Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2010 yılında iş kazası geçirdim. Hala sürekli iş göremezlik geliri bağlanmadı..?

cemil Bey;
Bu sizin 484 tl maaş bağlanan arkadaşın o zamanki maaşı ne kadardı?

onu sormadım ama % 29 il aldığı maaş bu benim ise hala belli olmadı bekliyorum hayırlısı ile ya bu hafta ya da gelecek hafta bağlanır diye düşünüyorum. Haber geldiğinde size haber vereceğim

galiba 1500 lira civarında maaş alıyormuş tam emin değilim

Hüseyin bey
sizin maaş ne oldu umarım iyi haberler gelmiştir. Benim emekli sicil numaram ve maaşımın geriye dönük ne zaman başlandığını e hizmet dökümünde gördüm diğer sonuçlar daha açıklanmadı bekliyorum. sanırım bu hafta içinde bir sonuca varır

Cemil bey
öncelikle ilginiz için saolun;
Benim dosya Ankara'da tamamlandıktan sonra kayseri'ye gelmişti.Dosyanın üst yazısı yanlış yazıldığı için ağustos 15 de Ankara'ya geri göndermişlerdi.
şimdi Ankara da işlemleri bitmiş Kayseri ye sevk işlemini yapmışlar.Sanırım bu hafta sonu ve ya önümüzdeki hafta sonu gelir.sonrası gelir bağlanma işlemi olacak.
Artık bu işlemin ne kadar süreceğine bağlı.
Sizin dosyanız müfettişlikten (yada ankara dan) ne zaman gelmişti?

Slm huseyin mufettise ifade verdikten sonra kaç ay sonra işlemlerin bitmişti normalde yaza bilirmisin

Adaş;
ben 22 nisan 2014 de müfettişe ifade verdim.müfettişe sormuştum ne zaman biter diye oda 2-3 ay sürer demişti.
normalde 12.09.2014 de müfettişlikte olan işlemlerim bitmişti.yani ortalama 3,5 ay sürmüş.ama benim dosyamın üst yazısını yanlış yazdıkları için işlemlerim 1,5 ay daha uzadı.

şimdi dosyam tekrar geliyor bakalım bekliyoruz.....

Son düzenleme:
Bayagi sürmüş yaa bende müfettişe ifade vereceğim aradi ve isleri yoğun olduğundan dolayi beni aariyacakmis bagli bulunduğum SSK ya yeleli müfettiş 1 hafta oldu hala arayacak da ifademizi alacak sira ne zaman gelecek te arayacak sabir cekiyorum artik sonra bir uç aydaha beklemek kaliyor

sevgili arkadaşlar ben bu maaşı almak için 2012 yılı temmuz ayında başvurdum ve 2013 yılı mayıs ayında sgk müfettişine ifade verdim ve2013 yılı ağustos ayında Adana Balcalı hastanesine beyin cerrahı nöroloji ve fizik tedavi bölümüne tedavi oldum ve 2014 şubat ayına evraklarım Ankaraya gitti ve 2014 mart ayında geldi fakat bazı küçük sorunlar nedeni ile memur benim evrakları tekrar Ankaraya gönderdi ve geçen ay maaşın bağlandığını öğrendim. ve emekli sicil numaram ve geriye dönük maaşımın ne zamandan itibaren geçerli olduğunu öğrendim şuan da evraklarım burada ve sgk emeklilik servisinde hesaplanması yapılıyor. bugün aradım en geç 1 veya 2 hafta içinde elime geçeceği söylendi. darısı sizlere kardeşlerim inşaAllah sizin de maaşlarınız bağlanır. herkese mutlu ve sağlıklı günler dilerim

yani anlayacağınız ben 2 yıldır bu maaşı almak için uğraşıyorum

Yaklaşık benim 8ay oldu sürekli is göremezlik maasina bas vurali hala mufettise ifede vermedim senin 2 sene oldmus sabretmek lazim hayirli uğurlu olsun şimdiden maasin .

evet Hüseyin Bey hatta 2 yılı geçti ben de çok bekledim inşaAllah en kısa zamanda maaşınız bağlanır. benim arkadaşım tan 2,5 yıl bekledi ve ona 484 tl maaş bağlandı % 29 oran ile darısı hepimizin başına kardeşim

teşekkür ederim Hüseyin bey

bakmadım ya e hizmet dökümüne baktım orada sadece bu dediğim şeyler var

benim e devlet şifrem de yok ama sgk nın e hizmet dökümünde ne olduğunu görüyorum dün aradım sgk yı bana maaşımın bağlandığını ve yakında sonucu göndereceklerini söyledi ben de bekliyorum hayırlısı olsun ne diyeyim

Kardeşim iş göremezlik raporun yokmu. Bir tekrar git konuş adamlarla belki orda kargaşa olmuş olabilir.

Sedat bey konuşacak birşey yok dün görüştüm memurlarla herhangi bir karışıklık yok maaşım bağlanmış sadece kısa bir süre sonra evraklarım gelecek. tahminim gelecek hafta gelir diye düşünüyorum

Bülent Bey benim sürekli iş göremezlik maaşı bağlandı çok şükür orada anlamadığım ek gelir tutarı var o ne işe yarıyor ve o parayı devamlı alacağım yoksa birkereye mahsus mu ayrıca bağlanan maaşdan fazla ek gelir tutarı. lütfen bana bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim çok teşekkürler.

Hayırlı olsun.

O biriken gelir toplamıdır. Bir sefere mahsus alınır.

Ne kadar gelir bağlandı bu arada?

bana 305 tl maaş bağlandı ve 2 ay oldu maaş alalı

her ayıon 18 de maaş alıyorum darısı bu maaşı almayı bekleyen kardeşlerime inşallah o kardeşleriminde maaşları bağlanır
ayrıca geçen ay kendime özürlü kimlik kartı çıkardım

Cemil kardes senin rapor oranin ne idi 305 tl baglanmis

Baglanan maas cok az bu ne insan bu parayla nasil gecinir

% 37,20 oran verdiler ve buna göre maaş bağlandı ayrıca asgari ücretten ödendiği için maaşım bana bu kadar maaş bağlandı buna da şükür ayrıca 9300 tl de toplu para da verdiler 3 yıllık toplu maaş karşılığında darısı sizin başına kardeşim

özürlü kimlik kartı nereye ve hangi evraklarla başvurdun banada yardımcı olurmusun. sürekli iş görmezlikten bende yüzde 48 raporluyum. 392 tl maaş bağladılar

Palolu ben daha yolun basindayim butun konulari biraz konularla ilgili bilgi sahibi oldum sitedeki arkadaslarin sayesinde az cok biseyleri ogrendik.palolu oncelikle sana tavsiyem vergi indirimi icin deftarliga basvur seni en yakin devlet hastanesine sevk ediyorlar alacagin rapor oranina gore %40 ve uzeri 1.2.3 derece olmak uzere ankaradan vergi indirimi alip alacagin oran hangi derecedeyse sartlarina gore erken emekli olursun .ozurlu kimligine gelince hastaneden aldigin raporu noterden cogaltip bir ornegini al aile ve sosyal politikalar il mudurlugune gidip fotograf ve nufus cuzdan fotokopisi verip hemen veya bir hafta sonra aliyorsun

özürlü kimlik kartı almak için kaymakamlıkta Aile ve sosyal politikalar bakanlığının yeri var oraya gittim ve oraya giderken özürlü sağlık raporu 2 fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopiisi ile gittim ve 25 gün içinde kimlik kartım geldi eğer özürlü raporun sürekli ise kimlik kartında sürekli kullana biliyorsun eğer 2 yılda bir yenilemen gerekiyorsa kimlik de ona göre yeenilemen gerekiyor benim özürlü raporu sürekli olduğu için benim için geçerli değil ayrıca yeni sürekli iş göremezlik maaşında hayırlı uğurlu olsun. ben de özürlü raporumu iş kura verdim ve iş kur bana iş buldu ben de şimdi özel bir firmaa büro elemanı olarak çalışıyorum tama bana göre bir iş Allahım iş arayan bütün insanlara helal iş kapısı nasip etsin. herkese iyi günler dilerim.

Sayın Doğan_İst ve Bilgisi olanlara!
Oğlum bir yıl önce iş yerinden çıkarken silahlı saldırı sonucu T-12 tam kesi parableji oldu. İlk hastanede 16 gün yattı. Kendi isteğimizle başka bir hastaneye gittik ve 70 gün orada yattık. Bu arada TSK. Fizik rehabilitasyon merkezine başvurmuştuk ve sıramız geldi. 70 gün yattığımız bu hastaneden çıkarken istirahat, iş göremezlik belgesi ve sağlık kurulu raporu yok, epikriz raporu var. Biz çıktığımız gün TSK. fizik tedaviye gittik, yatmadan ayaktan fizik tedavi olduk. Sürekli iş göremezlik için dilekçe yazdık, bizden sağlık kurulu raporu, iş göremezlik raporu, istirahat raporu istiyorlar. Ne yapabiliriz? İş yeri iş kazası bildirimini süresinde SGK na göndermiş. Olay yeri tutanağı var. Tanık ifadeleri var. Eksik olan hastane ihmalinden kaynaklanıyor , birde bizim bilgisizliğimiz tabii. Teşekkür ederim.

Üst Alt