Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 alıp PTT internet bankacılığı kullanabilen var mı?

FuLLHD

Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
4
2022 maaşı alıyorum sadece atm den çekebiliyorum ptt bank uygulamasını kullanamıyorum ptt müşteri hizmetlerini aradığımda sosyal yardım kartı olduğu için kullanamassın dedi bu durumla karşılaşan var mı

ptt ilk hizmetlerinde çok iyiydi.sonra durakladı ve geriledi. oysaki diger bankalar kredi kartı vermeye ve internet bankacılıgı açmaya can atıyor.2022 maaşı sonuçta para ile olan bir ilişki. yani ptt internet bankacılığını açsa ve millete kolaylık sağlasa,ptt açısından ne gibi bir zarar ve aksilik olur. açmamanın mantıgını da bir söylese ona göre hak verilir. benim akrabama da açmak istedik olmaz dediler. ptt şu anda her konuda alanda çok çok geride kaldı.

Sosyal yardım kartlarında para çekim hariç başka işleme izin yok arkadaşlar...

Ben kullanabiliyorum. Hiçbir sorun yaşamadan. Direkt olarak açtırdım. İlk başta sosyal yardım için mi kullanacaksınız? Şeklinde sordular benim cevabım bulundurma amaçlı olarak oldu.

tamda bu konuya deyiniyim bende ptt sosyal kart aldım evet
internet bankacılığı yok ama bununda çaresi var oda normal ptt kart
hesap açtırmak ben bugün ptt kart için başvuru yaptım hemen hesap açıyorlar
bir kaç günede ptt kartım gelecek şuanda ptt hesabımda sosyal kartımı son 3 aya ait
hesap hareketleri ve sosyal yardım yattığında anında haberimiz oluyor hesap açtırmak için sadece
5 lira verdim bunun ççzümü budur zaten zararı yok sizde benim gibi postaneye gidip hesap açtırın

yani ptt sosyal kartınızla maaşınızı çekersiniz ayrıca ptt kart alırsınız
ordada internet bankacılığı mobil bankacılıkta sosyal kartınızı görüyorsunuz
hesap hareketleriniz para al gönder hepsiniz yaparsınız

MadResister

internette şöyle bişey diyor İnteraktif Posta Çeki Hesabı (İPÇ) internet bankacılığı siz ne söyleyip açtırmıştınız
derbeder47
şuan normal hesap açtırdıktan sonra ön ödemeli sosyal kart hareketlerinizi de görüyorsunuz değil mi işlemde yapılabilir havale eft diğer bankalara

ben sosyal kartım var ama internet bankacılığı falan yok diye ayrıca
hesap açtırıp ptt kart almak istiyorum dedim ordaki memur internet bankacılığıda mı
istiyorsun dedi evet dedim anında açtılar şuanda internet bankacılığında sosyal kartımda
hesap hareketleri falan görünüyor hem engelli maaşı yatınca hemen haberimiz oluyor
ptt kart gelincede mobil bankacılığıda kullanabilecem
sonuçta zararı yok para al gönder ptt kart bulunsun yani
FuLLHD evet şuanda sosyal kart son üç aya ait hesap hareketleri falan
hepsini görüyorum sizde açtırın sadece güvence bedeli 5 lira alıyorlar

derbeder47

peki sosyal kartınızdaki hesap hareketleri göründüğü gibi atm den çekmeden eft yapabilecekmisiniz normal ptt kartınız geldiğinde

FuLLHD daha denemedim ama olması lazım yani sosyal karttan normal ptt karta
veya başka hesaba mantıken olması lazım helebi engelli maaşımız yatsın
onlarıda deneriz

ptt kurum ödemeleri sıkıntılı geçen maaş dönemi saat gece dörde kadar bekledim
bir türlü sosyal karta geçti yazısı görmedim ptt müşteri hizmetlerini aradım
bana dedilerki maaşınız sosyal kartta yatmış diye bende kurum ödemelerinde
geçti demiyor dedim meğerse bazen güncelleme gecikiyor dediler
belkide gece 00 da geçti hesaba ama boşuna bekledim işte internet bankacılığı olunca bu derde son

@derbeder47,

inşallah olur gelişmeleri bildirin lütfen bende en kısa sürede hesap açtırmaya gidip deneyeceğim bir de
MadResister arkadaşımızın dediğini yapacağım

FuLLHD hele ptt kartım gelsin engelli maaşımızda yatsın
hesaplarım arası eft falan hepsini deneyeceğim
iyi geceler

FuLLHD deneme amaçlı daha yeni sosyal kartımda sadece 8 lira 20 kuruş vardı saniyeler içinde
normal ptt karta aktarabildim demekki eft falan hepsi oluyor sizinle paylaşmak istedim

anladığım kadarı ile sosyal karttan başka hesaba eft yok ama
ilk önce sosyal karttan kendi ptt hesabına parayı aktarıp
öyle eft yapabilirsin olay budur

derbeder47

teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için olayı çözmüşsünüz tebrik ederim en kısa zamanda normal hesap açıp bende denemek istiyorum

Posta çeki hesabı açtırmak istediğimi söylemiştim doğrudur.

Normal banka hesabı gibi pttden hesap açıp internet bankacılığı hesabi açacaksınız..sosyal yardım haric diğer maaşlar ve engelli maaşı o hesaba yatar...aynı banka hesabı gibi kullanirsinjiz..bende var

CPH2219 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ptt hesap açsanızda ptt mobili indirseniz bile sosyal yardımı e devlet dışında yatıp yatmadığını göremezsiniz,, çünkü ikisi farklı bir şey,, yardım kartı ön yüklemeli olduğu için göremezsinz

@derbeder47,

Peki bu kartı elektrik falan yatırılıyor mu birde sed yardımı da yatırıldığında görünüyor mu yani haberimiz oluyor mu tskedirim şimdiden cevapladigin icin @derbeder47 ben yeni açtım. Ptt kartım var ha bir de EFT parası kesiyor mu

Gülsüm kartal ilk önce internet bankacılığına gireceksiniz orda sosyal karttan
normal ptt hesap kartına direk havale ediyorsunuz ücretsiz bir şekilde sonrada ptt karttan başka hesaba
eft yapabilirsiniz tabiki ücret alınıyor mesela ben normal ptt karttan sağdan soldan aldığım
borçları başka hesaplara eft yaptım misal 500 liraya 6 lira eft ücreti aldılar

mesajınızı yeni gördüm geç cevap verdim kusura bakmayın

mesajınızı yeni gördüm geç cevap verdim kusura bakmayın

normal ptt kartla para çek gönder alışveriş yap sana kalmış bişey
ama ilk önce sosyal karttaki parayı normal ptt karta havale etmen lazım
çünkü sosyal katla para falan gönderilemiyor

birde gece eft yapmayın ben yaptım gün içinde akşama zor geçti karşı tarafa
sebebide gece para havuza düşüyor geç oluyor sabahı bekle mesai saatleri içinde
yaparsan yaklaşık en geç yarım saatte karşı tarafa ulaşıyor

merhaba arkadaşlar 2022 engelli maaşını ptt internet bankacılığından sosyal karttan hesabıma aktarabiliyordum son bir kaç aydır böyle bi hata ile karşılaşıyorum bu şekilde hata alan varmı acaba ?

Üst Alt