Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2. kez heyete girmek mi yoksa rapora itiraz mı?

Su..

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Herkese merhaba, 14 yaşındaki otizmin bir alt seviyesi asperger sendromu tanılı oğlum için bir hastaneden yanlış tanı aldık ve Sağlık Müdürlüğüne itiraz dilekçesi yazmadan önce başka hastaneden tekrar heyete girebilir miyim yoksa önce dilekçe verip mevcut raporu iptal ettirmem mi gerekiyor, bilgisi olan yardımcı olabilir mi? teşekkür ederim.

2 yıl önceki ilk raporumuzdaki tanı doğruydu. Süresi doldu 2 yıl sonunda tekrar girdik ve yanlış tanı koyuldu. Önce buna itiraz için Sağlık Müdürlüğü'ne dilekçe mi yazmam gerekiyor yoksa başka hastaneden heyete girmemiz mi

Şu anda başka hastaneden mevcut randevu günümüz bulunuyor fakat bu tanıya itiraz etmeden ikinci hastaneden aldığım tanı kabul olur mu bilemiyorum

@Su.., Geçmiş olsun raporu yeni aldıysanız eğer 1 ay içerisinde İl Sağlık Müdürlüğü'ne itiraz yoluyla başka bir hastaneye sevk edilip tekrar rapor alabilirsiniz.

İtiraz sevk gibi işlemler ile uğraşmak istemiyorsanız 6 ay sonra istediğiniz hastaneden tekrar rapor alabilirsiniz.

Son düzenleme:
@BnymnYldz,

6 ay sonra tekrar rapor aldığımızda şu anki mevcut yanlış tanılı raporumuz iptal edilecek mi yoksa kalıcı mı yani görünür mü sistemde her zaman. Amacım bu yanlış tanının sistemden kalkması. Ve şu anda itiraz dilekçesi yazıp Sağlık Müdürlüğüne vermedim bunu yapmadan farklı bir hastanedeki mevcut randevuma katılabilir miyim ve buradan aldığım sonuç geçerli sayılır mı? Teşekkür ederim.

@Su.., Evet 6 ay sonra alacağınız rapor bir öncekini geçersiz kıldığı için yanlış tanılı dediğiniz rapor iptal olacak. E-devlet üzerinden kontrol ettiğinizde eski rapor sistemde görünür ama ondan sonra bir rapor aldığınız için resmi olarak bir geçerliliği olmaz. İl Sağlık Müdürlüğü'ne itiraz sürecini es geçip 6 ay beklemeden tekrar başvuru yaparsanız bu rapor başvurusu kabul edilmeyebilir.

İki seçeneğiniz var itiraz yolu ile sevk alıp rapor almak veya 6 ay bekleyip rapor almak.

Raporlara İtiraz
12 - (5) Hakem hastane kararı ile süresinde itiraz edilmeyerek kesinleşen rapor hakkında aynı gereksinim alanı ile ilgili yeni rapor başvurusu en erken altı ay sonra kabul edilir.

Son düzenleme:
@çirkin1,

Evet böyle oluyor diye biliyordum bende fakat heyetteki tüm doktorlar oğlumun yüzüne bakma gereği duymadan ve hiç soru sormadan kaşe bastılar.

Eee yani muayene etmediler ve eski rapora da bakmadan tanı mı koydular.
Allah Allah saçmalığın daniskasi
Hemen hemen aynı şeyi bana da yaptılar ben itiraz ettim.

Üst Alt