Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2008'de iş kazası geçirdim. Bugün haklarımı almak istiyorum..?

%15 sürekli raporumla dava açma hakkım varmı

Arkadaşlar 2008 iş kazası geçirdim 2015 de başvurdum %15 rapor oranı geldi işyerim kapandı hala dava hakkım varmı bi avukatla görüştüm ssk ya açarız davanı tazminatını oradan alırız dedi ssk da işyerini ister bulsunda alsın o tarafı ssk yı bağlıyor dedi böle bi durumda olan yada yaşamış birisi varmı yardımlarınızı bekliyorum..

Ben normal tazminatımı aldım bu arada. Maddi manevi tazminat davası için bu sorduklarım.

Yeni başlıkla bi soru bile açamayacakmıyım niye eski başlığa ekleniyor acaba????? Resmi daire muamelesi yapmayın lütfen. Konuyu özellikle ayrı açtım bilgi sahibi olan varsa cvp yazsın diye.

dayımın çalıştığı fabrikada bir arkadaşı kaza geçirmiş ve sol kolu parçalanmış ve malesef 13 sene sonra dava açmış avukat yasal zamanda dava açsaydın 1300000tl tazminat alırdın ama süre geçti demiş yani yasal zamanı geçirmeden dava sürecine girmeniz güzel bir olay. Dayımda dokuz buçuk senede açtı ve tazminat olarak yaklaşık 600000tl gibi bir para geçecek eline gerçi işveren iş kazasından sonra dayımı işten atmasada dava ettiği için attı sonra geriye almamak için belli bir tazminatı ödeyecekler ve geriye dönük sgk engelli kesintilerini falan da işe dahil ediyorlar birde atıldıktan sonra 2 seneden fazladır dava süreci sürdüğü için tazminatta belirtilen rakamları arada alınan %14 lük zam oranından alacakmış birde şu anda 1100tl maaş bağlandı normal emekli olacak ama emekli olduktan sonra o maaşı alacakmı bilmiyoruz.şimdi engelli ehliyeti çıkarmaya uğraşıyor. dayımın olayda birde kazadan önce makinada sensörler falan yokmuş sonradan eklemişler ve bir kaç şeyi gizlediler ve dayım kanıtladı normalde alacağı 200000tl gibi olması lazımdı ama farklı bir kaç yola girildiği için tazminat yükseldi. inşallah gerçekten 600000tlyi alır sizde inşallah iyi bir tazminat alırsınız.

BLACKSAGAT İNŞALLAH kardeşim ama benimki biraz farklı işyerim kapandı :) mac72 arkadaşım bi bilgin varmı bu konuda yardımcı olurmusunuz OturanBoğa abim lütfen bi cvp verirmisiniz? Üstteki soruma??

@özenç[FONT=sans-serif]
daha dün seninkine benzer bir konuyu avukatımla görüştüm oda bir avukat iş yerinin neden kapandığı önemli iş yeri sahibi iş değişikliğimi yaptı yoksa iflas olarakmı gösterdi bu önemli sgk tazminat açarız davayı kazanınca sgk dan tazminatı alırız sgk baksın çaresine oda işveren alsın gibi bir şey yok bunu iyi öğrenin iş yerinizin kapanma nedenin ilk önce iyi araştırın yada avuaktınız iyi araştırsın eğer iflasdan dolayı ise açacağınız dava boş bir dava olacak ancak kişi iflas olarak göstermiş tir ama şahsın mal varlığı vardır ona bir şey diyemem davayı kazandığınızda alacağınız tazminat miktarı kadar mallarına haciz koyma imkanınız varmı malı varmı yoksa sgk ya dava açarız sgk alırız tazminatı diye bir şey yok [/FONT]

@BLACKSAGAT
iş göremezlik aylığı alıp daha sonra emekli olanlar yada iş göremezlik aylığı sonuçlanıncaya kadar ondan önce emekli olanlar kanun diyorki iki aylık alan kendinden düşük olan aylık %50 oranında indirilerek ödenir diyor hanhi aylık daha düşük çıkar ise o aylık %50 indirilecek ve buna göre aylığını almaya devam edecek

hilal72 şirket iflas etmiş durumda ancak başka bi şirket açtılar hepsi tek tek ayrı isim altında devam ediyor yani bu durumda olanlara 10 yıl geriye dönük hak arayışı verseler ne olacakki şirket iflas etti başka şirket aç devam etmi oluyor çok acı bi durum bu haldekiler için.

ozaman şirket sahipleri için tazminat davası açabilirsiniz

Üst Alt