Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vasisi olan 18 yaş üstü kişiler oy kullanabilir mi?

ayDÜNYAvazo

Aktif Üye
Konular
578
Reaksiyonlar
116
Vasisi olan 18 yaş üstü kişiler Mart 2024 de ki yerel seçimlerde oy kullanamayacakmı?

Kullanacaklar tabiki. Neden kullanamayacaklarmis onu anlamadım.eger kullanmak isterse kullanır.ama sandığa gitmezse kullanamaz

Mustafa 1972
Bazı kanun ve maddelere dayandırılarak vasisi olanların oy kullandırılmasının önü kapatılıyor.
BENİM BİLDİĞİM BU ŞİMDİLİK.

Daha doğrusu bizlere oy atma hakkı kaldırılmıştır.

Yaşım 38 benim. SANIRIM KISITLI KİŞİLER OY KULLANAMAZLAR diye kanun var?

Size bu zamana kadar oy pusulası adresinize hiç gelmedimi.

Mustafa 1972

KISITLILIK KARARINDAN ÖNCE PUSULA GELMİŞTİ.
VE O SEÇİMDE OY KULLANMIŞTIM.
Kısıtlılık kararından sonra OY PUSULASI GELMEDİ HİÇ.

İLÇEDEKİ ysk YI ARADIM AMA "OY KULLANAMAZLAR" DEDİ BANA.

Gidebiliyorsananiz bizzat ikamet ettiğin yerdeki YSK bizzat danışınız en doğru cevabı verecektir size

mevcut mevzuata göre, kısıtlı seçmen oy kullanamaz!

Kısıtlı bireyler oy kullanma hakkına sahip değillerdir.

hozgul

kısıt derken ? ne tür kısıt ? merakımdan soruyorum mazur görün.

Akli melekeleri yerinde olmayan kişiler kullanmaması gerek. Daha önce seçimde çalışırken zihinsel engelli birini getirmiş oy kabinine beraber giriyorlar ne desek dinlemedi takkeli dede. Oy pusulası nasıl çıkmış anlamadım. Bana kalsaydı oy pusulasını yırtar atardım.

Kullanamaz benim vasi vardı kaldırdım oradan biliyorum YSK da aynısını söyler YSK bürosunu arayın sorun kullanamaz kesinlikle

Yıllardır oy kullanmıyorum bana da sandık başkanlığı çıkmış geçenki seçimlerde. İtiraz için önce raporu ekledim dilekçeye. sonra hastaneden yazı aldım ağır ve dikkat isteyen işlerde çalıştırılamaz diye. 3 kere gittim. eskiden isteyenlerden seçiyorlardı bu sefer rastkele seçtiler.

Üst Alt