Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ya şimdi ya hiç..

olsunlar hic de umgrumda olmaz cok gurur var ve kibir ab birliginde bizim girmemiz yakismaz

AVRUPA HABER

Daniel Hannan

Türk olsaydım AB üyeliğine karşı çıkardım. Dinamik Türkiye'nin en son ihtiyacı olan şey, haftada 48 saat mesai, ortak tarım politikası ve avro. Fakat katılmamayı tercih etmekle, size yeteri kadar iyi olmadığınızın söylenmesi arasında fark var. Türkler üyelikten vazgeçerse asıl zararı AB görür

eski Britanya başbakanlarından William Ewart Gladstone’un talihsiz ifadesiyle, “Türkleri Avrupa’dan sepetlemek istiyor”. Fransa, Avusturya ve daha kısık sesle Almanya bu kampta. Britanya’nın başını çektiği diğerleri Türkiye’nin üyeliğinin stratejik açıdan değerli olacağını düşünüyor. Onlara göre AB üyeliği dünyanın başlıca Müslüman demokrasisini güçlendirmenin ve belki de süreç içinde Avro-federalizmi sulandırmanın bir yolu.

daniel hannan

Türkler onurlarına en az diğer halklar kadar düşkündür. Onca küçük düşürücü ve oyalayıcı tavır, pekâla Türklerin AB’ye tenezzül etmemesine yol açabilir. Böyle bir durum, tarihin genel akışı içinde muhtemelen Türkiye’den çok AB’ye zarar verecektir.

The Daily Telegraf(Britanyalı muhafazakâr milletvekili, 28 Temmuz 2010)

ab konusunda ülkemizden onurlu bir çıkış bekliyoruz.. yaa hep.. yaa hiç..

Ülkemize güzel memleketime hangi yol hayirli ise o Rabbim tarafindan gerceklessin ins.

GURBETLİ
avrupada yaşayan biri olarak engelli haklarını biliyor musun yazarsan sevinirim..

adrian adlı üyeden alıntı..ne kadar doğru avrupada yaşayan arkadaşlar belirtsin..

Avrupada engelli bir çocuğun sahip olduğu haklar...
Aslinda bunu yazmamdaki amac, Turkiye'de yasayan engelli insanlarin hic bir hakka sahip olamadigini goz onune koyabilmek.
Ben, kendi oglumun sahib oldugu imkanlardan bahsedecegim...
aslinda ozurlerin farkliligina gore sahip oldugun imkanlar da farklilasiyor.
benim oglum ilk dogdugunda hemen ambulansla cocuk hastanesine alindi. ikinci gunu bel ameliyatini oldu, bu arada onu takip eden diger ameliyatlar...
hemen bize bir danisman ve psikolog temin edildi. anne ve baba olarak, engelli bir cocukla nasil yasanilacagina dair bilgiler aldik, sorularimizin hepsi yanitlandi. bu cok buyuk bir destek...
oglum 3 ay hastanede kaldi. dogumundan sonra 2 buyuk ameliyat, 2 kez mr'i cekildi ve biz bes kurus odemeden hastaneden ciktik -ki diger ameliyatlari da aynen boyle oldu-...

arif daha 6 aylikken gorevliler evimize gelip baktilar ve evimizi kucuk buldular. kadinin bana soyledigi cok ilgincti: "arif size kizdiginda tekerlekli sandalyesini cevirip odasina girip kapisini carpabilicegi bir eviniz olmasi gerekli".
ve biz hic bir sekilde ugrasmadan evimiz ayarlandi.
ev cift banyolu. arif'in banyosu kendine ait, ozel, oldukca buyuk ve banyoda duvara monte edilmis kumandali bir yatak var. arif bonyoya girdiginde onu kumandasıyla asagiya indiriyor, ustune oturup kumandayla kaldiriyor ve muslugu acip rahatca yikanabiliyor.
aslinda su an daha kucuk ve ben yapiyorum bunlari, ama bunlar ilerisi icin, simdiden alinmis hazirlanmis seyler...
ve tuvaleti. tuvaleti yuksek yapilmis, aslinda bu da buyuklar icin tasarlanmis -hani egilemezler diye-, ama arif icin su an yukseklik koyduk. hic zorlanmadan tekerlekli sandalyeyle oturabiliyor ve tuvalet elektrikli, cocuk kendini cevirip temizliyemeyecegi icin poposunu hem yikiyor hem de kurutuyor. boylece birey her zaman temiz ve saglikli oluyor, kimseye ihtiyac duymuyor.
gelelim yatagina; o da ozel, o da kumandali. cocuk kumandayla yatagi indiriyor, emekleyerek uzerine cikiyor ve yatagini havaya cikartip uyuyor. boylece annesi ve babasi onu kaldirip indirirken hic zorlanmiyor.

gelelim tekerlekli sandalyesi, ozel ayakkabilari ya da ihtiyaci olabilecek her sey...
bunlarin hepsi ucretsiz ve cocugunuzu surekli takip eden rehebilite doktorunuz ve fizyoterapistiniz var; bunları zamani gelmeden ismarlayip getirtiyorlar...
arabanizi da ozel yaptiriyor devlet; genelde munibusleri. cocuk sandalyeyle icine giriyor arkadan bir sistemle ve koltuklarin tam ararsina gecebiliyor ve sandalyesiyle seyahat ediyor. bu da devletin bir hizmeti...
burda her cocuk cocuk parasi aliyor. engelli cocuklar iki cocugun aldigi parayi aliyorlar, ailesi onun icin daha guzel imkanlar verebilsin her istedigini alabilsin diye...
anne babaya pekte bir sey birakmiyorlar, herseyi ayarlaniyor...
yuzme dersleri, ata binmeler, ozel judo dersleri, fizyoterapi, ergoterapi, logopedi, pedegog hizmeti; bunlar tamamen ucretsiz.
ve taksi hizmeti. engelli bir cocuk her nereye gidiyor olursa olsun, onu taksi evinden alir, yaninda bir velisi ya da kimse olmadan onu oraya goturur ve dedigi saatte alip eve birakir.
inanin bu mukemmel bir hizmet.
onlarda hep ozel tekerlekli sandalyeye uygun minibuslerdir ve cocuk hic yipranmadan, hic sorun yasamadan gidecegi yere birakilip alinir.
bu cocugun arkadas gezmesine, bakkala gitmesine, yuzmeye, akliniza gelebilecek her yer icin gecerli ve UCRETSIZ!..

su an aklima gelen en onemliler bunlar
Turkiye'deki engelli bir cocugun imkanlariyle arada baya bir fark var galiba. ne dersiniz?!.​

Avrupa Birliğine girme ısrarımızı başka konuda yapmak bir Türkiye daha olurduk yazık bizlere hem de ne yazık...Enver Paşa istedi bizi savaşa soktu yedi bitirdi bu da bize ders olmadı birazcık da Avrupa hayranlığımız bizi öldürsün yuh diyorum sadece...

soner
avrupanın bize hayran olma devri başlayacak.merak etme onlar çöküşte artık bu artarak devam edecek.biz ise iyi bir çıkış yakaladıkbu konuyu devlet ya sonlandırmalı yada ab nin lideri olmalı..büyüme rakamaları onu gösteriyor..

Türkiye büyük oyuncu"

İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, "Türkiye'nin AB'de olması stratejik bir gerekliliktir" dedi.[/h]Güncelleme:02 Ekim 2011 19:19

AB Güvenlik Çalışmaları Enstitüsü'nün Arap Baharı'yla ilgili bir analizinde "Türkiye'nin büyük oyuncu olduğunu akılda tutup işbirliği yapalım" tavsiyesine yer verilirken İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, "Türkiye'nin AB'de olması stratejik bir gerekliliktir" dedi.

günaydın..by hague..:p

turkiyeyi nasil alsin bir ulkenin engellileri disarda merhamet yardim para icin dileniyorsa o ulke engellileri icin bir sistem guvence kurmamissa ben olsam bende almam

Üst Alt