Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vefat sonrası ÖTV muafiyeti ile alınan aracın kasko sorunu..?

xxasaxx

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar, forumda ki ve internette çeşitli yerlerde bir sürü şey okudum ve kafam iyice allak bullak oldu. Bu durumu yaşayan ve tecrübe edenlerden bir istirhamım var...

Rahmetli babaannem üzerine aldığımız bir ötv muaf araç vardı geçen yıl aldık... 1 . yılı doldu ancak maalesef babannemi kaybettik :(

3 varisi var, babam halam ve amcam... çok şükür bir husumet yada bir sıkıntımız yok aracın babam üzerine alınması konusunda hepsi feragat verebiliyor. Ancak feragat için yanlış anlamadıysam araç alınırken kasko bedeli ne ise o tutarda vefat edenin başka mirasıda olması gerekiyormuş ki diğerlerine bir şeyler kalabilsin ve ancak o durumda feragat edebilsinler...
şimdi bu durumda babaannem üzerine başka bir kaç şey daha var ancak bunların değeri 555 tl diyelim. aracın değeride 888 tl diyelim, bu durumda sanırım ancak ortak ruhsat çıkabililiyor burada hem fikir olduğumuzu düşünüyorum.
Ancak aracın değeri 555 kalan diğer malların değeri 555 tl ise diğer kişilerin feragatı mümkün olabiliyor tek kişinin ruhsat çıkarması için... burada kaç mirasçı varsa toplam araç hariç mal değeri varis sayısına bölünerek mi bir sonuca ulaşılıyor bunu anlamadım...

birde kaskosunu yenilemiştik yılı dolunca ancak vefat durumundan sonra eğer ortak ruhsat çııkarda olurda bu kalan 4 yıllık süreçte bir kaza olması durumunda kasko karşılamaları nasıl oluyor ? yada ben torunu olarka kullanmamda /kaza durumunda sıkıntı oluyor mu ?

Yardımlarınızı ve bilgilerinizi rica ederim.

Üst Alt