Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vazife Malullüğü ve İdari Polislik geçiş süreci..?

Faeful

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
İyi Günler. 2018 Yılında Resmi Motosiklet Eskort görevinde kaza yaptım. Kusurum yok. 2330 a göre nakdi tazminat aldım. 2 senedir kolda parmaklarda uyusma güç kaybı geçmedi. Hastaneye sevk istedim. Dirsek kırılması sonucu sinirlerde hasar meydana geldiği emg cihazıyla tespit edildi. Ve D dilimi rapor verildi. Bütün evraklarla beraber görev belgesi taşıt görev emri kaza raporu vs vs.Vazife Malullüğü ve idari Polislige başvurdum.

Şimdi Sormak istedigim bir kaç soru var yardımcı olabilecek birisi var mı

1. 23 Ekimde dilekçeyi verdim. Fakat Ptt den ögrendim. Emniyet Genel Müdürlüğe 9 kasımda teslim edilmiş burda sağlık daire aşaması vs ne kadar sürer ?

2.Sgk ya yönlendirilecek galiba daha sonra bu aşama ne kadar sürer

3.Son olarak 2330 a göre nakdi tazminat aldım görevde kaza oldugu vs herşey ispatlı sgk 5510dann karar verip 2330 vermeme ihtimali var mı birde hem emniiyet saglık daire telefonlara bakmıyor ulaşabilecegimiz bir yer var mı ?

Öncelikle geçmiş olsun. D dilimi aldıysanız doktor raporunda güç kullanamaz veya silah kullanamaz gibi ibarelerin de olması gerekiyor. Bunlar varsa SGK Mart ayına kadar sizin hakkınızda hayırlı kararı vermiş olur. Ben 3 kez dilim belirtir rapor aldım. Sonunda Kasım ayında evrakları tekrar teslim ettikten sonra Mart ayında karar verilmişti. SGK için evrak takibini e-devlet üzerinden kısmen yapabiliyorsunuz. Dys evrak sgk diye bakarsınız.

Üst Alt