bin tl gelecek hesabına ?
Ayrıca aylık 18 bin lira gelire sahipsen ve parayı çekmeyeceksen harcamayacaksan hala niye engelli maaşının derdindesin ?
engelli maaşına ihtiyacı olupta alamayanların hakkına girmiş olursun. Kul hakkıdır.

Kütahya yattı hayırlı uğurlu bereketli olsun herkese güle güle harcamak nasip olsun.

@deasn12,

Aynen öyle benim senede birgün gittiğim denizi kafaya takacağına aylık 18 bin lira geliri olup engelli maaşı peşinde koşanı kafaya tak...

• Beğen
Reaksiyonlar: oxzd
İyi günler benim raporumun bitmesine 3 ay kaldı ve yenileteceğim raporu. Vgm maaşımın kesilmeden devam etmesi için yapabileceğim bir şey var mi

yeni raporunuz çıkınca bağlı olduğunuz vakıflar bölge müdürlüğüne raporunuzu beyan ediniz.

İşlerine ne zaman ve hangi saat geliyorsa o anda yatırıyorlar.
Ve bu aksamalardan da koltuklarında otururken Ar etmiyorlar.

Adı üstünde MUHTAÇ ve ENGELLİ maaşı
Kendi maaşını sabahın ilk ışıklarında alan bürokrasi
Bu kesime gelince bizlerden çok daha fazla engelli haline geliyorlar.

Kocaman bir topluluk bir araya gelip.
Denizli yattı
Afyon yattı
Eskişehir yattı telaşesindeyiz
Ankara ne zaman yatacak acaba ?
Bu utanç verici bir durum
Bir sistem vardır ve işler.
Günü bellidir
Sabah bankalar online olduğunda yatar biter
Bu zulüm nedir
Sanırım ülke ekonomisine yüküz.

Denizli deki yetkilileri ankaraya gönderin :) en gec burada yatıyor arkadasın dedigi gibi gununde yatsa her ile problem olmayacak ama boyle bi forum olmasıda guzel insanlar haberdar oluyor

• Beğen
Reaksiyonlar: oxzd
kütahya ve bölgesi yattı. herkese bereket dilerim. güle güle harcansın.

Depremzede olduğum içinmi bilmiyorum ama benimki gününde yatıyor. Hükumet yanlısı filanda değilim ama yinede Allah razı olsun harçlığım çıkıyor.🤗

@yea,
Kesilmez. maaşı aldığın vakıfbank otomatik kredi kartı veriyordu. ben aldım battım :)

• Beğen
Reaksiyonlar: yea
@Barda5,

Bana yeşil kart vermediler. Şubat ayında almaya başladım maaş. Gss borcu çıkarmışlar. Sağlık sistemim de kapalı. Sağlık ocağında muayene oldum ilacımı alamadım

@furkander33,

Bulunduğun yerdeki sosyal yardım ve dayanışma vakfına engelli raporunla git onlar durumu düzeltir ( yeş,l kart sistemin eski adı kart falan vermezler belki engelli kimliği verebilirler durumun bütün resmi sistemlerde görnüyor ayrıca gida yardımı veye nekit yardım isteğinde bulunabilirsin onlar hafta sonu değerlendirilir e devlet den aıle bakanlığı sosyal yardımlardan takip edebilirsin durumu vgm maaş vermekten başka bir işlem yapmaz )

@Barda5,

Gelir testi yapiyorlar ve ailenin gelirini bile senin gelirinden sayıp gss borcu çıkarıyorlar.İnşallah iptal ederler bu gss olayını.Engelli raporunun olması birseyi degistirmiyor.

@furkander33, Bağlı bulunduğun SGK'ya gidip GSS primlerini ödeme gücünün olmadığını söyleyeceksin.

Gelir testi yapılması için seni oturduğun ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yönlendirecekler.

Hane halkının gelirleri, oturduğunuz evin aylık yıllık elektrik su doğalgaz mutfak giderleri, senin bireysel harcamaların vb. gibi 3-4 sayfalık bir form dolduracaksın. Bütün kriterler değerlendirilecek ve gelirin düşük çıkarsa GSS primi ödemeden eski adıyla Yeşil Kartlı olarak sağlıktan yararlanacaksın.

Üst Alt