Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yüzdesine göre engelli hakları değişir mi?

Barisgzl1

Üye
Konular
30
Reaksiyonlar
19
Arkadaşlar %40 ile %90 arasındaki engelli raporlarındaki hak farkları nedir ?

%90 üzeri ÖTV muafiyeti ve Evde Bakım Aylığından faydalanıyor. Yanlışım yoksa. ÖTV muafiyeti araba almak için.

@Barisgzl1, Orasını tam bilmiyorum. Ama özel sektörde işe giremiyorlar. Girebilmeleri için sağlam torpil şart.

@Barisgzl1, Olsaydı annem üstüme araba da alırdı. Onun için rapor çıkartmaya çalışıyorduk özellikle. Haysiyetsiz doktorlarımız sağolsun %90 oranını bana çok gördüler. Aldıkları maaşta zaten onurları kadar maksimum.

@Barisgzl1,

İtiraz ettik yeniledik. Sonuç 0. Aynı oranda kaldı öyle. Bu seferde Zihinsel işaretlendi. 2022 sayılı aylıktan faydalanabilir şeklinde. Bu yılın Kasım ayında raporumun süresi dolacak. Kısacası Kasım ayından önce tekrardan yenisini çıkartmam gerekecek. Süresi 2 yıl çünkü. Toplamda.

@MadResister,
Ayrıca bişey sorcam lazım çünkü bana geçen sene engelli raporunu aldıktan sonra tytden kaç aldın ek puanla beraber ?

Üst Alt