Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vefat eden babamın Bağkur maaşından pay alabilir miyim? [Soru]

basari

Aktif Üye
Konular
192
Reaksiyonlar
0
şöyle bi sorum olacak: babam 2005 yılında vefat etmişti. babam bağkurdan en alt tabakadan sigortalıydı. halen babamın maaşını eşinden boşanan ablam alıyo, bana bağlanmadı. çünkü engelim %40. halbuki bağkur %70 oldu mu maaş bağlıyodu. en son ablam babamın maaşının %25 ini alıyodu...
bu kanunda bazı değişiklikler olmuş galiba. sorum şu: ben babamın maaşından faydalanabilir miyim? alırsam maaşın ne kadarı olur? ablamın aldığı maaşın durumu nasıl olur?

evt bu işten anlayanlar bi el atın

babanızın maaşını sizde alabilirsiniz. aplan la beraber. burda maaşı almak için özürlü olmanıza gerek te yok evli degilseniz alırsınız

ama o zaman bağkurdakiler böyle demiyodu en az %70 oranında engelli olduğunu gösteren raporun olucak dediler sadece kızı varsa evlenip boşandıysa o zaman raporda istemiyolar ve hemen bağlıyolar bide şöyle bişey sorucaktım benim vakıflar genel müdürlüğünden maaşım var aylık 270 ytl zaten babamın maaşını alsamda bu rakamın üstünde olmayacağı gibi çok altında olacağını tahmin ediyom bağkurdan olursa otomatikmen bu maaşıda kaybedicez o yüzden bağkur maaşına o kadarda hevesli değilim ama merak ettim ne kadar alacağımı çünkü kanunda bazı şartları değişmiş acaba ablam ne kadarını alıyodur bunuda öğrenmek istiyom ben

pardon ben bayan için geçerli kanunu yazmışım. ewet erkek iseniz %70 özürlü olmanız gerek. ama siz alırsanız wakıf maşınızdan vaz geçmeniz gerek. aplanın nekadar aldıgına gelince. maaşın%75 ni alıyolardı önceden tek kişi aldıgı zaman ama şuan için bilmiyorum

ben alırsam ablamın payıda düşecek ve ben de vakıf maaşından olacam zaten vakıf maaşı bağlandığında bağkurdan maaş almadığıma dair yazı istemişlerdi evt en azda %70 rapor gerekli tabi bağkurun cimriliğinide ayrıca burdan kınıyorum sadaka veriyolar

Üst Alt